Výše mateřské při podnikání na vedlejší činnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.03.18 13:56
Výše mateřské při podnikání na vedlejší činnost

Prosím o radu. Jsem momentálně na rodičovské dovolené. Jsem také zaměstnaná na HPP tudíž jsem pobírala i mateřskou. Při rodičovské jsem začala na vedlejší činnost podnikat. Asi budu opět nastupovat na mateřskou. Chci se zeptat zda má příjem z podnikání vliv na výši mateřské? Zálohy jsem neplatila a mezi RD a PPM půjdu na nemocenskou. Díky

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 28.03.18 14:25

Pokud si dobrovolně neplatíš nemocenské, tak to žádný vliv nemá.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 3 inzeráty 28.03.18 14:46

Musite si z vedlejsaku platit socialku. Plus pak na materske nebudete moct podnikat. Ja si to s vedlejsakem propocetla a nevyplatilo se mi to platit si nemocenskou.

Uživatel je onlineelan
Kecalka 156 příspěvků 28.03.18 22:57

Pokud si neplatila nemocenské pojištění, tak má nárok na 3-4 rodičák, pokud si nemocenskou platila, tak se přičte k příjmu z HPP, ale to způsobí, že nemůžete během mateřské podnikat. Pokud, ale nebude uplatňovat VPP při mateřské, tak i při mateřské můžete podnikat, protože mateřskou budete dostávat jen z HPP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 28.03.18 23:02

@elan Tak i když si nemocenské neplatila, tak má stále nárok na PPM z HPP, takže jaká 3-4 rodičák?

Uživatel je onlineelan
Kecalka 156 příspěvků 28.03.18 23:31

Za HPP má nárok na 2-4 roky rodičák podle příjmu a na VPP, pokud si neplatila nemocenské, tak to jsou roky 3-4,ale nevíme co bude uplatňovat

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 07:02

@elan Nárok na rodičák má prostě dle vyměřovacího základu z HPP, jaké nevíme co bude uplatňovat?

Uživatel je onlineelan
Kecalka 156 příspěvků 29.03.18 14:22

Pokud si platí nemocenské u VPP, tak má nárok i z toho, nejen z HPP

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 15:12

@elan Což nic nemění na tom, že by pro rodičák dokládala vyšší vyměřovací základ nebo tedy pokud by chtěla PPM z obojího, tak součet, ale v každém případě ten z HPP bude vyšší, než z vedlejšáku.

elinka222
Nováček 1 příspěvek 31.03.18 16:27

Chci si uplatnit mateřskou na příjem z práce. Jen jsem chtěla vědět jestli mi to podnikání na vedlejší činnost ovlivní výši PPM, pokud jsem neplatila ani nebudu platit za dobu podnikání ani ZP ani SP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60887 příspěvků 3 inzeráty 01.04.18 10:19

@elinka222 Neovlivní, nicméně ZP pojištění ze skutečného výdělku v podnikání jsi povinna zaplatit v každém případě.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama