Výše kapesného u teenagerů.

Napsat příspěvek
16.1.20 03:14
@Anna766 píše:
Přijde mi to akorát. Ani moc ani málo
Syn 17 let od nás dostává kolem 3-4 stovek, podle toho kolik drobných (nemyslím tím koruny s dvojkoruny, spíš stovky, padesátikoruny a dvacetikoruny) se nám podaří dát s mužem dohromady. Takze někdy je to 380,jindy 400 a tak podobně se ta částka pohybuje.
A má brigádu. To je tak 1000 Kč za měsíc, někdy trochu víc.
Utrácí to zpravidla za kino, knížky, časopisy nebo tak. A taky třeba dárky rodině, k Vánocům, narozeninám. Už si sám vydělal a koupil „lepší“ mobil.
Obědy, průkazku, oblečení a podobně, to mu kupujeme.
Jiné peníze než od nás nemá. Uz nemáme jiné babičky a podobně.

To mi. prijde na 17 -leteho opravdu malo. Aby si sam musel sponzorovat vkastne zakladni veci jako knizky, darky, kino atd. Kdybych nemela tak je to. jasne ale kdyby mi. nedelalo. problem mu.dat aspon tisicovku, tak bych se asi musela, stydet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85146
16.1.20 10:48
@Cizinka 999 píše:
To mi. prijde na 17 -leteho opravdu malo. Aby si sam musel sponzorovat vkastne zakladni veci jako knizky, darky, kino atd. Kdybych nemela tak je to. jasne ale kdyby mi. nedelalo. problem mu.dat aspon tisicovku, tak bych se asi musela, stydet

To má kupovat dárky z peněz, které mu dají rodiče? Trochu divný postup. I já kupovala rodičům a bratrovi dárky z peněz, které jsem si vydělala sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17588
16.1.20 16:05
@_.Emilyyy píše:
@mroe
Mohu se te zeptat, jetsli mad dceru v puberte, ktera resi módu?
Asi ne, ze?

Odpoved najdes primo v tehle diskusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
16.1.20 16:42

Myslím, že na Olomoucko je to postačující, zvlášť, když je možnost brigády. Jestli zvýšit nebo ne, to bych posuzovala čistě podle rodinné finanční situace, manželova názoru a chování kluků :palec:.
U nás má dcera o čtyři stovky víc, je na střední v Praze. Veškeré ostatní potřebné i méně potřebné výdaje ji platíme. V létě byla na první delší brigádě, koupila si nový iPhone, který chtěla, v průběhu roku si přivydělává hlídáním dětí sousedky. Z toho, co dostane od nás a co si usyslí za hlídání většinou financuje dárky, nebo takové ty „must have“ hovadiny, o kterých ví, že je od nás nevydyndá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.1.20 17:42
@mroe píše:
Odpoved najdes primo v tehle diskusi.

Okey :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.1.20 17:46

@Anna766
Ale celkove kdyz dite nechce na brigadu, tak nevim jestli je to nejlepsi řešení mi rict, ze musi…
Ja si treba moji dceru nedokazu predstavit, ze třídí zboží v supermarketu, rozdávala letáky po vesnicích, lazdy den za kasou u mekace atp..To by se mi nelibilo, kdyby mela takovyhle brigady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17588
16.1.20 18:33
@_.Emilyyy píše:
@Anna766
Ale celkove kdyz dite nechce na brigadu, tak nevim jestli je to nejlepsi řešení mi rict, ze musi…
Ja si treba moji dceru nedokazu predstavit, ze třídí zboží v supermarketu, rozdávala letáky po vesnicích, lazdy den za kasou u mekace atp..To by se mi nelibilo, kdyby mela takovyhle brigady…

A jakou brigadu by sis pro ni predstavovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.1.20 18:39
@mroe píše:
A jakou brigadu by sis pro ni predstavovala?

Takovou kterou bude chtit sama, netrapila se tam, brigada ktera by se k ní alepson trosku hodila ;).
Ja si taky nedokazu predstavit, ze bych nekde tridila zboží a moji dcerku uz vubec ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
16.1.20 20:13
@_.Emilyyy píše:
Mam 16 tiletou dceru, od letošního školního roku dostava 1500 Kč na mesic (kazdy rok to zvyšujeme o par stovek)..- Plati si z toho vlastne jen svoji zabavu…Neplati si z toho Oblečeni, obědy, drogerii, kosmetiku, dopravu, tarif +jí jeste platíme umele nehty atp pravidelne, takze ty mas výhodu, ze mas syny :lol:.
Zvýšení je na vas, ldyz dostanou kapesne utratí to vse? Jestliže ne, tak asi zvýšení neni nutné..
U syna bych rekla, ze by mel mit kapesne takove, aby mohl svoji slečnu pozvat na drink ;)Příspěvek upraven 12.01.20 v 14:58

Umele nehty bych fakt dceri neplatil. To se ti jako libi nebo? Kosmetiku by si mohla take platit z kapesneho ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
16.1.20 20:14
@_.Emilyyy píše:
Takovou kterou bude chtit sama, netrapila se tam, brigada ktera by se k ní alepson trosku hodila ;).
Ja si taky nedokazu predstavit, ze bych nekde tridila zboží a moji dcerku uz vubec ne..

At si kazdy sezene brigadu dle libosti. Nic bych nikomu neshanel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 20:50
@_.Emilyyy píše:
Ja si taky nedokazu predstavit, ze bych nekde tridila zboží a moji dcerku uz vubec ne..

Moja dcera brigadovala v kancelarii od patnast rokov. Brigadovala vsak preto, ze to sama chcela. Vreckove sme posielali. Emilyyy, myslim, ze svoje dieta urcite vychovavas s najlepsim vedomim a svedomim. U nas to fungovalo s financovanim obdobne ako u vas. Platili sme kozmetiku, kadernicku, rozne aktivity, elektroniku, Starsie dieta si zarobene peniaze minalo pre seba. Mladsi na brigade este nebol. Mam dobre deti, robia radost. Vazia si veci a vedia hospodarit. Ak dieta dobre vychovas, nie je pravda, ze by boli nevdacne, neschopne sa postarat v dospelosti, ak im viacej doprajes pocas dospievania. Vsetko je o vychove a hodnotach, k akym deti vedies.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.1.20 21:17
@Komsomol píše:
Umele nehty bych fakt dceri neplatil. To se ti jako libi nebo? Kosmetiku by si mohla take platit z kapesneho ne? :nevim:

Tak ja mam sama na svych nehtech francouzskou manikuru :nevim:.

My to mame nastavené takhle, jasne ze mohla, ale ja chci sve dceri dopřát kvalitni kosmetiku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4114
16.1.20 21:23
@_.Emilyyy píše:

A co by se k ní hodilo? To by mě zajímalo. Nebo spíš co umí? Tohle, cos napsala na mě dělá dojem, že si myslíš, že je na běžnou manuální práci moc dobrá. Však to je asi práce pro obyč děcka, co jim maminky neplatí vše. Ještě by si chudinka ulomila nehtik a čelo by se lesklo potem.
Osobně si nedokážu představit, že bych mým dětem v dnešní době musela shánět brigádu já jako máma. Já si ji tedy sehnala vždy sama. Dělala jsem jak ve fabrice, tak v marketu. Nejvíc mi vyhovovala práce za kasou, protože to bylo flexibilní. Až na vysoké se mi podařilo sehnat práci v oboru.
Ono kdyby nedostala vše na stříbrném podnose, tak by šla na brigádu ještě ráda… A za mě, i ta nekvalifikovaná práce byla vždy dobrá zkušenost. Minimálně motivační s tím, že takto skončit nechci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.1.20 21:24
@majkakajka píše:
Moja dcera brigadovala v kancelarii od patnast rokov. Brigadovala vsak preto, ze to sama chcela. Vreckove sme posielali. Emilyyy, myslim, ze svoje dieta urcite vychovavas s najlepsim vedomim a svedomim. U nas to fungovalo s financovanim obdobne ako u vas. Platili sme kozmetiku, kadernicku, rozne aktivity, elektroniku, Starsie dieta si zarobene peniaze minalo pre seba. Mladsi na brigade este nebol. Mam dobre deti, robia radost. Vazia si veci a vedia hospodarit. Ak dieta dobre vychovas, nie je pravda, ze by boli nevdacne, neschopne sa postarat v dospelosti, ak im viacej doprajes pocas dospievania. Vsetko je o vychove a hodnotach, k akym deti vedies.
:kytka: :kytka:
Taky mam skvělou dcerku, ktera umi delat i radost :) a veci i nas si važí ;).
Jsem rada, ze ma nekdo podobny nazor na vychovu :dance:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
16.1.20 21:25
@_.Emilyyy píše:
Tak ja mam sama na svych nehtech francouzskou manikuru :nevim:.My to mame nastavené takhle, jasne ze mohla, ale ja chci sve dceri dopřát kvalitni kosmetiku…

Budiz i kdyz nevim na co bude dceri exkluzivni kosmetika za tisice jelikoz je mlada a pro ni staci bezna kosmetika bez sracek, ktera bude vyhovovat jejim potrebam. Nepotrebuje mit nocni krem od Guerlainu na dvojku. A tu beznou kosmetiku si muze koupit za to kapesny zase toho mesicne neni tolik :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama