Výše nemocenské po nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristul
Povídálka 15 příspěvků 05.09.11 14:52
výše nemocenské po nemocenské

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat na výši nemocenské po návratu do práce, nejdříve se svěřím s celým problémem.

od konce ledna tohoto roku jsem byla kvůli rizikovému těhotenství na PN a ta trvala až do konce května. O miminko jsme přišli a já v červnu nastoupila opět do zaměstnání. Zadařilo se nám a jsem teď v 11. týdnu těhotenství a zvažuji odchod na PN. Zajímá mě však, zda nebudu mít z tohoto důvodu nižší dávku nemocenské, jelikož se vypočítává průměr za 12. měsíců a mě vlastně chybí celý únor až květen - takže pokud mi vypočítají příjem a vydělí 12, vyjde mnohem nižší částka než ve skutečnosti vlastně byla. Moc vás v tomto prosím o radu, ať klidně spím a pořád na to nemyslím :)

Kristina :dance:

Reakce:
andyn82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.11 15:16

Ahoj,
já jsem to měla podobně…v listopadu 2010 jsem otěhotněla, ihned jsem nastoupila na PN a v lednu jsem byla na revizi dělohy, návrat do práce byl od 1. března.Znovu jsem otěhotněla v dubnu,nástup na PN v květnu.Neschopenka mi chodí stejná jako poprvé.Nevím přesně jak je to podle zákona,ale myslím,že to vypočítavají jen z příjmu ze zaměstnání, ne z neschopenky.

Kristul
Povídálka 15 příspěvků 05.09.11 15:22

Tak to jsme na tom opravdu téměř stejně, také jsem otěhotněla v listopadu. Děkuji za příspěvek, snad to tak bude, protože jinak jsem mohla na PN klidně zůstat :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67409 příspěvků 05.09.11 15:38

Pokud ti tam chybí únor - květen, tak se ti to nebude dělit 12, ale pouze 8, zjednodušeně řečeno, takže by to mělo vyjít plus mínus stejně.

andyn82
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.11 15:40

Já jsem to přesně nepočítala podle výplat,ale opravdu mi chodí stejná částka jako poprvé.Pokud máš obavy,tak klidně zavolej na sociálku a poptej se.Já jsem volala takhle několikrát a bez problémů mi všechno řekli :palec: .

Kristul
Povídálka 15 příspěvků 05.09.11 16:07

Tak jsem si to právě myslela, což by bylo v pořádku. Ale když jsem si žádala o hypotéku a potřebovala od zaměstnavatele potvrzení o příjmu, tak na mzdovce udělali to, že mi spočítali příjem - ten byl teda za 7 měsíců a vydělili 12 - což byl celkem velký propad.

Váš příspěvek
Reklama