Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
3764
12.1.20 22:33
@Hanka1 píše:Kdyby po me dite chtelo platit nevkusne umele nehty, tak pomaze na brigadu takovym fofrem, ze by se ji za patama prasilo… 8o

Tak ja nejsem takova drsnacka jako ty :nevim:
Edit-nezna se mi to nevkusne..Ja sama mam umele nehty-francouzskou manikúru a mne prijde, ze to vypada dobre :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
12.1.20 22:39
@_.Emilyyy píše:
Tak ja nejsem takova drsnacka jako ty :nevim:

Tak ja neznam zadnou sestnactku, co by mela vlastni nehty tak priserne, ze by musela mit nutne hnusne umele…
Tak sama si o tve dceri psala, ze nikdy na zadne brigade nebyla a ze na zadnou nechce, takze u vas neni co resit… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3764
12.1.20 22:43
@Hanka1 píše:
Tak ja neznam zadnou sestnactku, co by mela vlastni nehty tak priserne, ze by musela mit nutne hnusne umele…
Tak sama si o tve dceri psala, ze nikdy na zadne brigade nebyla a ze na zadnou nechce, takze u vas neni co resit… :mrgreen:

Nema ty sve příšerné, ale chce mit gelovky :nevim:..Tak nutné je mit nemusi :nevim:, ale hnusne nejsou..

No s brigadu to u nas bude boj..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
12.1.20 23:26
@_.Emilyyy píše:
Nema ty sve příšerné, ale chce mit gelovky :nevim:..Tak nutné je mit nemusi :nevim:, ale hnusne nejsou..No s brigadu to u nas bude boj..

Myslim, ze nicit diteti zdrave nehty v 16 letech je trestuhodne. Ze je chce, by pro me by stejny argument jako, ze chce treba chtela koupit ziveho slona. A v zadnem pripade bych ji na to nedala prachy. Az prijde, ze chce prsni implantaty, tak ji na ne taky das?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 00:32

Děti máme 17 a 9, příjmy o něco vyšší. Starší měla donedávna kapesné 300, mladší žádné. Starší chodí na brigádu a hodně peněz obě dostávaly od babičky k narozeninám apod., podle mě až zbytečně moc, proto jsme mladší kapesné ani nezavedli. Babička zemřela, tak mladší přišla, že by chtěla kapesné, dostala 100 a starší jsme tedy také zvýšili, chtěla 500.
Ze svých peněz si mladší platí pouze dárky na oslavy kamarádů a něco, s čím zásadně nesouhlasím. Nedávno to byly tuny Herkulesu na sliz například.
Starší si toho platí víc, ale nemusí. Třeba 8 různých řasenek bych jí neplatila, ale oblečení i kosmetiku v rozumné míře ano. Stejně si neřekne. Ze svého si pak platí výlety s kamarády, na jídlo jí dáváme. A opět nedostane na něco, s čím nesouhlasím. Na kadeřníka dostane, pokud bude chtít hlavu modrou/fialovou/růžovou, tak si to musí zaplatit sama. Naštěstí si to zatím nechala rozumně vysvětlit a možná je i šetřílek a raději za peníze rodičů experimentuje v rámci normálnosti :mrgreen:
Nějak nevím, proč bych zvyšovala kapesné, když se sama nedožaduje.
Také nevím, proč bych platila extrémně vysoké kapesné. Chápu, že si chce občas zajít do kina, na kafe, na ňamku, ale nerada bych, aby to dopadlo jako u známých. Tam dcera chodí na kafe pouze do Starbucks a za tisíce nakupuje kosmetiku od drahých značek a její máma skučí, že sama si to nedovolí a dcera takhle utrácí, ovšem na brigády chodit nechce. Pochopitelně, když od rodičů tečou peníze, tak jí vůbec nic nenutí ani pracovat, ani šetřit.
Nevím proč bych toto měla sponzorovat, ať si na to vydělá, já jí radši ty peníze ušetřím a dám jednou na bydlení a ne aby to vyhazovala za nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 00:52

Já děti nemám, ale pamatuji si, není to tak dávno :mrgreen:, jak jsem to měla já, jakožto dospívající - středoškolská léta 2012-2017. První rok, kdy jsem byla na intru, jsem dostávala na týden 300 Kč, s tím, že 150,– mě stála cesta. Na intru jsem měla zajištěnou celodenní stravu a vše hradili rodiče, čili 150,– čistá ruka týdně jen pro mě. Jako starší, tj. 2015, jsem dostávala alimenty od otce - 2000,– Kč/měs., které byly opět jen pro mě, vše ostatní hradili rodiče. Poslední dva roky jsem dostávala alimenty 2000,– + 4000,– od mamky, ze kterých jsem již hradila vše sama - intr, jídlo, cesty, telefon (samozřejmě doma jsem měla vše zdarma) + jsem už částečně pracovala. Myslím, že mě to skvěle naučilo hospodařit. Rychle mě přešla iluze, že teď mám 8000,– které můžu prohýřit a další týden nemám co jíst :mrgreen:. Příjmy rodičů konkrétně samozřejmě nevím, ale odpovídající lekářské profesi.

Edit: známky se u nás nikdy nehodnotily, SŠ jsem si vybrala sama, takže jsem byla vychovávána v tom, že studuji pro sebe.

Příspěvek upraven 13.01.20 v 01:04

• Nahlásit
  • Citovat
4841
13.1.20 01:02
@cecetka píše:
My nastavili kapesne jako odmenu za vykon. Syn ma sice teprve 13, proto mu staci „pausal“ 100 + odmena podle vysledku ve skole. 1 = 10 korun, 2 = 5 korun, 3 = 0, 4 = -5 korun a 5 = -10 korun. Na stredni se pausal zvysi treba na 500, vykonova cast ale zustane. Deti si nesmeji zvykat, ze jim penize samy spadnou do klina :nevim:

Tak úplně přesně takto mě odměňovala máma za známky v dětství, a to i s těmi mínusovými hodnotami za špatné známky a to už je fakt hodně let. Hele, nejsi ty náhodou moje máma? :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3764
13.1.20 05:54
@mroe píše:
Az prijde, ze chce prsni implantaty, tak ji na ne taky das?

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3110
13.1.20 06:17
@Enmamma píše:
Tak úplně přesně takto mě odměňovala máma za známky v dětství, a to i s těmi mínusovými hodnotami za špatné známky a to už je fakt hodně let. Hele, nejsi ty náhodou moje máma? :mrgreen: :mavam:

Hele a fungovalo to? Ja penize za znamky neuznavam, ale mladsi je na tom ted tak, ze bych ho potrebovala necim nakopnout. Zatim jedu ve stylu, ze se uci pro sebe, navic system znamkovani nepovazuju za stastny. Ale kvuli prijimackam kazdy bod dobry. Starsi syn to mel v hlave srovnany, navic je na 8G, takze nejake honeni znamek na druhem stupni odpadlo. Mladsimu se to nepovedlo, uz mel cermat testy plus silny populacni rocnik, navic zmatkar. A ten druhy stupen v kombinaci s pubertou je obcas narocny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3110
13.1.20 06:37

@_.Emilyyy nehty neresim. Mne se nelibi a detem bych je urcite neplatila, ale to je tvoje volba. Ale s tema brigadama dobre nedelas. Hlavne pro ni samotnou je to dulezite. Ja nemam nic proti drazsim darkum nebo plneni prani, starsimu synovi jsme dali vloni auto a byl z toho uplne hotovej. Ale kazde prazdniny min mesic maka, aby pak mohl jet s pritelkyni nekam na vylet po Evrope, casto chodi i vikendy, kdyz si setri na nejake dalsi sportovni vybaveni, drazsi bezecke boty atd. Nejde o to, ze na neco jako rodina mame nebo nemame, ale je nutne, aby to dite nepovazovalo za samozrejmost. Cim driv si vyzkousi neco vydelat vlastni praci, tim lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
13.1.20 06:48

Měla jsem jako teenager 2000 na měsíc jen pro sebe. Je mi 36, takže je to nejakej pátek, ale u nas doma prostě dokud bylo dítě ve škole, nikdo ho nehonil na brigady. Teda chodila jsem, třeba když jsem chtěla martensky za 4000… Vztah k penězům mám takovej, ze jsou potřeba, ale do hrobu si je nevezmu. :nevim:
Ale teenage je sirokej pojrm, ja mluvim tak o 16-19 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
13.1.20 06:58
@_.Emilyyy píše:
Ne.

A proc ne? Kdyz je prece chce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4841
13.1.20 07:01
@Ijen píše:
Hele a fungovalo to? Ja penize za znamky neuznavam, ale mladsi je na tom ted tak, ze bych ho potrebovala necim nakopnout. Zatim jedu ve stylu, ze se uci pro sebe, navic system znamkovani nepovazuju za stastny. Ale kvuli prijimackam kazdy bod dobry. Starsi syn to mel v hlave srovnany, navic je na 8G, takze nejake honeni znamek na druhem stupni odpadlo. Mladsimu se to nepovedlo, uz mel cermat testy plus silny populacni rocnik, navic zmatkar. A ten druhy stupen v kombinaci s pubertou je obcas narocny.

Jestli to fungovalo? Myslím, že na známky to příliš vliv nemělo, ale na to, že nic není zadarmo a musím si peníze vydělat, že peníze nepadají z nebe, to vliv určitě mělo. Ještě jsem si doma mohla vydělávat štupováním fuseklí. :mrgreen: To jsem dost nesnášela, ale dělala jsem to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3764
13.1.20 19:10
@mroe píše:
A proc ne? Kdyz je prece chce…

Tak zrovna tohle nepovolim ;).
A tohle by ani nechtela ;)

Příspěvek upraven 13.01.20 v 19:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3764
13.1.20 19:15
@Ijen píše:
@_.Emilyyy nehty neresim. Mne se nelibi a detem bych je urcite neplatila, ale to je tvoje volba. Ale s tema brigadama dobre nedelas. Hlavne pro ni samotnou je to dulezite. Ja nemam nic proti drazsim darkum nebo plneni prani, starsimu synovi jsme dali vloni auto a byl z toho uplne hotovej. Ale kazde prazdniny min mesic maka, aby pak mohl jet s pritelkyni nekam na vylet po Evrope, casto chodi i vikendy, kdyz si setri na nejake dalsi sportovni vybaveni, drazsi bezecke boty atd. Nejde o to, ze na neco jako rodina mame nebo nemame, ale je nutne, aby to dite nepovazovalo za samozrejmost. Cim driv si vyzkousi neco vydelat vlastni praci, tim lip.

Ale jo, v lete nekam pujde na brigadu, treba jen na par dni /jednorázovou..
Ale tak my jí jako vsechno pořídíme :nevim:.Myslim si, ze dcera v zivote nenarazi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama