Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
4723
14.1.20 10:51

Hodně dcery spolužáků chodí teď v prvaku na gymplu na brigády do KFC, Burger king apod. A to i děti z velmi dobře situovanych rodin. Podle mne je účelem, kromě samotneho vydelku, aby se naučily vážit si peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 11:12
@Petronilla píše:
Hodně dcery spolužáků chodí teď v prvaku na gymplu na brigády do KFC, Burger king apod. A to i děti z velmi dobře situovanych rodin. Podle mne je účelem, kromě samotneho vydelku, aby se naučily vážit si peněz.

Tak vazit penez se da I bez brigady v 15 letech, tady jde hlavne o pristup rodiny a vychovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3110
14.1.20 11:23
@Cizinka 999 píše:
Ale to urcite, dcera dostavala kapesne, osacne a penize na jidlo prumerne, mela kamaradky co mely dvakrat tolik a zlatou kreditku.
Dcera tady pracovala po maturite tri mesice v pojistovne a za to zije v jizni americe si devet mesicu, je jasne ze s ceskym platem je to jine. Ale to tu porovnavat nechci, jen tady uz par pisatelek psalo ze 400 na mesic je dost pro 16 leteho a kdyz chce vic at jse makat. Kdyz na to rodina nema mu vice dat, tak je to jasne alejen z vychovneho hlediska mi to prijde divne, vzdyt to dite maka akorat nedostava za uceni a dochazku do skoly plat

Jo v pohode, reagovala jsi na muj prispevek o brigadach, takze pisu svuj pohled. Zaroven jsem psala, ze starsimu davam na mesic od cca 16ti 1000,– a na brigady nechodi kvuli listkum do kina, ale prave kvuli cestovani nebo aby si prispel na, z meho pohledu drazsi, sportovni vybaveni. Takze si myslim ze, i kdyz zijeme v odlisnych podminkach, se v podstate shodneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
14.1.20 11:32
@Anonymní píše:
Je mi 17, ano nepatřím mezi ty lidi kteří chodí po škole domů ale 600 na měsic?! Mám 500 týdně na,,zabavu” (káva, kino, party atd) + 3krat tydně dostavam 150 na oběd, jelikož na obědy ve škole nechodím a chodim do fitka tak abych měla obed. Z te pětistovky si platím ale snad všechno ( nehty, oblečení) oblečení a kosmetiku jen co potrebuju mi koupi rodiče jakmile chci nějaké značkové tričko nebo nějaké,,nepotřebné “ šminky tak sama. Od babiček se měsíčně sejde těch 600kc. Peníze když jdu s přítelem nekde na hory do kina nebo tak a chci pozvat tak mi naši daji navíc. Ale to jen vyjmecne jelikož skoro vše platí přítel. Na brigády chodim každý měsic (hosteska) ale za to si kupiju hadry, lístky na koncerty atdd)

Jo, holka, ty to budeš mít těžký, až se osamostatníš, budeš si vydělávat a všechno platit sama. Ale je fakt, že pokud máš a budeš mít bohatého přítele a pak manžela, tak se problém vyřeší.:-)))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
14.1.20 11:36
@Anonymní píše:
Hezký den všem. Vím, že téma má mnoho odpovědí, spíš potrebuji porovnat odpovědi lidi z podobné příjmové skupiny. Takže mám dva teenagery 14 a 17 let. Každý měsíc po výplatě dostane každý z nich 600kc hotově, dále dobíjíme kredit 300,pokud nechce dobít, dostane peníze, na každý den dostávají 40kč, protože nechtějí chodit na obědy, jeden je zmlsaný a ve druhé škole je jídlo skutečně nedobré, zkoušela jsem i já a nechutnalo mi.Ale o to nejde. Vše ostatní jako oblečení, drogerii, jízdenky, věci do školy, hradime my. Příjmy máme průměrné cca 60000 za měsic, Olomoucký kraj. Jinak mladší syn nikam nechodí, starší si hradí zábavu sám, má příjmy z brigád. Není pro nás problém dát jim více peněz, jde mi ale o princip, chceme, aby si financí vážili. Prosím Vás o názor, zda kapesné zvýšit či nikoliv. Prosím všechny o klidnou a věčnou diskuzi. Děkuji. Anonym z důvodu financí.

Tak pokud dostávají 600 Kč měsíčně plus 40 Kč denně na na jídlo a celkem nic z toho si nemusí kupovat a platit, tak je to adekvátní. A je fajn, že si starší syn přivydělává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15241
14.1.20 11:37
@Cizinka 999 píše:
Tak vazit penez se da I bez brigady v 15 letech, tady jde hlavne o pristup rodiny a vychovy.

to jistě, ale nejlíp se to dítka naučí právě v reálu. Úplně jinak si pak váží stovky, kvůli které museli hodinu umývat země a stovky, kterou jim ráno dá maminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
14.1.20 12:59
@Keyllah píše:
to jistě, ale nejlíp se to dítka naučí právě v reálu. Úplně jinak si pak váží stovky, kvůli které museli hodinu umývat země a stovky, kterou jim ráno dá maminka.

Asi tak… :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:06
@ZuzaM píše:
Jo, holka, ty to budeš mít těžký, až se osamostatníš, budeš si vydělávat a všechno platit sama. Ale je fakt, že pokud máš a budeš mít bohatého přítele a pak manžela, tak se problém vyřeší.:-)))))

Tak snad si na svuj zivot taky muze vydelat sama ne? Nebo jsi tim chtela napsat ze zenska neumi. dostatecne vydelat na svuj luxus a potrebuje k tomu bohateho chlapa? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 13:07
@Ijen píše:
Jo v pohode, reagovala jsi na muj prispevek o brigadach, takze pisu svuj pohled. Zaroven jsem psala, ze starsimu davam na mesic od cca 16ti 1000,– a na brigady nechodi kvuli listkum do kina, ale prave kvuli cestovani nebo aby si prispel na, z meho pohledu drazsi, sportovni vybaveni. Takze si myslim ze, i kdyz zijeme v odlisnych podminkach, se v podstate shodneme.

Mas pravdu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1854
14.1.20 15:04
@Cizinka 999 píše:
Vzdyt studuje a chodi na brigadu, co by jste chtely? Aby skudlila kazdou korunu? Proc? Nemyslim, ze malo penez dela z druheho lepsiho cloveka

Reagovala jsem na to, že rozfrcat 5 tisíc za blbosti měsíčně je dost, pokud by rozfrcávala jen to, co si vydělá, tak proč ne? Při čtyřčlenné rodině, kdyby každý měl pro sebe 5 tisíc na věci typu -kino, obědy v restauraci a blbiny, tak by ti lidé museli mít příjem min 80 tisíc. Když vezmu nás, tak 10 tisíc hypoška, 2 auta měsíčně vezmou 10, energie+ poplatky za pojistky, odpad, internet a mobily pro všechny taky skoro 10, jídlo 15, obědy v práci a ve škole 5.
To už jsme na 50, 20 k tomu kdyby měl mít každý pětku jen pro sebe a když vezmu, že chceš jet občas na dovolenou, koupit si lyže nebo kolo, vyměnit lednici nebo myčku, nějaký nábytek, popř. rekonstrukce bytu a domu, jsi na 100 tisících měsíčně. 20 tisíc na měsíc pro 4 lidi na rozfrcání mi prostě přijde moc.
Slečna psala, že oblečení a hygienu jí rodiče dávají zvlášť, plus jí platí když zve partnera ne cosi - na jídlo nebo co?
Podle mě nezná hodnotu peněz, když může rozházet 5 tis. za nesmysly.
Proto píšu - musí si najít zámožného ženicha a bude v klidu.
My to máme s financemi nastavené jinak.
Moje děti jsou na osmiletém gymnáziu, oba mají skoro samé, max 1-2 dvojky a nemyslím si, že bych je měla uplácet za to, že studují. Dělají to pro sebe. Jim stačí 300 na měsíc a ještě z toho ušetří. Té co má 15 to příští rok zvýším na 400. A to opravdu nevyděláváme málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:20

Dvojčatům (za chvíli 12 let) dávám 4 stovky měsíčně. Každý týden sto korun. Plus, když pomůžou s něčím nadstandardně, tak je také finanční odměna. Do páté třídy měli polovičku. Hodlám jim to takhle nechat až do konce základky. Za známky ale peníze nedostávají-učí se pro sebe. Kapesné mají pouze pro sebe, nic si z toho nemusí hradit. Holka je šetřilka, kluk méně, ale pomalu mu to dochází a už peníze neutratí za blbosti. Už o tom začíná přemýšlet a to je dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3765
14.1.20 17:23
@Keyllah píše:

Ale prosimte :roll: :roll:.
I dite si važí vecich/penez co mu doprejou rodice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
14.1.20 17:25
@_.Emilyyy píše:
Ale prosimte :roll: :roll:.
I dite si važí vecich/penez co mu doprejou rodice ;)

Z vlastni zkusenosti musim rict, ze to neni pravda. Vydelanych si vazi daleko vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3765
14.1.20 17:32
@Marlenka91 píše:
V dnešní době má každá druhá dívka/žena prodloužené nebo gelové nehty :nevim:
Rozhodne je to hezčí než se divat na špínu za nehtama, oderky a nebo okousane nehty. :roll: :mrgreen:

V mem okoli taky, ma dcera chodi pravidelne ke kosmeticče(na ty nehty, na oboci, na vyčištění pleti - a diky tomu ma hodne dobrou plet.
Ale uz se tu pomalu bojim neco napsat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3765
14.1.20 17:44
@mroe píše:
Z vlastni zkusenosti musim rict, ze to neni pravda. Vydelanych si vazi daleko vic.

Tak, co si tak vzpomínám za mych mladých let, tak co jsem mela od rodicu, tak na to jsem si davala vetsi pozor, protoze jsem to dostala, tak jsem si toho hodne vazila :nevim:.
Penez z brigady jsem si taly vážila..Ale nerekla bych, ze se to da porovnávat ceho ksem si vážila min a ceho vic..

Dcera si drahých vecich, taky hodne vazi
(ildyz je ma od nas)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama