Výše další mateřské při brigádě na RP?

Anonymní
19.11.20 14:16

Výše další mateřské při brigádě na RP?

Dobrý den, pokusím se stručně optat :
Jsem na RP, částečně od září pracuji na DPP - příjem cca 7 tis měsíčně. Původní pracovní smlouva zanikla uplynutím doby určité a tehdejší zaměstnavatel již zanikl.
Pokud bych nastupovala na další mateřskou, od čeho se bude počítat její výše? Podle té poslední brigády? Nebo by byla stejná jako ta první?

Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43471
19.11.20 14:21

Urcite nebude ppm stejna jako predchozi. To, zda mas narok na ppm zalezi na tom, o jakou brigadu se jedna (druh pracovni smlouvy), zda je za tebe odvadeno nemocenske pojisteni a vysi vydelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
19.11.20 14:41

Z DPP se odvádí pojistné až od výdělku vyššího než 10 tis., takže aktuálně z ní nemáš nárok. Z předchozího zaměstnání by byl nárok maximálně do 180 dní od skončení, pokud je to déle, tak nárok nemáš. Až po porodu rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 14:41

@matkabagristy
Smlouva je Dohoda o pracovní činnosti, kromě daně myslím ze nic neodvádějí. Příjem byl do 7000 tis. / měs max.

• Citovat
  • Nahlásit
43471
19.11.20 14:45
@Anonymní píše:
@matkabagristy
Smlouva je Dohoda o pracovní činnosti, kromě daně myslím ze nic neodvádějí. Příjem byl do 7000 tis. / měs max.

tak to za tebe zamestnavatel neodvadi nemocenske pojisteni, nemas narok na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
19.11.20 15:04
@Anonymní píše:
@matkabagristy
Smlouva je Dohoda o pracovní činnosti, kromě daně myslím ze nic neodvádějí. Příjem byl do 7000 tis. / měs max.

Tak dohoda o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohoda o provedení práce (DPP)? Pokud DPP, tak jak jsem psala, nárok nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
19.11.20 15:15
@Lendeš píše:
Tak dohoda o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohoda o provedení práce (DPP)? Pokud DPP, tak jak jsem psala, nárok nemáš.

Je to DPČ, dohledala jsem smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
19.11.20 15:32

@eMa321 Tak tam je odváděno pojistné aktuálně od výdělku 3 tis. Kč, takže by teoreticky mohl vzniknout nárok. Záleží, jestli splníš 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky a jestli budeš pracovat až do nástupu na PPM a s jakým výdělkem (jestli bude odváděno pojistné). Případně pokud by DPČ skončila, tak jestli se jedná nebo nejedná o zaměstnání malého rozsahu, od toho by se odvíjelo, jestli by plynula ochranná lhůta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
19.11.20 15:34

A od nového roku by se mělo pojistné odvádět až od výdělku 3500 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 15:55

@Lendeš Děkuji.
Chodím jen na výpomoc do domova důchodců, fyzicky myslím že manipulovat s klienty nezvládnu moc dlouho :think:

Takže bych po porodu nastoupila rovnou na druhý rodičák? Teď mi to vychází tak, že ten současný skončí v 09/21 a tp je asi v létě 21. Nebo je mezi porodem a RP nějaká nutná lhůta?

• Citovat
  • Nahlásit
43471
19.11.20 16:04
@Anonymní píše:
@Lendeš Děkuji.
Chodím jen na výpomoc do domova důchodců, fyzicky myslím že manipulovat s klienty nezvládnu moc dlouho :think:Takže bych po porodu nastoupila rovnou na druhý rodičák? Teď mi to vychází tak, že ten současný skončí v 09/21 a tp je asi v létě 21. Nebo je mezi porodem a RP nějaká nutná lhůta?

dnem, kdy se narodi dalsi dite, konci RP na to starsi. Pokud si muzes vysi RP na soucasne dite zvysit, udelej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8692
19.11.20 16:13
@Anonymní píše:
@Lendeš Děkuji.
Chodím jen na výpomoc do domova důchodců, fyzicky myslím že manipulovat s klienty nezvládnu moc dlouho :think:Takže bych po porodu nastoupila rovnou na druhý rodičák? Teď mi to vychází tak, že ten současný skončí v 09/21 a tp je asi v létě 21. Nebo je mezi porodem a RP nějaká nutná lhůta?

Ano, po porodu druhý rodičák. A v měsíci narození mladšího už nemáš nárok na rodičák na starší, tak si tu částku zajdi zvýšit, abys to stihla dočerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama