Výše rodičovského příspěvku 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LE.nova
Kecalka 239 příspěvků 6 inzerátů 06.02.17 09:51
výše rodičovského příspěvku 2017

Ahoj,
končí mi mateřská a chystám se podávat žádost o rodičák. Probírám se tím a nevím, zda žádat přes otce, nebo to nechat přes sebe.

DVZ mateřské mám cca 400 Kč, chodí mi mateřská cca 8400,–. Pokud tomu správně rozumím, kdybych žádala rodičák na sebe, můžu si vlastně zvolit částku až do výše mateřské, která mi chodí teď? Vyčetla jsem pravidlo, že pokud je 30ti násobek 70% z DVZ vyšší než 7600, můžu si volit až do této výše.

Jen se chci ujistit že to tak je, aby mi pak na pracáku nenapařili rodičák do čtyř let dítěte, to bych nerada.

Díky

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67789 příspěvků 06.02.17 10:02

Když jsi měla mateřskou, máš nárok na volbu varianty, rodičák do čtyřlet ti nenapaří. Ano, volí se to podle DVZ, tedy ta maximální možná výše

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 06.02.17 10:03

Nevím jaký jsem měla vyměřovací základ, ale s 15 tisíci hrubého jsem mohla volit buď na 3 nebo 4 roky.

terinka4444
Hvězda diskuse 67789 příspěvků 06.02.17 10:07
@Heivka píše:
Nevím jaký jsem měla vyměřovací základ, ale s 15 tisíci hrubého jsem mohla volit buď na 3 nebo 4 roky.

nebo cokoliv mezi tím, nevolí se délka na roky, ale měsíční pobíraná částka

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 06.02.17 10:10
@terinka4444 píše:
nebo cokoliv mezi tím, nevolí se délka na roky, ale měsíční pobíraná částka

Nejen mezi tím, každý kdo měl mateřskou nebo nemocenskou v souvislosti s porodem může volit 7600,– a už to je méně jak do těch 3 let.

LE.nova
Kecalka 239 příspěvků 6 inzerátů 06.02.17 10:31

Díky všem :)

Lenka 80 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:41

@LE.nova jak muzes mit materskou 8400 kdyz mas DVZ 400? To je nejak malo ne? Ja mam 334 korun a chodi mi pres 10 000 (podle poctu dnu v mesici) DVZ je i na vikendy

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 06.02.17 12:30

@Lenka 80 Protože ty motáš pojmy ;-) DVZ je denní vyměřovací základ, nikoliv denní dávka a tedy ho musíš ještě vynásobit 0,7 a teprve pak to násobit počtem sní v měsíci.

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 06.02.17 18:30

Napiš si tam částku jenom. já si volím rodičák na 24 měsíců, takže celkem s mateřskou skoro do 2,5 věku dítěte a bude to nějákejch 9100 Kč od oka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >