Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
Anonymní
14.1.20 00:19

Přijde mi to mámo

@Anonymní píše:
Hezký den všem. Vím, že téma má mnoho odpovědí, spíš potrebuji porovnat odpovědi lidi z podobné příjmové skupiny. Takže mám dva teenagery 14 a 17 let. Každý měsíc po výplatě dostane každý z nich 600kc hotově, dále dobíjíme kredit 300,pokud nechce dobít, dostane peníze, na každý den dostávají 40kč, protože nechtějí chodit na obědy, jeden je zmlsaný a ve druhé škole je jídlo skutečně nedobré, zkoušela jsem i já a nechutnalo mi.Ale o to nejde. Vše ostatní jako oblečení, drogerii, jízdenky, věci do školy, hradime my. Příjmy máme průměrné cca 60000 za měsic, Olomoucký kraj. Jinak mladší syn nikam nechodí, starší si hradí zábavu sám, má příjmy z brigád. Není pro nás problém dát jim více peněz, jde mi ale o princip, chceme, aby si financí vážili. Prosím Vás o názor, zda kapesné zvýšit či nikoliv. Prosím všechny o klidnou a věčnou diskuzi. Děkuji. Anonym z důvodu financí.

Je mi 17, ano nepatřím mezi ty lidi kteří chodí po škole domů ale 600 na měsic?! Mám 500 týdně na,,zabavu” (káva, kino, party atd) + 3krat tydně dostavam 150 na oběd, jelikož na obědy ve škole nechodím a chodim do fitka tak abych měla obed. Z te pětistovky si platím ale snad všechno ( nehty, oblečení) oblečení a kosmetiku jen co potrebuju mi koupi rodiče jakmile chci nějaké značkové tričko nebo nějaké,,nepotřebné “ šminky tak sama. Od babiček se měsíčně sejde těch 600kc. Peníze když jdu s přítelem nekde na hory do kina nebo tak a chci pozvat tak mi naši daji navíc. Ale to jen vyjmecne jelikož skoro vše platí přítel. Na brigády chodim každý měsic (hosteska) ale za to si kupiju hadry, lístky na koncerty atdd)

• Nahlásit
  • Citovat
14.1.20 00:41
@Hanka1 píše:
Napodobne a to sedim v openspace v nadnarodnim korporatu, v nasi casti je cca 40 lidi, pul na pul zenske/chlapi a gelovky tam maji dve zeny…

Tak asi jak kde no :nevim: ja třeba tedka pouzivam na sve prirozene nehty Gellak. Vydrzi déle nez obyc.
Jinak v 16ti sem si delala gelovky sama(nekdy i spoluzackam :mrgreen: ) takze jsem na to penize od rodičů nepotrebovala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5318
14.1.20 06:51
@Anonymní píše:
Je mi 17, ano nepatřím mezi ty lidi kteří chodí po škole domů ale 600 na měsic?! Mám 500 týdně na,,zabavu” (káva, kino, party atd) + 3krat tydně dostavam 150 na oběd, jelikož na obědy ve škole nechodím a chodim do fitka tak abych měla obed. Z te pětistovky si platím ale snad všechno ( nehty, oblečení) oblečení a kosmetiku jen co potrebuju mi koupi rodiče jakmile chci nějaké značkové tričko nebo nějaké,,nepotřebné “ šminky tak sama. Od babiček se měsíčně sejde těch 600kc. Peníze když jdu s přítelem nekde na hory do kina nebo tak a chci pozvat tak mi naši daji navíc. Ale to jen vyjmecne jelikož skoro vše platí přítel. Na brigády chodim každý měsic (hosteska) ale za to si kupiju hadry, lístky na koncerty atdd)

Važ si toho, co od rodičů máš. U nás bys tohle rozhodně neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1848
14.1.20 09:26
@SAJ píše:

U nás taky ne, ani kdybychom měli statisícové příjmy. Taková holka se musí dobře vdát, protože nezná hodnotu peněz. 2000 jen jako kapesné plus 600 od babiček a nějakých dalších 2000 měsíčně na obědy. Neřeší vůbec běžné výdaje jako nájmy, drogerie atd. a co si vydělá jako hosteska má taky pro sebe.
Ta holka má minimálně 5 -6 tisíc měsíčně pro sebe jen na blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:43
@SAJ píše:

A proc ne? Proc by nemelo mit dite stejnou zivotni uroven.jako.rodice? Samozrejme kdyz na to clovek nema penize( I kdyz dva tisice dnes je nic), ja jsem dceram nastavila takove kapesne aby mohly zit ale I premyslet, bezedne to neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:45
@bigl píše:
U nás taky ne, ani kdybychom měli statisícové příjmy. Taková holka se musí dobře vdát, protože nezná hodnotu peněz. 2000 jen jako kapesné plus 600 od babiček a nějakých dalších 2000 měsíčně na obědy. Neřeší vůbec běžné výdaje jako nájmy, drogerie atd. a co si vydělá jako hosteska má taky pro sebe.
Ta holka má minimálně 5 -6 tisíc měsíčně pro sebe jen na blbosti.

Vzdyt studuje a chodi na brigadu, co by jste chtely? Aby skudlila kazdou korunu? Proc? Nemyslim, ze malo penez dela z druheho lepsiho cloveka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:47
@welovefashion píše:
Brigády jsou dobré na to, že když máš za 12 hodin v lahudkach 800 korun, smrdí to tam, bolí tě nohy ještě další den, tak si jich vazis a daleko víc premyslis, za co je utratit…Jinak já zatím kapesné nedávám, dcera je ve 2.třídě, ale uvažuji, ze bych jí založila účet a penize posílala tam… U dítěte na střední bych davala 600-1000 korun na měsíc.. S výplatou rozdelenou po 14 dnech… My dostávali doma vždycky v neděli…

Tak dcery premysli I tak dobre za co to utrati. Mladsi sysli. a nikde jeste ve 14 moc nechodi, a starsi vse setrila na cestovani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:52
@Ijen píše:
@Cizinka 999 treba aby si vyzkousel jake to je delat za 100 az 150,– Kc za hodinu. Aby premyslel jaky obor si vybrat, aby nemusel delat podobne mizerne placenou praci cely zivot. Syn vystudoval narocny osmilety jazykovy gympl, sportu se venuje individualne, nijak zkratka ho nedrzime, ale kdyz si vymysli ze „nutne“ potrebuje nove bezecke boty, letenku do Barcelony nebo Garmin hodinky, tak si na pulku proste musi vydelat. Chodi o prazdninach a obcas i behem skolniho roku. Ted od nas dostal auto, benzin je jeho starost, obcas mu prispejeme. Ja jsem si na gymplu vyzkousela ruzne prace, na VS uz jsem brigadnicila v oboru, to uz bylo i o ziskavani kontaktu a zkusenosti.

No my mame prazdniny jen.5 tydnu a sehnat brigadu ve meste plne studentu neni. lehke. Ted ma dcera po maturite rok volna, je daleko, uci se tam jazyk, surfuje, uziva, odpociva ale na to po. maturite musela makat tri mesice aby si na to videlala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5318
14.1.20 10:15
@Cizinka 999 píše:
A proc ne? Proc by nemelo mit dite stejnou zivotni uroven.jako.rodice? Samozrejme kdyz na to clovek nema penize( I kdyz dva tisice dnes je nic), ja jsem dceram nastavila takove kapesne aby mohly zit ale I premyslet, bezedne to neni

Protože pro své děti chci jen to nejlepší. Ale pozor, to nejlepší z dlouhodobého hlediska.

Ty to máš jinak, ok, respektuji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:23
@SAJ píše:
Protože pro své děti chci jen to nejlepší. Ale pozor, to nejlepší z dlouhodobého hlediska.Ty to máš jinak, ok, respektuji to.

Kazdy chceme pro sve dite to nejlepsi. My se nemame finacne spatne ale setrit musime taky jako. vsichni, na nove auto, nove okna, hypotheka atd. Moje deti pomahaji dost doma, chodi se psem, maji narocnou skolu, uci se dobre a to je jejich ukol, vic po nich nevyzaduji, nebot jen skola a uceni, ukoly daji vice nez 40 hod. tydne. to je jako kdyby po tobe nekdo chtel at po praci chodis na brigady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3095
14.1.20 10:23

@Cizinka 999 a my mame letni prazdniny skoro 9 tydnu a tak nizkou nezamestnanost, ze je spis problem sehnat brigadniky. Dalsi vec, nastupni platy v nekterych oborech jsou dost pod 30 tisic. Coz jsou castky, za ktere v jinych statech pracuji jen nekvalifikovani zahranicni pracovnici. Takze srovnavame odlisne svety. Klukum bych taky 5 tisic jen tak na zabavu mesicne nedala. Co budou pak delat az pujdou do prace, budou platit treba podnajem a tvorit rezervu na pripadnou hypoteku nebo setrit na dovolenou, kdyz budou zvykli jen tak utratit ctvrtinu platu za zabavu? Malo penez lepsiho cloveka mozna nedela ale hodne penez taky ne. Nemyslim si, ze by meli kluci horsi zivotni uroven nez my, ale fakt nevidim nic spatneho na tom aby poznali hodnotu sveho casu a na urcite veci, z meho pohledu nadstandardni, si castecne vydelali sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:26
@Cizinka 999 píše:
Kazdy chceme pro sve dite to nejlepsi. My se nemame finacne spatne ale setrit musime taky jako. vsichni, na nove auto, nove okna, hypotheka atd. Moje deti pomahaji dost doma, chodi se psem, maji narocnou skolu, uci se dobre a to je jejich ukol, vic po nich nevyzaduji, nebot jen skola a uceni, ukoly daji vice nez 40 hod. tydne. to je jako kdyby po tobe nekdo chtel at po praci chodis na brigady. Nekupuji si zadne drahe znacky, nemaluji se ,starsi jen na party, . Nevim ale kdyz ja jezdim s kamaradky po svete,nebo s manzelem ,tak by mi bylo.trapne decko v 15 letech posilat na brigadu at si na kino vydela sam,a ja si tam zajdu kdy chci. Ano ja pracuji,ale ditete prace je jeho skola
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:31
@Ijen píše:
@Cizinka 999 a my mame letni prazdniny skoro 9 tydnu a tak nizkou nezamestnanost, ze je spis problem sehnat brigadniky. Dalsi vec, nastupni platy v nekterych oborech jsou dost pod 30 tisic. Coz jsou castky, za ktere v jinych statech pracuji jen nekvalifikovani zahranicni pracovnici. Takze srovnavame odlisne svety. Klukum bych taky 5 tisic jen tak na zabavu mesicne nedala. Co budou pak delat az pujdou do prace, budou platit treba podnajem a tvorit rezervu na pripadnou hypoteku nebo setrit na dovolenou, kdyz budou zvykli jen tak utratit ctvrtinu platu za zabavu? Malo penez lepsiho cloveka mozna nedela ale hodne penez taky ne. Nemyslim si, ze by meli kluci horsi zivotni uroven nez my, ale fakt nevidim nic spatneho na tom aby poznali hodnotu sveho casu a na urcite veci, z meho pohledu nadstandardni, si castecne vydelali sami.

Ale to urcite, dcera dostavala kapesne, osacne a penize na jidlo prumerne, mela kamaradky co mely dvakrat tolik a zlatou kreditku.
Dcera tady pracovala po maturite tri mesice v pojistovne a za to zije v jizni americe si devet mesicu, je jasne ze s ceskym platem je to jine. Ale to tu porovnavat nechci, jen tady uz par pisatelek psalo ze 400 na mesic je dost pro 16 leteho a kdyz chce vic at jse makat. Kdyz na to rodina nema mu vice dat, tak je to jasne alejen z vychovneho hlediska mi to prijde divne, vzdyt to dite maka akorat nedostava za uceni a dochazku do skoly plat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:33
@Ijen píše:
@Cizinka 999 a my mame letni prazdniny skoro 9 tydnu a tak nizkou nezamestnanost, ze je spis problem sehnat brigadniky. Dalsi vec, nastupni platy v nekterych oborech jsou dost pod 30 tisic. Coz jsou castky, za ktere v jinych statech pracuji jen nekvalifikovani zahranicni pracovnici. Takze srovnavame odlisne svety. Klukum bych taky 5 tisic jen tak na zabavu mesicne nedala. Co budou pak delat az pujdou do prace, budou platit treba podnajem a tvorit rezervu na pripadnou hypoteku nebo setrit na dovolenou, kdyz budou zvykli jen tak utratit ctvrtinu platu za zabavu? Malo penez lepsiho cloveka mozna nedela ale hodne penez taky ne. Nemyslim si, ze by meli kluci horsi zivotni uroven nez my, ale fakt nevidim nic spatneho na tom aby poznali hodnotu sveho casu a na urcite veci, z meho pohledu nadstandardni, si castecne vydelali sami.

Tak prazdniny devet tydnu, je fajn at si.jdou na dva tydny pracovat, jestli neco sezenes. Tady je taky malanezamestnanost ( CH),ale najit brigadu pod 18 let neni az tak. lehke

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.1.20 10:41

Já dostávala na základní škole 100 Kč na týden, na střední pak 1000 Kč na měsíc. Od 15 jsem pracovala o prázdninách, s penězi nikdy žádný problém, vždycky jsem byla spíš šetřílek :D V dnešní době děti možná už dostávají víc, záleží aby s tím uměly hospodařit no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama