Výše alimentů, věk 3-4 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 16.11.14 20:38
Výše alimentů, věk 3-4 roky

Ahoj, zajímá mě názor vás jako maminek. Otec dítěte mi platí alimenty měsíčně 1400 kč. Platí stejnou částku už od 13 měsíců malého, co nejsme spolu. Malému budou za 3 měsíce 4 roky. Moje náklady se zvyšují, např. teď platím měsíčně 1000 kč školku. Soudní dohodu nemáme, jen písmenou dohodu mezi sebou. Podotýkám, že ex má novou rodinu a dvouleté dítě, což je mínus pro mě, má vyživovací povinnost i na další dítě. Ještě nedávno chodil do práce a údajně prý měl 12,5 čistého, jak řekl mě. Teď nastoupil jinam, kde prý má víc, ale kolik, to nevím. Myslíte, že kdybych to dala k soudu, že by mu vyměřili víc, než 1400? On mi tvrdí, že mi dává dost. Problém nastal v tom, když jsem se ho zeptala, jestli by mi nepřispěl na autosedačku. To je přeci jen velká investice, ale zase to není investice, která by se za rok opakovala, tuhle sedačku už bude mít až do 12 let. Říkala jsem mu, že těch 1400, co mi dává, je celkově na malého, jako třeba na jídlo, oblečení apod. Ale pokud je nějaká větší investice, myslíte, že by mohl přispět? Pravděpodobně nevydělává moc a má další dítě, ale i tak…vážně toho chci tolik? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Alay88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:41

No zdá se mi to málo, určitě máš šanci na zvýšení, já to mám z druhé strany, manžel platí od roku 2500, plat podprůměrný a máme dvě děti spolu ještě, 1400 je málo, aspon ty 2000 by ti myslím soud přiklepl.

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 16.11.14 20:42

1.400,–Kč je ubohost na skoro 2leté dítě. Požádej si o zvýšení.

xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 16.11.14 20:44

Je to málo..

Pájinka25
Závislačka 2888 příspěvků 16.11.14 20:46

On si ale teď podal návrh na insolvenci. Nevím, jestli mu jí schválí, ale pokud ano, myslíte, že budu mít šanci z něj něco dostat?

katcha83
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 16.11.14 20:47

Je to málo, zažádej si přes soud.

katcha83
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 16.11.14 20:48

Myslím, že ta insolvence je zajímat na soudě nebude.

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 16.11.14 20:51
@Pájinka25 píše:
On si ale teď podal návrh na insolvenci. Nevím, jestli mu jí schválí, ale pokud ano, myslíte, že budu mít šanci z něj něco dostat?

nevím jak je to s insolvencí, ale vyživovací povinnost má stále jednou je to otec. A pokud nezvládá platit a nemá na to, tak si neměl pořizovat další dítě. Prostě jeho dítě, které má s tebou nemůže strádat tím, že tatínek má jinde další dítě. Já bych si o zvýšení zažádala, on ti takhle může nakecat cokoliv.

lednova.jita
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 16.11.14 20:55
@Pájinka25 píše:

VÝŽIVNÉ A INSOLVENCE
Mnohdy se stane, že otec, který má vyživovací povinnost k nezletilému dítěti, se dostane do insolventního řízení. V takové chvíli nastupuje insolvenční správce a uspokojuje jednotlivé věřitele v souladu se zákonnými ustanoveními. Řada otců v takové chvíli přestane výživné platit, neboť dojde k závěru, že jejich povinnost přešla na insolventního správce. Ale je tomu opravdu tak?
NENÍ!!!
Výživné je zákonnou povinností rodiče nezletilého dítěte a tuto NEMŮŽE PŘENÉST NA JINOU OSOBU, ani se jí jinak než ze zákonem určených podmínek zbavit. Při posuzování trestní odpovědnosti rodiče nezletilého dítěte za přečin zanedbání povinné výživy, je nutné vzít ohled na probíhající insolvenční řízení řešené formou oddlužení tak, že způsob placení jednotlivých dávek v době schváleného oddlužení je organizován v režimu oddlužení a s majetkovou podstatou rodiče nezletilého dítěte, tak nakládá ustanovený insolvenční správce, což fakticky znamená, že rodič nezletilého dítěte sice nemůže splátky hradit, avšak protože jeho zákonná vyživovací povinnost stále trvá, je povinen v rámci ní dbát na to, aby k plnění zákonné vyživovací povinnosti insolvenčním správcem docházelo.
MUSÍ proto OD INSOLVENČNÍHO SPRÁVCE ZJISTIT, ZDA JSOU PRAVIDELNÉ PLATBY NA VÝŽIVNÉ HRAZENY A POKUD TOMU TAK NENÍ, JE JEHO POVINNOSTÍ ČINIT KROKY K TOMU, ABY INSOLVENČNÍ SPRÁVCE SVOU POVINNOST SPLNIL. Zabezpečí-li rodič nezletilého dítěte, tj. obviněný plnění povinnosti výživného insolvenčním správcem, plní zákonem stanovenou povinnost vyživovat nezletilé dítě, tudíž zaniká jeho trestní odpovědnost za přečin zanedbání povinné výživy, jelikož není naplněna skutková podstata tohoto trestného činu, resp. přečinu. Naopak nesplní-li, je trestně postižitelný.

Gumidci
Závislačka 4370 příspěvků 16.11.14 20:56

@Pájinka25 je to malo, podej zadost k soudu. Me tatinek maleho tvrdil, ze nema penize a u soudu mu to zvedli na 2000, syn tedy na zdr. problemy

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 16.11.14 21:02

Kamarádce nedávno u soudu soudce tvrdil, že na 6letého kluka by od otce měla mít 6tis.!!! jenže ex je na ÚP a tak to přiklepl na 3tis.

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 16.11.14 21:12

@pannda tak to má kamarádka štěstí. Já mám malou budou ji dva, tatínek na pracáku, údajně dělá na černo a má mi na malou dávat 700.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 16.11.14 21:22

Zazadala bych si o zvyseni. Je to malo.

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 16.11.14 21:22

Pokud by nebyla dohoda, dala bych to k soudu. Já třeba jako studentka VŠ měla 2100Kč. NA SŠ jsem měla 1600Kč, pak jsme zažádaly s mamkou o zvýšení o 500Kč - polovina cestovného. Věčně byl otec nespokojený, na druhou stranu mohl být rád, že jsme chtěly dle mého názoru minimum, než kolik by měl správně dávat (co by mu odklepl soud).

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 16.11.14 21:29
@smudlik.esta píše:
@pannda tak to má kamarádka štěstí. Já mám malou budou ji dva, tatínek na pracáku, údajně dělá na černo a má mi na malou dávat 700.

Tady je vidět, že co soudce, to unikát…prostě úvahy dle sebe :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >