Výše kapesného pro 17letého

10410
19.4.10 13:45

Výše kapesného pro 17letého

ahoj,
zajímá mě jaká výše kapesného v tomto věku je přiměřená :-D Je mi jasné, že se to odvíjí od okolností jako je příjem rodičů, zda je matka samoživitelka apod. Řešily jsme to s kamarádkou, živí sama sebe i svého syna (otec často nepatí alimenty), který dostává 1500 Kč/měsíc a je mu to málo :-? Má to jen pro svou potřebu, ona mu navíc platí mobil, internet atd. Myslíte, že je to fakt málo?
Díky za info :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1180
19.4.10 13:47

pche, to by mě pak zajímalo, co s těma penězma dělá, že je mu to málo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.4.10 13:50

Myslím, že to málo není. Když chce víc, má možnost si přivydělat. Já chodila na brigádu od 16ti. Kapesné jsem odmítla a účty za mobil jsem si také platila sama. Chodila jsem na denní studium a odmaturovala úplně normálně, bez jakýhkoliv potíží :wink:

Mě to přišlo normální, po škole se celé třída rozutekla po brigádách, a nic nám nechybělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
19.4.10 13:51

Mně to přijde naddimezované i v případě, že by byli úplná a zajištěná rodina. V 17 letech už má jistě možnost si přivydělat brigádou. Placení mobilu a internetu bych určitě pevně ohraničila nějakou částkou a kapesné bych dala max 500 na měsíc (pokud si z něj nemusí platit obědy, jízdenky a pod), ale v této situaci matky samoživitelky prostě podle možností, možná i těch 500 je nereálných.

Nebo bych mu neplatila mobil a internet a ten by si táhnul z toho kapesného, prostě jak by mu stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16737
19.4.10 13:51

no, maminka je tedy velmi štědrá. za mne- ani náhodou :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
19.4.10 13:53

Podle mě je to spíš moc…vzhledem k tomu, že si z kapesného nemusí ani telefon platit. Osobně bych takového synka/dcerku poslala, ať si najde brigádu, když má málo peněz (které dostává „jen tak“) - věk už na to má.
Na druhou stranu platí citát - Nikdy nevíš, jak těžké je břemeno, které neneseš. Takže kdo ví, jak budu uvažovat za 13 let..... :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
24253
19.4.10 13:55

1500 na měsíc? 8-o
Já dostávala měsíčně 3000, ale musela jsem si z toho zaplatit intr, cesty z města, kde jsem chodila na školu, domů. Potom veškerý věci co jsem potřebovala koupit na intr například zubní pastu, sprcháč atd. jo a ještě kredit jsem si z toho platila a později tarif. Když mi po tom všem zbylo 500 na měsíc byla jsem ráda. Od 16. jsem chodila na brigády a dodneška jsem za to na sebe hrdá. Ségře je teď 17. na brigádu nechodí, protože ona by neměla údajně kdy.....
No kluk může být rád za to co má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12877
19.4.10 14:05

Nu, ono s těmi brigádami to není tak skvělé. Nevím, na jaké jste chodily vy, ale já chodila před 7 lety a už byly jen klasické osmihodinovky. Žádné krátké úvazky na odpoledne po škole. Měla jsem výhodu, že jsem byla na VŠ, čili jsem si mohla dobu pro brigádu přizpůsobit.

Hoch ovšem může jít čas od času o víkendech nebo propracovat minimálně měsíc přes léto (ovšem shánět nejlíp v lednu).

1500 mi přijde dost, pokud má navíc doma full servis. Mě by hanba fackovala, aby mi připadalo, že po mámě samoživitelce chci tolik peněz. Pokud si neplatí mobil a net, tak bych mu tu facku dala a předložila účty za celé fungování bytu, svůj výdělek a ať se hoch taky snaží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2769
19.4.10 14:05

někde jsem četla,že se má kapesné v tomto věku pohybovat od 500-1000korun…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.4.10 14:08

Flyingfrog: já naposledy v roce 2004 a mít 4 hodinovou směnu nebyl problém. Pracovala jsem ve fastfoodu, jako „číšnice“. Osmihodinovky jsem povinné opravdu neměla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24253
19.4.10 14:12

**Brigády ** jeden rok jsem uklízela přes prázdniny v nemocnici. Pak jsem dělala, přes agenturu to co mi zrovna nabídli a většinou se jednalo o 3 až 6 hodinové směny například v tescu na lahůdkách atd. Pak jsem dva roky makala v tescu coby pokladní. Převážně o víkendech, kdy jsem byla doma a o prázdninách. O víkendu jsem většinou jela sobotu 12ctku a neděli dopoledne.
Blbý je, že v dnešní době se brigáda hledá hůř, než třeba před 5 rokama.
Nicméně pravdou je, že kluk by si měl uvědomit, že nemůže mít kapesný stejně vysoký jako kamarádi žijící v úplný rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15588
19.4.10 14:13

chodila jsem po škole prodávat do zeleniny. Pracovní doba od chvíle, kdy jsem přišla do půl sedmé večer. Je to o domluvě, to si myslím. 1500,– na měsíc? Tý jo, ten se má. Já „dostávala“ přídavky, tehdy to bylo asi 500,– a každý třetí měsíc „padnul“ na antikoncepci. Ani mě nenapadlo žádat po rodičích víc. A koukám, že jsem byla asi hloupé dítko :lol: Ne fakt, 1500,– je podle mě hodně, takhle si peněz vážit nebude a hospodařit s nimi se taky nenaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.4.10 14:18

Já netvrdím, že si mám najít brigádu do konce studia, ale měl by si „čichnout“ k práci. To aby věděl jak se peníze vydělávají. On pak člověk získá jiný postoj. Já byla taky hrr a chtěla jsem tohle a tamto.. no a po měsíci brigády jsem už viděla hodnotu peněz v úplně jiném světle a jsem za to vděčná. Dalo mi to hodně do života a po ukončení studia vylétnutí z hnízda si nekupuju každou koninu, kterou vidím. Je to hezké, je, potřebuju to? Ne..a jdu pryč :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaatia
19.4.10 14:22

No, tak já v 17 letech (nyní mi je 22, pro přesné započítání inflace:D), dostávala 150 Kč/měsíc. :nevim: A o letních prázdninách jsem si vydělala na co jsem potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.10 14:36

Fíííha, tak takové kapesné by se mi taky líbilo :lol: Nevím jestli si z toho platí cestu do školy nebo obědy, život na intru, ale pokud to má jen pro vlastní potřebu tak je to sakra hodně. Jestli jde vidět, že si za to něco pořizuje…jako oblečení nebo si šetří tak je to správné. Ale když jsem měla jako on, a není to tak dávno, tak ti co měli větší obnos peněž si za to kupovali cigarety, alkohol a o víkendech si užívali oproti nám, co nám bylo líto každé koruny…Ale může být jiný a peníze investuje do něčeho úplně jiného :wink: Ale za mě je to teda dost…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama