Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
4452
18.1.20 12:51
@Anna766 píše:
Tak upřímně, moje dcera se taky moc nehodí na manuální práci. Dnes po školách, dělá v kanceláři jednatelku, nebo jak se to říká.
Přesto si zkusila různé práce, ten prodej jí seděl asi nejvíc, dokonce se vypracovala během pár let tak, že ten obchůdek vedla.
To, že makala rukama jí každopádně neuškodilo, naopak. Aspoň si uvědomila, jak její rodiče a prarodiče těžko vydělávali penize.
Tím nechci říct, že bys měla teď hned ausgetechnet hnát holku doplňovat regály.
Jen ti píšu svůj pohled na to.

Jasne, beru tvuj pohled..
Ale muu pohled je jiny..
Ma dcera by stejne nesla doplňovat regály, tak neni, co resit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4452
18.1.20 12:52
@yocheved píše:
Já taky nechápu, co je na tom k nepochopení :lol:. Já taky nejsem na manuální práci, nejsem zručná, ani pohotová, co se týká třeba komunikace se zákazníkem, jsem celkem nervák, můj partner zas introvert. Fyzičku, abych někde stála 12h u pásu, též nemám. A co? Studovala jsem na to, abych toto delat nemusela. Při škole jsem měla takové brigády, které byly v oboru, takže se mi to také vyhnulo. Pokud by došlo na nejhorší, a já neměla na výběr a byla ráda, že jsem ráda, tak samozřejme by mě bída asi rychle naučila housti :mrgreen:, ale zatím se tak nestalo. Proč bych to tedy měla dělat?

Tak manuální prace a komunikace je uplne neco jineho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
18.1.20 12:56
@yocheved píše:
Iphona za desítky tisíc… Aneb jak to pořádně zdramatizovat :mrgreen:

Zdá se ti necelých 40 tisíc jako malo peněz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
18.1.20 13:52
@_.Emilyyy píše:
Ale muu pohled je jiny..
Ma dcera by stejne nesla doplňovat regály, tak neni, co resit

Já tě na jednu stranu chápu, taky chci svým dětem dopřát maximum. Udělala bych pro ně cokoliv, ale přemýšlela si někdy nad tím, že je možné, že to jednou bude mít tvá dcera těžké? Pochybuji, že až začne sama vydělávat, bude si moci od začátku dopřát takový luxus jaký má teď. Nemyslíš si, že bude jednou nešťastná? Já bych se toho bála, bála bych se i toho, aby si v budoucnu nevybrala partnera na život podle toho jaké má konto, protože pro ní bude nejdůležitější to, aby nemusela slevit ze svého standardu. Třeba ne, ale může se to stát a toho bych se já upřímně bála. Na druhou stranu, dle toho co píšeš, jste asi hodně za vodou a nevím, nedokážu říct, možná, kdybychom měli také tolik peněz, třeba bych dětem ty nejnovější iPhony koupila, ale jak píši, bála bych se toho, co jsem psala výše. Už jen to, že napíšeš, že by nešla plnit regály do marketu je pro mě trošku divné. Proč jako? Vždyť se tím nemusí živit, ale může si to párkrát vyzkoušet ne? Nebo si může najít cokoliv jiného, brigády může střídat, nejde přeci o to, že to bude dělat v dospělosti, jde o to, aby si toho vyzkoušela co nejvíce, nasbírala zkušenosti, potkala se s novými lidmi atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18528
18.1.20 15:21
@Katchulina píše:
Já tě na jednu stranu chápu, taky chci svým dětem dopřát maximum. Udělala bych pro ně cokoliv, ale přemýšlela si někdy nad tím, že je možné, že to jednou bude mít tvá dcera těžké? Pochybuji, že až začne sama vydělávat, bude si moci od začátku dopřát takový luxus jaký má teď. Nemyslíš si, že bude jednou nešťastná? Já bych se toho bála, bála bych se i toho, aby si v budoucnu nevybrala partnera na život podle toho jaké má konto, protože pro ní bude nejdůležitější to, aby nemusela slevit ze svého standardu. Třeba ne, ale může se to stát a toho bych se já upřímně bála. Na druhou stranu, dle toho co píšeš, jste asi hodně za vodou a nevím, nedokážu říct, možná, kdybychom měli také tolik peněz, třeba bych dětem ty nejnovější iPhony koupila, ale jak píši, bála bych se toho, co jsem psala výše. Už jen to, že napíšeš, že by nešla plnit regály do marketu je pro mě trošku divné. Proč jako? Vždyť se tím nemusí živit, ale může si to párkrát vyzkoušet ne? Nebo si může najít cokoliv jiného, brigády může střídat, nejde přeci o to, že to bude dělat v dospělosti, jde o to, aby si toho vyzkoušela co nejvíce, nasbírala zkušenosti, potkala se s novými lidmi atd.

Tak oni zrejme pocitaji s tim, ze kdyz maji jedno dite, dokazou ji luxus zaridit i v dospelosti. Pokud ji stedre sponzoruji ted, budou nejspis i dal. Ze to ovsem charakter prilis neformuje a muze to byt problem v budoucnu, neni ted moc videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18528
18.1.20 15:22
@_.Emilyyy píše:
No :lol:, to je tady uplne normalni.Me spis zaskočila i trosku zamrzalo To,,kdyby tvůj přítel odešel teď za jinou ženou, která by mu byla schopna porodit dite?”

Tak je to ponekud dramaticke, ale stat se to muze, nikdy te to nenapadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
18.1.20 15:36
@mroe píše:
Tak je to ponekud dramaticke, ale stat se to muze, nikdy te to nenapadlo?

Ale muž přece může utéct každé z nás - dítě, nedítě.

V podstatě musím přiznat, že Emily chápu. Ona bude asi takový ten typ té křehké ženy, o kterou muži automaticky pečují. A dcera bude podobného ražení. :nevim:

Já jsem úplně jiný typ, na mě zkoušet chlap takové opečovávání, tak mě to asi na chvilku pobaví, ale pak z toho pekla zdrhnu, protože vedle sebe potřebuju chlapa, který ve mě vidí rovnocenného parťáka - nejen v tom dobrém, ale v tom zlém. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
18.1.20 17:57
@SAJ píše:
Ale muž přece může utéct každé z nás - dítě, nedítě.

V podstatě musím přiznat, že Emily chápu. Ona bude asi takový ten typ té křehké ženy, o kterou muži automaticky pečují. A dcera bude podobného ražení. :nevim:

Já jsem úplně jiný typ, na mě zkoušet chlap takové opečovávání, tak mě to asi na chvilku pobaví, ale pak z toho pekla zdrhnu, protože vedle sebe potřebuju chlapa, který ve mě vidí rovnocenného parťáka - nejen v tom dobrém, ale v tom zlém. :mrgreen:

Evidentně je až moc hodná matka..
Já si myslím, že by její dceři prospělo, kdyby měla sourozence, ale zas Emilyyy by asi nezvládla 2 děti kvuli jejímu přístupu k vychove..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
18.1.20 18:01
@_.Emilyyy píše:Proc si myslis, ze ji neumim napomenout a ze dcera si neprizna sve chyby?

Ale z tvýho nepomenuti si nic nedělá, viď?
Tuším, že několik let si dovolovala na tvého přítele, ktery si pak dceru musel srovnat sám, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
18.1.20 18:02
@GitD píše:
Já si myslím, že by její dceři prospělo, kdyby měla sourozence, ale zas Emilyyy by asi nezvládla 2 děti kvuli jejímu přístupu k vychove..

Ale zvládla, toho bych se vůbec nebála. :) To, že je princezna (a ne, nemyslím to ani trochu zle), fakt neznamená, že je neschopná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
18.1.20 18:05
@GitD píše:
Ale z tvýho nepomenuti si nic nedělá, viď?
Tuším, že několik let si dovolovala na tvého přítele, ktery si pak dceru musel srovnat sám, co?

A tvoje potomstvo si nevyskakuje? Moje spráťata teda sem tam jo - občas je u nás kvůli tomu solidní kravál, protože si z pouhého napomenutí taky nic nedělají.

S končíčí pubertou se to výrazně lepší - stejně jako se to zlepšilo u malé Emily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86612
18.1.20 18:11
@_.Emilyyy píše:
Ale muu pohled je jiny..
Ma dcera by stejne nesla doplňovat regály, tak neni, co resit

To je mi jasné, že by nešla.
Nic ve zlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86612
18.1.20 18:14
@GitD píše:

Zase to holky neprehanejte. Už několikrát Emily psala, že druhé dítě chtěla ale nepřišlo.
To se také může stát každé druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
18.1.20 18:33
@SAJ píše:
A tvoje potomstvo si nevyskakuje? Moje spráťata teda sem tam jo - občas je u nás kvůli tomu solidní kravál, protože si z pouhého napomenutí taky nic nedělají.S končíčí pubertou se to výrazně lepší - stejně jako se to zlepšilo u malé Emily.

Ano, vyskakujou si mé děti -ja ale umím zasáhnout sama
Ale jeji dcera si nevyskakovala na svého rodiče, ale vyskakovala si na otcima…Emily jí nesrovnala, ale srovnal jí Emily přítel, když dcerunka nereagovala na to pouhé napomenutí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
18.1.20 18:34
@Anna766 píše:
Zase to holky neprehanejte. Už několikrát Emily psala, že druhé dítě chtěla ale nepřišlo.
To se také může stát každé druhé.

No to je ono..Nikdo nemá v životě vše, co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama