Výše kapesného u teenagerů.

Anonymní
12.1.20 13:44

Výše kapesného u teenagerů.

Hezký den všem. Vím, že téma má mnoho odpovědí, spíš potrebuji porovnat odpovědi lidi z podobné příjmové skupiny. Takže mám dva teenagery 14 a 17 let. Každý měsíc po výplatě dostane každý z nich 600kc hotově, dále dobíjíme kredit 300,pokud nechce dobít, dostane peníze, na každý den dostávají 40kč, protože nechtějí chodit na obědy, jeden je zmlsaný a ve druhé škole je jídlo skutečně nedobré, zkoušela jsem i já a nechutnalo mi.Ale o to nejde. Vše ostatní jako oblečení, drogerii, jízdenky, věci do školy, hradime my. Příjmy máme průměrné cca 60000 za měsic, Olomoucký kraj. Jinak mladší syn nikam nechodí, starší si hradí zábavu sám, má příjmy z brigád. Není pro nás problém dát jim více peněz, jde mi ale o princip, chceme, aby si financí vážili. Prosím Vás o názor, zda kapesné zvýšit či nikoliv. Prosím všechny o klidnou a věčnou diskuzi. Děkuji. Anonym z důvodu financí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28788
12.1.20 13:48

No…Dohromady dostávají cca 1200 kč, mají vše, co potřebují, asi nerozumím dotazu? Oni žádají o zvýšení? Proč? Důvody? Nebo proč se ptáš, zda máš, nebo nemáš zvyšovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13135
12.1.20 13:51

Nezvyšovat. Mají vše, co potřebují a na zbytek si mohou vydělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477
12.1.20 13:52

My nastavili kapesne jako odmenu za vykon. Syn ma sice teprve 13, proto mu staci „pausal“ 100 + odmena podle vysledku ve skole. 1 = 10 korun, 2 = 5 korun, 3 = 0, 4 = -5 korun a 5 = -10 korun. Na stredni se pausal zvysi treba na 500, vykonova cast ale zustane. Deti si nesmeji zvykat, ze jim penize samy spadnou do klina :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 14:00
@berry4 píše:
No…Dohromady dostávají cca 1200 kč, mají vše, co potřebují, asi nerozumím dotazu? Oni žádají o zvýšení? Proč? Důvody? Nebo proč se ptáš, zda máš, nebo nemáš zvyšovat?

Oni nežádají zvýšení, ptám se já, zdá se mi to málo, potřebuji nezaujatý pohled.Oni se chlapci brigád nebojí, starší chodí už od 15let.

• Nahlásit
  • Citovat
1707
12.1.20 14:12

Dle mne OK, vzhledem k rodině, poměrům apod. Nouzí netrpí.. spíš bych řešila zdravější stravování, vaříš večeře? si radši ani nechci představit, co by si mé princezny kupovaly místo oběda ve škole :mrgreen: Finančně dle mne fakt zcela přiměřené, nezvyšovala bych. A propos - mne máti už od 14 nahnala na brigádu do fabriky 8) a později mýt nádobí a tak.. není nad to si zkusit, co obnáší vydělat si kačku sám.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2119
12.1.20 14:17

Můj příjem je poloviční jak váš, jsem s dcerou /15/ sama, dostává 200, ale vše důležité jí hradím, má to jen na zábavu. V září jde na střední, zvažuju zvýšení, ale zatím nevím kolik, vše důležité budu i nadále hradit.

Podle mně mají vaši kluci kapesný velice slušný, plus ještě každodenní podporu v té zmlsanosti, což si myslím, že je dost, takže bych nezvyšovala. A to neříkám jen proto, že jsem z jiné skupiny, ale prostě to tak mám. Pokud vidíš, že nijak netrpí a jsou v pohodě, tak bych neviděla důvod pro zvýšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
12.1.20 14:19

U mladšího mi kapesné přijde přiměřené, u staršího bych možná trochu přidala. Na druhou stranu bych jim nedávala ty peníze na jídlo. Jestli jim nejedou obědy v jídelnách, tak nachystáme společnými silami velkou svačinu doma a budu mít aspoň kontrolu, že ty peníze neutratěj za Colu/mulťáky a chipsy.
Pro srovnání - naše dcery (13) dostávají kapesného pětistovku na měsíc. Posíláme jim to na účet. Na obědy choděj, byť jedna teda spíš symbolicky, protože obecně nemá ráda teplé jídlo. Na telefonech mají tarify i s datama, takže to platíme rovnou, aniž by dostaly peníze do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 14:21

Jaký by měl být důvod zvýšení? Vždyť jim hradíte všechno standardní i nadstandardní a ještě mají dost v cashi. Navíc ve věku, kdy starší už si může v pohodě přivydělat na brigádě a mladší za chvilku už taky.

Jen teda nechápu těch 40 korun „protože nechtějí chodit na obědy“. To si kluci 14 a 17 let za těch 40 korun nakoupí místo oběda v jídelně suroviny a uvaří si z nich po návratu ze školy plnohodnotný oběd? Nebo spíš skáknou do kiosku a zaplácnou se za těch 40,– ví bůh čím? Normální oběd si přece za 40 na den nemůžou kde dát. Tohle mi přijde, že máte hodně špatně nastavené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
12.1.20 14:27

Mam 16 tiletou dceru, od letošního školního roku dostava 1500 Kč na mesic (kazdy rok to zvyšujeme o par stovek)..- Plati si z toho vlastne jen svoji zabavu…Neplati si z toho Oblečeni, obědy, drogerii, kosmetiku, dopravu, tarif +jí jeste platíme umele nehty atp pravidelne, takze ty mas výhodu, ze mas syny :lol:.
Zvýšení je na vas, ldyz dostanou kapesne utratí to vse? Jestliže ne, tak asi zvýšení neni nutné..
U syna bych rekla, ze by mel mit kapesne takove, aby mohl svoji slečnu pozvat na drink ;)

Příspěvek upraven 12.01.20 v 14:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 14:32

Syn-15 r. Dostava 100 EUR. Elektricenku, stravne, telefon platim zvlast. Je skor setrnejsi typ, ak mina, tak vacsinou na jedlo, ked ide do nakupneho centra s kamosmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
12.1.20 14:46

@majkakajka to je celkem dost..jste stejná příjmová skupina? na SVK máte možná trošku jinde ceny, ale i tak jen pro rozházení mi to přijde dost.. u nás to je skoro 3000Kč, v 15letech sorry jako… to bych mu z toho litr radši posílala na stavebko…

Příspěvek upraven 12.01.20 v 14:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2954
12.1.20 14:46

Dva kluci 13 a 19. Mladsi ma 400,– na mesic, platim mu pausal a obedy na ktere chodit musi. Ve skolnim bufetu si obcas neco koupi, svaciny dostava. Samozrejme obleceni, pomucky apod mu platime, ale kdyz chce napr
nejakou mikinu nebo jinou blbinu od YTbera, tak si na ni musi nasetrit. Starsi ted bude maturovat na gymplu. Od primy mel 500,– na mesic, ted ma uz asi 3 roky 1000,–. Na obedy nechodi, bere si z domova, pausal si plati sam, volnocasove aktivity taky, obcas mu pridame na benzin, vydaje souvisejici se skolou platime my, sport a cestovani si plati on. Pravidelne chodi na brigady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
12.1.20 15:15

@Lucy75 @divine woman Asi tezko si ten mladsi ve 14 nekde ba brigade neco vydela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 15:15

Nedávám kapesné. Když si řekne dostane.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie