Výše podpory v nezaměstnanosti po RD

Anonymní
17.12.19 09:50

Výše podpory v nezaměstnanosti po RD

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jsem nyní na druhé RD a během měsíce by mi měla dorazit výpověď z důvodu organizačních změn - rušení zaměstnavatele. Do evidence na ÚP půjdu za cca dva a čtvrt roku. Z čeho se mi prosím bude vypočítávat podpora v nezaměstnanosti? Z mého platu ze zaměstnání nebo ta minimální podpora? Poslední příjem červenec, srpen 2017 čerpání dovolené a před tím září 2016.
Moc děkuji za radu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70093
17.12.19 09:55

Ta minimalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 09:57
@j.a.n.i1 píše:
Ta minimalni.

Moc děkuji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
11192
17.12.19 10:16

A co takhle jít po rodičáku do práce? se nechce? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 10:29
@Lekninka91 píše:
A co takhle jít po rodičáku do práce? se nechce? :think:

Ano, přesně na takový komentář jsem čekala :potlesk:
Vážená paní, do evidence na ÚP musím z toho důvodu, že systém je tak nastavený. Po osmi letech, kdy jsem řádně chodila do zaměstnání a nebyla ani jednou nemocná (nepočítám dobu teď na RD) se mnou zaměstnavatel vypekl tak, že firmu prodal bílému koni, firma je nyní v likvidaci a já bez práce a bez odstupného. Mám nárok z ÚP alespoň na 60% odstupného a to pouze za předpokladu, že půjdu do evidence. A tak se nyní zajímám o situaci, když se mi práce nepovede sehnat co nejdříve, jak se zajistit dále! Do práce se těším a rozhodně nemám v plánu být v evidenci dobu delší než bude potřeba. I když nevím, jestli Vás nepohorší i situace nechat si vyplatit vůbec něco…ale to už je mi fuk!
Ocenila bych, pokud k dané situace víte h****, se příště nevyjadřovat. Takový chytrý slepice mající potřebu se ke všemu vyjadřovat mám nejradši! Hlavně, že jsem se ozvala, že? Vám radši přidat práce! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1300
17.12.19 11:25

Pri nastupu na UP po rodicovske se podpora pocita podle hospodarske mzdy, je to sice par korun, ale aspon neco, nez by se podarilo neco najit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 11:27
@Anonymní píše:
Ano, přesně na takový komentář jsem čekala :potlesk:
Vážená paní, do evidence na ÚP musím z toho důvodu, že systém je tak nastavený. Po osmi letech, kdy jsem řádně chodila do zaměstnání a nebyla ani jednou nemocná (nepočítám dobu teď na RD) se mnou zaměstnavatel vypekl tak, že firmu prodal bílému koni, firma je nyní v likvidaci a já bez práce a bez odstupného. Mám nárok z ÚP alespoň na 60% odstupného a to pouze za předpokladu, že půjdu do evidence. A tak se nyní zajímám o situaci, když se mi práce nepovede sehnat co nejdříve, jak se zajistit dále! Do práce se těším a rozhodně nemám v plánu být v evidenci dobu delší než bude potřeba. I když nevím, jestli Vás nepohorší i situace nechat si vyplatit vůbec něco…ale to už je mi fuk!
Ocenila bych, pokud k dané situace víte h****, se příště nevyjadřovat. Takový chytrý slepice mající potřebu se ke všemu vyjadřovat mám nejradši! Hlavně, že jsem se ozvala, že? Vám radši přidat práce! :zed:

Pěkně jste to napsala:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :grin:miluju ty, co hazej vsechny do jednoho pytle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 12:43
@shadowbabe píše:
Pri nastupu na UP po rodicovske se podpora pocita podle hospodarske mzdy, je to sice par korun, ale aspon neco, nez by se podarilo neco najit :kytka:

Moc Vám děkuji za přínosnou reakci k tématu :kytka: Já jsem si to sama taky hledala, ale nevěděla jsem, jestli tam není rozdíl třeba v tom, že ta výpověď je až v průběhu RD a není na to nahlíženo třeba časově, proto se raději ptám. A jsem ráda, že se najde ještě někdo, kdo umí normálně odpovědět na otázku :srdce:
Pár korun to je, ale opravdu doufám, že to bude na nezbytně dlouhou dobu, takže vydržet to půjde :lol: Pokud tedy vůbec „dojdu“ až k pobírání podpory ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 12:51
@Julinka 18 píše:
Pěkně jste to napsala:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :grin:miluju ty, co hazej vsechny do jednoho pytle

To mi povídejte! V dnešním virtuálním světě si většina honí ego a dohání nicotné sebevědomí z reálného světa „přínosnými“ reakcemi na něco, na co se nikdo ani neptal. Za monitorem je každý hrdina, ale nerozumím tomu, kde někdo bere fakt tu drzost vyjadřovat se a soudit něco, o čem nemá ani páru. Od 15 jsem si vydělávala na brigádách a na ÚP jsem vlastně v životě taky ještě nebyla, takže taková reakce mě akorát zvedá ze židle.
Ještě jsem čekala reakce typu, jestli neumím používat google apod. Ale možná to taky ještě přijde :D

• Nahlásit
  • Citovat
1300
17.12.19 13:02

Myslim, ze to ukonceni prace v prubehu RD na to vliv nema, pribliznou castku bohuzel dopredu nikdo nepovi, to se bude jeste do te doby menit urcite :) Takze pak by to aktualne pocitali na UP, az k tomu dojde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
17.12.19 17:41

Hlavne pokud se tam chces hlasit kvuli vyplaceni odstupneho, tak bych se prihlasila hned a necekala na konec rodicaku, mohou tam byt nejake lhuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 17:58
@j.a.n.i1 píše:
Hlavne pokud se tam chces hlasit kvuli vyplaceni odstupneho, tak bych se prihlasila hned a necekala na konec rodicaku, mohou tam byt nejake lhuty.

Díky za reakci! Nicméně jsem na rodičovské dovolené s půl ročním prckem a abych mohla do evidence, tak musím dovolenou ukončit. Což samozřejmě teď nechci, protože bych měla max. 8 měsíců (3 měsíce odstupné a 5 měsíců podpora) a musela se vrátit do práce, protože zpět na RD se vrátit samozřejmě nemůžu. Proto se ptám na takový dotaz, abych věděla, jak to naplánovat se souběhem RD a návratem do potenciálního zaměstnání. Dnes jsem mluvila i s právničkou ÚP a sama mi řekla - dojít za dva a půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 17:59
@Anonymní píše:
Díky za reakci! Nicméně jsem na rodičovské dovolené s půl ročním prckem a abych mohla do evidence, tak musím dovolenou ukončit. Což samozřejmě teď nechci, protože bych měla max. 8 měsíců (3 měsíce odstupné a 5 měsíců podpora) a musela se vrátit do práce, protože zpět na RD se vrátit samozřejmě nemůžu. Proto se ptám na takový dotaz, abych věděla, jak to naplánovat se souběhem RD a návratem do potenciálního zaměstnání. Dnes jsem mluvila i s právničkou ÚP a sama mi řekla - dojít za dva a půl roku.
  • Se souběhem rodičovského příspěvku, pardon.
  • Nahlásit
  • Citovat
7541
17.12.19 18:04

Rodičovská dovolená ti skončí zároveň s pracovním poměrem, je to jen volno v práci. Nijak nesouvisí s rodičovským příspěvkem. A při pobírání příspěvku můžeš být v evidenci ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 18:14
@Lendeš píše:
Rodičovská dovolená ti skončí zároveň s pracovním poměrem, je to jen volno v práci. Nijak nesouvisí s rodičovským příspěvkem. A při pobírání příspěvku můžeš být v evidenci ÚP
A mohu se tedy zeptat, jak se říká tomu období, kdy se o děti starají nezaměstnané matky?? To není rodičovská dovolená?? Co vím já, tak rodičovská dovolená nezávisí na tom, zda někdo zaměstnaný je nebo není…A to, že mohu pobírat rodičovský příspěvek při evidenci na UP uvádím výše, to mi není žádná novina.
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama