Výše alimentů - žena na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 14:51
Výše alimentů - žena na RD

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o praktické zkušenosti s výší vyměřených alimentů. Budu se rozvádět. S manželkou jsme na všem dohodnuti. Všechny kalkulačky na internetu mi na 2 děti do 5 let spočítaly maximálně 25% z mých měsíčních příjmů, což je 5 000 Kč. Jenže u všech se píše, že je to pouze orientační. Manželce jsem tedy slíbil 5 000 s tím, že je ponížím o polovinu měsíčních splátek některých našich půjček, což bude po nějakou dobu 4 200 Kč, s tím, že těch 800 jí potom budu posílat navíc, dobrovolně (nechci jí posílat 5 000 a pak doufat, že pošle nazpátek těch 800). Ještě jsem jí slíbil i 1/4 z mých nahodilých neoficiálních příjmů, což pro ni vychází tak na další 1 000 Kč měsíčně, celkem tedy 5 200 Kč, potom 6 000 Kč měsíčně. Myslím si, že je to poctivé a fér a ona souhlasí. Jenže ona má pouze rodičovskou a sama mi říkala, že si spočítala, že jí zbyde pro ní a 2 děti, po odečtení všech pravidelných plateb a přičtení příspěvku na bydlení a na děti, pouze 6 000 Kč + si občas vydělá pár tisíc úklidem. Určitě jí pro ně všechny zbyde o dost méně, než když jsme byli rodina, zejména, když si z toho bude muset platit i věci, které jsem dříve platil já. Jim všem se tedy zhorší životní standard. Jí to zatím moc nevadí, protože má růžové brýle a je ráda, že může bydlet sama v bytě, který bude mít 2 víkendy v měsíci volný, když budu hlídat děti. Nechci to to tu rozebírat, ale je prostě zamilovaná jinde. On jim ale materiální standard nezvýší, to vím (minimálně oficiálně). Jde mi o to, jestli se mám obávat nějakého výraznějšího zvyšování alimentů (bez ohledu na věk dětí), až jí to celé dojde. Nebo, aby to místo ní např. nedošlo soudci a nenapařil mi více než těch 25%. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49037 příspěvků 14.12.16 14:56

@Snaduzvklidu ano, obávat se můžeš. u nás to prostě neodhadneš. Výši alimentů ti nikdo nezaručí.

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 14.12.16 14:57

@Snaduzvklidu mně to přijde fér, ale nevím, jak by rozhodl soud.. S tím zkušenosti nemám.. Ale kamarádka má dvojčata a jejich otec platí pět tisíc na obě a má to tak stanovené soudně. :nevim:

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 14:58
@Lama Lama píše:
@Snaduzvklidu ano, obávat se můžeš. u nás to prostě neodhadneš. Výši alimentů ti nikdo nezaručí.

A pokud s tím ona takto souhlasí? Bude to soud zkoumat, pokud se jedná o těch tabulkových 25% a není to nic podezřelého? Myslím sám od sebe.

SussieS
Závislačka 3812 příspěvků 14.12.16 15:01
@Snaduzvklidu píše:
A pokud s tím ona takto souhlasí? Bude to soud zkoumat, pokud se jedná o těch tabulkových 25% a není to nic podezřelého? Myslím sám od sebe.

Pokud se na výši alimentů dohodnete, soud to jen potvrdí. Sám by výši stanovil jen v případě, že byste se neshodli

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 15:05

A pokud po mně bude chtít něco navíc, nad rámec, a mně bude líto dětí a pošlu jí to, nebo dám a budu to nějak dokladovat, tak bude mi to k něčemu dobré při případných jejích budoucích žádostech o zvýšení, nebo mi to naopak uškodí? Někde jsem tu četl, že soudkyně říkala: „nic navíc nedávejte“.

Jity-lovies
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 15:13

@Snaduzvklidu Co jsem si tak všimla, tak se většinou stanovuje pevně stanovené výživné - vždy je lepší, když se rodiče domluví + se rodiče můžou dohodnout i na tom, že např. otec bude matce platit polovinu nákladů na kroužky, dioptrické brýle apod.

Pokud budeš posílat peníze navíc, určitě měj od toho vždy doklad (pokud budeš posílat z účtu na účet, tak stačí platby doložit výpisem z účtu), nechápu, jak by ti placení navíc mohlo uškodit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 14.12.16 15:13

@Snaduzvklidu Myslím, že na tom nic podezřelého není… akorát je tedy problém pokud ji budeš posílat jen 4200,– protože po tobě kdykoliv může vymáhat těch 800,– až 3 roky zpětně, přestože s tím teď souhlasí…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 14.12.16 15:17
@Jity-lovies píše:
Pokud budeš posílat peníze navíc, určitě měj od toho vždy doklad (pokud budeš posílat z účtu na účet, tak stačí platby doložit výpisem z účtu), nechápu, jak by ti placení navíc mohlo uškodit.

Může uškodit v tom smyslu, že soud vyhodnotí, že víc platit může a tedy může stanovit vyšší výživné.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49037 příspěvků 14.12.16 15:17

My mame spolecnou peci. Dohodli jsme se ze alenty se nestanovuji. A soudkyne je naparila. Aniz by zjistovala kdo bude a jak o deti pecovat a kdo bude fakticky platit jake naklady na deti.

Snaduzvklidu
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 15:18
@j.a.n.i1 píše:
@Snaduzvklidu Myslím, že na tom nic podezřelého není… akorát je tedy problém pokud ji budeš posílat jen 4200,– protože po tobě kdykoliv může vymáhat těch 800,– až 3 roky zpětně, přestože s tím teď souhlasí…

To nebude tak, že se s ní dohodnu na 5 000 Kč a budu posílat o 800 Kč méně. Dohodnu se s ní na 4 200 Kč a těch 800 pak budu posílat dobrovolně navíc, až se to splatí.

Jity-lovies
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 15:22

@j.a.n.i1 Pokud by pravidelně každý měsíc platil více, tak ano, soudkyně to může vyhodnotit tak, že může platit více, ale pokud to bude jednou za pár měsíců, tak určitě ne :)

Ginuš
Hvězda diskuse 37934 příspěvků 14.12.16 15:23

@Snaduzvklidu pokud budeš platit něco navíc vždy si uschovej účet, doklad ať máš něco v ruce. Může se stát, že bejvalce přelítne něco přes nos a bude chtít navýšit a zpětně doplatit alimenty za 3 roky (ano i to lze) tak budeš mít doklady o placení nad rámec alíků

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 14.12.16 15:23

@Jity-lovies U našich soudů bych nikdy nic netvrdila s určitostí…

Jity-lovies
Kecalka 187 příspěvků 14.12.16 15:25

@j.a.n.i1 To je také pravda, vždy záleží přímo na soudci/soudkyni.. já vycházím z toho, jaké zkušenosti mám v práci a mám tu štěstí spíše na ty rozumné :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >