Výše peněz na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 22.12.16 07:33
Výše peněz na mateřské

Dobrý den všem,

prosím o radu. Byla jsem zaměstnaná asi 4roky, pak jsem otěhotněla. V září nastoupila dcera do školky a protože mně v bývalým zaměstnání nechtěli (snižovali stavy), tak mi dali výpověď vč. odstupného. Nyní od ledna nastupuji do nové práce (na úřadě jsem byla 6měsíců). S přítelem si přejeme další miminko. Kdybych během nového zaměstnání otěhotněla a neměla v novém zaměstnání odmakaný 1rok - dostanu na mateřské pak nějaké peníze? Vím, že má být odmakaný rok v kuse, ale nevím, zda ikdyž jsem byla 6měsíců na úřadě práce a předtím 3roky na mateřské. Děkuji.

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 22.12.16 08:10

@BritChicco musíš mít odpracováno 270 dní za poslední 2 roky do nástupu na ppm 8-6 týdnů před termínem porodu. úp se do toho nepočítá

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 22.12.16 08:34

A rodičovská dovolená se do těch odpracovaných 270 dní počítá nebo ne? Pokud je během ní člověk zaměstnaný a výpověď dá až po konci rodičáku? Také mě to možná čeká, pokud nestihnu otěhotnět podruhé během rodičáku, budu pak muset změnit práci :(

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 22.12.16 08:36

@Sofie2013 rodičovská dovolená se počítá

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 22.12.16 08:52

Počítá se doba, po kterou byl pracovní poměr, bez ohledu na to, že jsi byla na rodičáku

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63359 příspěvků 3 inzeráty 22.12.16 11:39

@BritChicco Ono je to hlavně celkem jedno, protože pro nárok na mateřskou je stejně podstatnější, aby tě nevyhodily během zkušebky, takže není radno těhotnět během ní a po ní už zas při délce těhotenství budeš mít do nástupu na mateřskou odpracování dost.

BritChicco
Kecalka 138 příspěvků 22.12.16 20:24

Holky, vsem vam moc dekuji za informace…Ja jen doufam, ze kdyz se posledni rok (tedy od 2let dcerky) nezadarilo, tak priroda jeste ty 3mesice, kdy mne pobezi zkusebka pocka :D

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 22.12.16 20:53

Nebo to prostě jen neříkej

na PPM potřebuješ 270 dnů pojištění

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 23.12.16 09:31

Také děkuji za info! :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >