Výše důchodů generace našich rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kaliopa
Závislačka 3389 příspěvků 25.09.18 13:19
Výše důchodů generace našich rodičů

Ahoj, jaké důchody mají lidé ve vašem okolí kolem 65-70 let věku a starší? Průměrný důchod je teď snad kolem 12 tis. Kč. Já jsem celkem překvapena, že někteří, kteří pracovali celý život jako dělníci apod., mají důchod 15-16 tis. Kč a jiní, třeba učitelky v MŠ kolem těch 12 tis. Kč. Důchod 15-16 tis. Kč mi přijde na dnešní dobu na tu bídu ještě dobrý.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Elishka1
Závislačka 2783 příspěvků 25.09.18 13:22

to mě nepřekvapuje, znám plno dělníků, kteří mají plat mnohem vyšší než učitelky, on taky není dělník jako dělník a někdy je to práce hodně náročná

jinak sousedka se mi včera svěřila, že má deset a že, tuším, v potravinářství byla nějaká nižší třída, netuším, co dělala

Russet
Extra třída :D 12207 příspěvků 25.09.18 13:23
@Kaliopa píše:
Ahoj, jaké důchody mají lidé ve vašem okolí kolem 65-70 let věku a starší? Průměrný důchod je teď snad kolem 12 tis. Kč. Já jsem celkem překvapena, že někteří, kteří pracovali celý život jako dělníci apod., mají důchod 15-16 tis. Kč a jiní, třeba učitelky v MŠ kolem těch 12 tis. Kč. Důchod 15-16 tis. Kč mi přijde na dnešní dobu na tu bídu ještě dobrý.

Dělník si to fyzicky vydřel. Ve Škodovce si dělník vydělá víc než učitelka v MŠ. Důchod se počítá z platu. Bohužel.

Russet
Extra třída :D 12207 příspěvků 25.09.18 13:25
@Elishka1 píše:
to mě nepřekvapuje, znám plno dělníků, kteří mají plat mnohem vyšší než učitelky, on taky není dělník jako dělník a někdy je to práce hodně náročnájinak sousedka se mi včera svěřila, že má deset a že, tuším, v potravinářství byla nějaká nižší třída, netuším, co dělala

Já když vidím těch 26 dráčat ve školce, tak bych řekla, že školková učitelka má hodně krušnou „směnu“.

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 25.09.18 13:27

Co ti budu povídat, je to bída. Znám několik desítek důchodců a nikdo z nich nevyjde. Všichni jsou na ulici a stali se bezdomovci. Včetně mé babičky. Rád bych jí pomohl, ale máme se tu tak špatně, že i já jsem jednou nohou na ulici, vzhledem k průměrné mzdě v ČR. Každý rok je horší. Tuhle zimu si nebudu moct zapnout topení, jinak bych též šel do hotelu Podmost.

Monchichik
Kelišová 5480 příspěvků 25.09.18 13:28

@Russet Tak ale zase ve Škodovce si myslím, že jsou dost dobré platy, když to slyším. To bych zase řekla, že tolik dělníků mít takový plat nebude.

Elishka1
Závislačka 2783 příspěvků 25.09.18 13:30
@Russet píše:
Já když vidím těch 26 dráčat ve školce, tak bych řekla, že školková učitelka má hodně krušnou „směnu“.

to nepopírám, ale pořád bych šla dělat raději učitelku než třeba kotláře

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 13:33

10 000.
Tech 16 je velky luxus co podle me spousta nema.. v mem okoli urcite ne

Markéta80
Hvězda diskuse 40494 příspěvků 25.09.18 13:34

@Kaliopa takové důchody mají chlapi od manžela z práce co ted chodí do důchodu. Většinou 30 let v posledním zaměstnání. Strojníci, u kotle apod. Je to dle platu ;)

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 25.09.18 13:38
@Emimin7 píše:
Co ti budu povídat, je to bída. Znám několik desítek důchodců a nikdo z nich nevyjde. Všichni jsou na ulici a stali se bezdomovci. Včetně mé babičky. Rád bych jí pomohl, ale máme se tu tak špatně, že i já jsem jednou nohou na ulici, vzhledem k průměrné mzdě v ČR. Každý rok je horší. Tuhle zimu si nebudu moct zapnout topení, jinak bych též šel do hotelu Podmost.

To je mi moc líto. Když to čtu, je mi z tvé situace ouzko. Nešlo by to, aby sis k sobě babičku vzal? I když byste nemohli topit, aspoň bys jí poskytl střechu nad hlavou a nějaký ten rohlík bys třeba také věnoval. :,(

Klopotkova
Echt Kelišová 8308 příspěvků 25.09.18 13:39
@Emimin7 píše:

To je mi moc líto. 8o :roll:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.09.18 13:39

@Kaliopa co ti budu povidat. Rodicum musim 20 tis mesicne pridat aby vyzili a protoze to je vic nez sama vydelam musi mi prispet manzel, ktery zas pro zmenu zivi sve rodice, ktere zruinovaly dluhy druheho syna. Proste bida.

Taače
Kecalka 455 příspěvků 25.09.18 13:41

Moje babička měla důchod 9.700 - nájem platila 9.500 - diky bohu, že „dosáhla“ na příspěvek na bydlení. Dělala celý život skladnici v módním domě. Rodiče (53 a 48) s důchodem radši už x let nepočítají a vrhli se na podnikání. O sobě radši ani nepřemýšlím :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 13:44

Babička 85 let důchod 13 000, celý život pracovala v zemědělství v kravíně, tchýně 72 let důchod 12 000, vedoucí v obchodě, mamka 63 let, celý život prodavačka, posledních 15 let před důchodem už nepracovala, ale měla částečný ID (nepočítají se snad léta na důchod) a důchod 9.500.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 25.09.18 13:44
@Russet píše:
Dělník si to fyzicky vydřel. Ve Škodovce si dělník vydělá víc než učitelka v MŠ. Důchod se počítá z platu. Bohužel.

Proč bohužel? Podle čeho jiného se má počítat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >