Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
8740
17.1.20 15:15
@Komsomol píše:
Proc by melo byt automaticke v rodine, kde je vetsi financni potencial, ze deti dostanou vesti kapesne a chteji si koupit lepsi mobil. Ja bych dal uplne stejne kapesne nehlede na me prijmy. Nevidim k tomu jako nejaky duvod

A to je teorie nebo to máš z praxe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 15:17
@neila píše:
hele, ale to nemusí být nutně o kosmetice za tisíce. Ženeš to zbytečně do extrému. Já dceři kupuji také kosmetiku i když má své kapesné. Kupuji z Yves Rocher, což podle mě není žádný luxus. Spotřebuje dva šampóny měsíčně, má dlouhé husté vlasy, takže za ně utratím kolem 250,– (myju se s nimi i já). V YR jsme jsme našly konečně takový, který je perfektně sedí (údržba není úplně snadná). Když má na týden 250,–, tak ji přeci neřeknu, ať si kupuje šampóny sama, stejně tak ji nepošlu ke kadeřnici za své. Jo, kdyby chtěla střih na punk, nebo 10 pramenů v jiné barvě, tak to ať si financuje… Ale ona je normální, k výstřelkům neinklinuje a ani k nim nebyla vedená.

Tak zrovna YR neni zadny zazrak a za ty penize to neodpovida moc kvalite. Obycejna kosmetika za vyssi peniz. Akorat je hype a je to v kazdym obchodaku. Tak snad sampon ji vydrzi kolik 14 dni nebo mesic? Zalezi jake baleni. To je pro ni nejaka raketa dat za sampon dve kila mesicne? Dam ji palackyho kapesny a at si to poresi jak chce. To samy s kadernici. Prijde naprosto divne rict ze normalni strihy zaplatim a pokud by chtela neco vystredniho tak ne. Jako snad si muze zvolit jak se ostriha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 15:19
@LydiaD píše:
A to je teorie nebo to máš z praxe?

Jako myslis, ze je to nerealne nebo nechapu pointu toho dotazu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8740
17.1.20 15:22
@Komsomol píše:
Jako myslis, ze je to nerealne nebo nechapu pointu toho dotazu :nevim:

No já myslím, že je pro rodiny s větším příjmem obtížnější dát dětem malý kapesný.
A jde o to, co je to vlastně malý.
Myslela jsem tím, že pokud bys měl statisíce měsíčně, jestli bys děcku dal 500,–
Reálný to je, ale dá to určitě víc práce, než když má někdo jen taktak na provoz domácnosti.
Ten moc rozhazovat nemůže, takže tam je to daný ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 15:32
@LydiaD píše:
No já myslím, že je pro rodiny s větším příjmem obtížnější dát dětem malý kapesný.
A jde o to, co je to vlastně malý.
Myslela jsem tím, že pokud bys měl statisíce měsíčně, jestli bys děcku dal 500,–
Reálný to je, ale dá to určitě víc práce, než když má někdo jen taktak na provoz domácnosti.
Ten moc rozhazovat nemůže, takže tam je to daný ;)

Co je na tom slozityho prosimte? Zalezi jak je to dite stary a jak se dohodneme co si z toho bude a nebude platit. Podle toho dam castku a tim to skoncilo. Nebo nejak nevidim ten problem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
17.1.20 15:38
@Komsomol píše:
Tak zrovna YR neni zadny zazrak a za ty penize to neodpovida moc kvalite. Obycejna kosmetika za vyssi peniz. Akorat je hype a je to v kazdym obchodaku. Tak snad sampon ji vydrzi kolik 14 dni nebo mesic? Zalezi jake baleni. To je pro ni nejaka raketa dat za sampon dve kila mesicne? Dam ji palackyho kapesny a at si to poresi jak chce. To samy s kadernici. Prijde naprosto divne rict ze normalni strihy zaplatim a pokud by chtela neco vystredniho tak ne. Jako snad si muze zvolit jak se ostriha?

přijde mi, že máš patent na rozum… :roll: Píšu, že YR není žádný luxus, ale dceři sedí. Píšu, že má velkou spotřebu, páč ma husté vlasy, které si každý druhý den myje. Nevím, proč bych jí měla nechat platit šampóny, které používám i já. Stejně tak tělovou kosmetiku. Že si může zvolit jak se ostříhá, to snad nemusím psát. Napsala jsem, že neplatím výstřelky, které jsem jasně popsala jako punk, nebo deset pramenů každý jiné barvy. Která věta je prosím tě formulovaná tak blbě, že je těžké ji schroustat na první dobrou? :think: Přijde mi, že nic kloudného nepíšeš, jen máš nutkavou potřebu poučovat a mít poslední slovo :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8740
17.1.20 15:44

@Komsomol
Já taky nevidím problém :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 15:52
@neila píše:
přijde mi, že máš patent na rozum… :roll: Píšu, že YR není žádný luxus, ale dceři sedí. Píšu, že má velkou spotřebu, páč ma husté vlasy, které si každý druhý den myje. Nevím, proč bych jí měla nechat platit šampóny, které používám i já. Stejně tak tělovou kosmetiku. Že si může zvolit jak se ostříhá, to snad nemusím psát. Napsala jsem, že neplatím výstřelky, které jsem jasně popsala jako punk, nebo deset pramenů každý jiné barvy. Která věta je prosím tě formulovaná tak blbě, že je těžké ji schroustat na první dobrou? :think: Přijde mi, že nic kloudného nepíšeš, jen máš nutkavou potřebu poučovat a mít poslední slovo :jazyk:

Tak jestli to pouzivas taky, tak prosim. Nevidim na tom nic spatneho. Ale je takovy problem, aby si neco platila ze sveho aby se zapracovalo trochu na financni gramotnosti uz od puberty? Trochu nechat volnou ruku a vetsi castku a koukat jak hospodari. Neni na tom nic spatneho ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 15:56
@LydiaD píše:
@Komsomol
Já taky nevidím problém :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja to myslel tak, ze bych rozhodne nemel vycitky z toho, ze mame love a dite nema perfektni mobil a znackovy hadry. Proste bych jej postavil pred hotovou vec a zadny jakypak copak. Pak z toho vznikaji akorat rozcapeny parchanti, kterym se snazi prizpusobovat okoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
17.1.20 16:09
@mroe píše:
No samozrejme. Nejvetsi motivace k brigade je potreba penez, kdyz pristanou kazdy mesic na ucte jen tak, k cemu brigada…Jenze prave proto, aby si deti uvedomily, co v zivote chteji( a opravdu nechteji) delat a proto, aby jim normalni prace nesmrdela a neohrnovaly nos nad lidmi, kteri ji delaji, je brigada nejlepsi skola. Schvalne, Emily, jakou mas praci? A jakou brigadu, konkretne, nebo praci do budoucna by sis pro dite predstavovala?

Tak asi nejakou, kde by slecna nemusela pracovat a jen by zdobila svou krasou, skvelosti a umelymi nehty :lol: :roll:

To je presne navod, jak nebudu vychovavat sve deti. Jakoze brigada roznaseni letaku nebo prace za kasou jsou pro pubertaka podradne? Ty brdo… 8o
S Tebou bych chtela dvojdomek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
17.1.20 17:33
@Komsomol píše:
Jaka prace by sedla tve dceri?
Uz jsem si to psala..Ale v tom nejde ,kde ji vidim ja ,ale je prece důležité , kde se vidi ona
@Komsomol píše:
Neni ta jeji dcera nejaka nejuzasnejsi na svete? :think: :lol: jak to tak ctu, tak bych ji videl nekde v kralovske rodine

Je uzasna, ja se tady o ní nechci vyjadřovat hnusne ;).Jo, jsem pyšná matka :nevim:.
V královské ne, těsně vedle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
17.1.20 18:23
@Luca82 píše:
Tak asi nejakou, kde by slecna nemusela pracovat a jen by zdobila svou krasou, skvelosti a umelymi nehty :lol: :roll:
:roll:.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
17.1.20 18:36
@LydiaD píše:
@_.EmilyyyKaždý vychováváme jak nejlíp umíme.

Presnee tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
17.1.20 19:13
@_.Emilyyy píše:
Je uzasna, ja se tady o ní nechci vyjadřovat hnusne ;).Jo, jsem pyšná matka :nevim:.
V královské ne, těsně vedle ;)

V poradku. Je dulezite, ze ma nekdo ambice, ale take je dulezite stat pevne nohama na zemi, nestavet si vzdusny zamky a hlavne neopovrhovat jinymi lidmi, kteri napriklad pracuji manualne. Neni to nic podradneho. Naopak, tihle lide povetsinou vytvari hodnotu. Jestli si dcera treba podle tvych vyjadreni mysli, ze je podradne pracovat manualne a dela to jen jakysi povl je ovsem spatne. Takhle bychom rozhodne dalsi generace formovat nemeli.

Nikdo ti nerika, ze se mas vyjadrovat hnusne o svem diteti. Jen tahle mira vychvalovani je zvlastni. Umis ji taky za neco napomenout nebo naopak ji slyset rict, ze udelala v necem chybu? Nejaka zpetna vazba nebo tak neco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4114
17.1.20 19:59
@Komsomol píše:
Proc by melo byt automaticke v rodine, kde je vetsi financni potencial, ze deti dostanou vesti kapesne a chteji si koupit lepsi mobil. Ja bych dal uplne stejne kapesne nehlede na me prijmy. Nevidim k tomu jako nejaky duvod

Tak to už záleží na každém. Já popsala systém, který se mi zdá ok. Na druhou stranu proč by to dětem nedopřáli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama