Výše rodičovské přes přítelův plat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarusko
Kecalka 126 příspěvků 05.03.19 15:26
Výše rodičovské přes priteluv plat

Prosím Vás o radu, kdo něco podobného teď řešil. Mám roční holčičku a dozvěděla jsem se, ze jsem znovu těhotná… Chtěla bych si zvýšit rodičák, ale jelikož jsem před porodem neměla příznaný plat tak nemám nárok. Ale snad přes priteluv by to mělo jit?(To mi, aspoň tenkrát paní nabízela na ÚP ) Co je k tomu prosím vše potřeba? Kam se musí zajít? Děkuji moc za odpovědi. Bohuzel jsem nenašla aktuální diskuzi, tak snad nebude problém za nové vlákno.

Reakce:
Maja2209
Nováček 1 příspěvek 05.03.19 15:32

Potřebuješ k tomu potvrzení příjmů partnera za 12 měsíců před narozením dítěte. Formulář najdeš určitě na netu. A tím do práce, pak na ossz, kde vystaví potvrzení o denním vyměřovacím základu a s tím na UP kde jsi vyřizovala rodičak.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 05.03.19 15:58

Řešila jsem úplně to samé, akorát já jsem otěhotněla už ve třech měsících mého dítěte. Požádala jsem o rodičák pres manžela a díky němu mám teď tu největší možnou částku, takže to naštěstí do další mateřské stihnu všechno vybrat. Stačilo jen zajít na OSSZ pro potvrzení o nároku na dávky a s tím pak na úřad práce, ale já už jsem měla právě požádáno o rodičák, takže jsem to musela stihnout do konce ledna změnit na manžela a akorát se tam přidal nějakej dodatek, kde se změnila ta částka, ale to už mi poradila ta paní na úřadě práce. Naštěstí jsem nemusela čekat další tři měsíce, přes manžela to šlo změnit hned.

Váš příspěvek
Reklama