Výše druhé PPM a zkrácený úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 11:01
Výše druhé PPM a zkrácený úvazek

Ahoj holky,
momentálně jsem na RD a smlouvu mám na neurčito. Když jsem odcházela na PPM, tak jsem měla ve škole nadúvazek. Teď mě přemlouvají na čtvrtinový. Docela mě to láká, ale nevím, jak to bude s druhou PPM, pokud bych otěhotněla. Protože jsem odcházela a měla slušné peníze.
Když bych odešla cca za rok s tím, že bychom měli časově dodatek ke stávající smlouvě, tak se mně bude PPM počítat jen z toho mála?? A nebo pořád platí, že výše druhé PPM, pokud na ní odejdu do 4 let věku dítěte, nesmí být nižší jako ta první?? A už vůbec nevím, jak by to bylo s dovolenou při tom zkráceném. Učila bych jen jeden konkrétní den v týdnu. To by asi taky muselo být v tom dodatku.?? :nevim:

Nevím, jestli by mně dali DPP.

Můžete mně prosím poradit aspoň s tou druhou ppm. :)
Moc děkuji a omlouvám se za anonym.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 18.08.19 11:17

Stále platí, že pokud se dítě narodí do 4 let věku dítěte, bude PPM nejméně tak vysoká jako ta předešlá.
Ten zkrácený úvazek si nech napsat jako časově omezený dodatek ke smlouvě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 11:50
@matkabagristy píše:
Stále platí, že pokud se dítě narodí do 4 let věku dítěte, bude PPM nejméně tak vysoká jako ta předešlá.
Ten zkrácený úvazek si nech napsat jako časově omezený dodatek ke smlouvě.

Děkuji a nevíš, jak by to bylo s dovolenou? Asi bych musela mít napsaný jen ten jeden den. A vůbec nevím, jak prázdniny třeba. Kdy jsme měli třeba studijní volno nebo dovolenou. Tolik dnů neodpracuju.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 18.08.19 11:54
@Anonymní píše:
Děkuji a nevíš, jak by to bylo s dovolenou? Asi bych musela mít napsaný jen ten jeden den. A vůbec nevím, jak prázdniny třeba. Kdy jsme měli třeba studijní volno nebo dovolenou. Tolik dnů neodpracuju.

dovolenou a studijní budeš normálně čerpat, jen dostaneš proplaceno podle výše platu.
Příklad-jdeš na jeden den, tj asi 7000 měsíčně. Tak za měsíc prázdnin-dovolené dostaneš výpočet z této částky.

M-A
Kecalka 455 příspěvků 18.08.19 12:28

@matkabagristy a to vis jiste? Pokud bude delat jeden den v tydnu, ma narok jen na 1/5 dovolene… ale pokud by delala jednu hodinu 5 dni v tydnu, ma narok na 40

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 13:43
@M-A píše:
@matkabagristy a to vis jiste? Pokud bude delat jeden den v tydnu, ma narok jen na 1/5 dovolene… ale pokud by delala jednu hodinu 5 dni v tydnu, ma narok na 40

No já si myslím podobné, že mně to právě nevyjde třeba na prázdniny ve školním roce. A vím, že když ho někomu nevyšlo, tak musel nadelavat. Jinak velké prázdniny neřeším. Vypadá to na školní rok a asi ne celý.

zrcadlo
Echt Kelišová 7668 příspěvků 18.08.19 13:53
@Anonymní píše:
No já si myslím podobné, že mně to právě nevyjde třeba na prázdniny ve školním roce. A vím, že když ho někomu nevyšlo, tak musel nadelavat. Jinak velké prázdniny neřeším. Vypadá to na školní rok a asi ne celý.

A co bys chtěla nadělávat? Budeš např. chodit do práce jen v pondělí. Jarní prázdniny budou po-pá. Ty vyčerpáš 1 den dovolené jen na to pondělí, proplacených budeš mít např. 5h. V případě, že by ti dovolenou roztáhli do celého roku a úvazek do celého týdne, tak bys měla např. těch 5h týdně, a na jarní prázdniny by ti napsali dovolenou po-pá, ale každý den ti zaplatili jen tu 1h, tzn. výsledek by byl úplně stejný (měla bys opticky víc dnů dovolené, ale méně hodin v tom dnu). Když budeš chodit do práce jen pondělky, a podzimní prázdniny budou čt+pá, tak žádnou dovolenou čerpat nebudeš a nemáš co nadělávat. Když budeš chodit jen pátky a vyjde to tak, že pátečního volna bude podstatně víc, tak si myslím, že je překážka na straně zaměstnavatele a nemůže tě nijak nutit chodit do práce v úterý (když budete mít smluvně daný pátek).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 14:01

@zrcadlo Jj a to chápu. Spíš teoreticky, kdyby třeba těch pondělků bylo víc než mých 5 dnů dovolené?? ;) MYslíš že ta překážka na straně zaměstnavatele projde?? Kolegyně třeba musely chodit do družiny.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 18.08.19 14:03
@M-A píše:
@matkabagristy a to vis jiste? Pokud bude delat jeden den v tydnu, ma narok jen na 1/5 dovolene… ale pokud by delala jednu hodinu 5 dni v tydnu, ma narok na 40

má nárok na proplacení 1/5 dovolené, zbytek dovolené nedostane proplacený.

zrcadlo
Echt Kelišová 7668 příspěvků 18.08.19 14:07
@Anonymní píše:
@zrcadlo Jj a to chápu. Spíš teoreticky, kdyby třeba těch pondělků bylo víc než mých 5 dnů dovolené?? ;) MYslíš že ta překážka na straně zaměstnavatele projde?? Kolegyně třeba musely chodit do družiny.

To záleží na tom, co budeš mít v tom dodatku napsané - jestli bude specifikované, jak budeš mít rozvrženou pracovní dobu - pokud tam budeš mít např. 5h týdně a nebude specifikované kolik dnů v týdnu, tak si umím představit, že za pondělní volno by ti proplatili 1h volna a ve zbylých dnech po tobě chtěli 4h odpracovat. Když tam budeš mít napsáno, že pracovní doba bude 5h odpracovaných v pondělí, tak to po tobě chtít nemůžou.

Lendeš
Kelišová 6810 příspěvků 18.08.19 14:07

Při úvazku 1 den v týdnu neodpracuješ za rok 60 dní a nevznikne ti nárok na dovolenou za kalendářní rok, ale jen na dovolenou za odpracované dny - 1/12 z tvého ročního nároku za každých 21 odpracovaných směn.

hopsika
Stálice 98 příspěvků 18.08.19 14:27
@M-A píše:

Opravdu si myslíš, že je rozdíl dostat proplaceno 5 dni x1hod. nebo 1denx 5 hodin?

matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 18.08.19 14:46

Já dělala ve škole na 3 dny v týdnu, čerpala jsem normální dovču. Stejně jako jsem dělala u dvou zaměstnavatelů, dostala jsem od nich běžnou dovolenou.
Ve školství to funguje ještě trochu jinak, o hlavních prázdninách učitelé čerpají dovolenou a část dovolené si vybírají napřed za odpracované září-prosinec.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 18.08.19 14:47
@Lendeš píše:
Při úvazku 1 den v týdnu neodpracuješ za rok 60 dnía nevznikne ti nárok na dovolenou za kalendářní rok, ale jen na dovolenou za odpracované dny - 1/12 z tvého ročního nároku za každých 21 odpracovaných směn.

aha, toto mi nedošlo :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 16:30
@matkabagristy píše:
aha, toto mi nedošlo :oops:

Jj, mně právě tohle vrtá hlavou. Proto jsem se ptala, co dělat ve chvíli, kdy dovolenou fakt mít nebudu. Protože těch 21 dní odpovídá skoro celému pololetí. Otázka teda ještě je, když budu jiné dny jezdit na rodicak, ped.rady a někdy poradu, jestli to budou brát jako další odpracovaný den :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama