Reklama

Výše rodičovského příspěvku by měla být stejná, ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 27.01.17 11:20
Výše rodičovského příspěvku by měla být stejná ne ?

Ahoj omlouvám se jestli tento dotaz bude hodně blbý ale mám první mimčo a na tyto věci jsem nikdy neměla hlavu a paní na socialce mne odbyla s tím že neví…Skončila mi mateřská dovolená a nastupuji na rodičovský příspěvek zvolila jsem si na tři roky, vím že je částka 220 000 takže měsíčně to vychází 6111 Kč známá co je tez na rodičovském prispevku taky na tři roky bere 7111 Kč můj dotaz zní jak může každá brát jinak na stejnou dobu když ta částka je pro všechny stejná? Paní na socialce mne řekla že neví že klidně si můžu napsat 7100 ale nebudu to mít na tři roky…Přitom mi ještě řekla že že známou je to divný že bychom měli mít stejne. Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 27.01.17 11:25

A nemá to známá spíš do tři let dítěte?
Ty to máš na 36 měsíců a ona na 31, tzn.ona do třetích narozenin dítěte a ty do 3,5 roku.

Příspěvek upraven 27.01.17 v 11:27

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.01.17 11:26

Když si vydělíš 220 000 těma částkama, tak zjistíš, že každá máte jiný počet měsíců.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 11:26

@Michaela65 Ono záleží, jak na něj nastupuješ, do kdy si ho dáš, respektive na kolik přesně měsíců ho máš rozložený. Vybrala jsi si řádnou dovolenou po skončení MD?
Je taky rozdíl mít ho na tři roky a mít ho do tří let věku dítěte.

Edit? Teď jsem to hodila do kalkulačky a ty jsi si ho vybrala na 36 měsíců = na tři čoky. Pkud ho má známá na 30 měsíců (odečetla si plus mínus mateřskou dovolenou), tedy do cca tří let věku dítěte, tak vychází na 7300.

kupecké počty. ;)

Příspěvek upraven 27.01.17 v 11:28

xreny
Nováček 5 příspěvků 27.01.17 11:26
@Michaela65 píše:
Ahoj omlouvám se jestli tento dotaz bude hodně blbý ale mám první mimčo a na tyto věci jsem nikdy neměla hlavu a paní na socialce mne odbyla s tím že neví…Skončila mi mateřská dovolená a nastupuji na rodičovský příspěvek zvolila jsem si na tři roky, vím že je částka 220 000 takže měsíčně to vychází 6111 Kč známá co je tez na rodičovském prispevku taky na tři roky bere 7111 Kč můj dotaz zní jak může každá brát jinak na stejnou dobu když ta částka je pro všechny stejná? Paní na socialce mne řekla že neví že klidně si můžu napsat 7100 ale nebudu to mít na tři roky…Přitom mi ještě řekla že že známou je to divný že bychom měli mít stejne. Děkuji za odpověď

ahoj, nejspíš bude rozdíl v tom, že ty sis RP příspěvek rozpočítala na tři roky od konce pobírání mateřské, což ti bude vycházet asi do 3,5 let dítěte a ta tvoje známá si to rozpočítala do tří let věku dítěte

nettie
Kelišová 5479 příspěvků 27.01.17 11:27

On je rozdíl, jestli máš rodičák na 3 roky, nebo do 3 let dítěte. Protože pokud je to do 3 let dítěte, cca 5 měsíců z toho jsi na MD. A 220 000: 31 je cca 7100. ;)

lindacka
Stálice 87 příspěvků 27.01.17 11:27

Napada me jedna moznost - kamaradka si zazadala o „proplaceni“ dovolene hned po skonceni materske a rodicovsky prispevek si nechala vyplacet az pote, co ji dobehla dovolena, tzn. cca o 1-2 mesice pozdeji. Take jsem to tak udelala a vychazi mi rodicak tech 7100 po zaokrouhleni ;).
A kdyz prepocitam tech tvych 6111 Kc na mesice, tak mi vychazi, ze sis to pocitala, ze budes RD pobirat 36 mesicu, ale pokud jsi mela narok na MD tak RD prispevek budes pobirat jen 30 mesicu (za predpkladu, ze sis ho dala do 3 let veku ditete).

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 27.01.17 11:28

@Svistice ano to mám vybrané vím že je to rozdíl ale máme obě to stejně na tři roky obě ne do tří let věku dítěte

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 27.01.17 11:28
@ProfZav píše:
A nemá to známá spíš do tři let dítěte?
Ty to máš na 36 měsíců a ona na 31, tzn.ona do třetích narozenin dítěte a ty do 3,5 roku.Příspěvek upraven 27.01.17 v 11:27

Nene máme to stejně na tři roky ne do tří let věku dítěte

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 11:30
@Michaela65 píše:
@Svistice ano to mám vybrané vím že je to rozdíl ale máme obě to stejně na tři roky obě ne do tří let věku dítěte

Pokud má vyšší měsíční částku, tak to má prostě na míň měsíců, než ty. Tam funguje akorát přímá úmera, nic víc na tom nevyšpekuluješ.

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 27.01.17 11:30
@nettie píše:
On je rozdíl, jestli máš rodičák na 3 roky, nebo do 3 let dítěte. Protože pokud je to do 3 let dítěte, cca 5 měsíců z toho jsi na MD. A 220 000: 31 je cca 7100. ;)

Ano to vím ale známá ho má taky na tři roky ne do tří roku dítěte

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2292 příspěvků 27.01.17 11:31

Ahoj, pokud tedy dobře chápu dotaz… Každý má možnost vyčerpat 220 000 Kč a měsíční částku si co tři měsíce měnit. Tj. klidně brát tři měsíce 10 000 (pokud na to máš dost vysoký vyměřovací základ), potom třeba tři měsíce 2000, další tři měsíce 5000 atd., až do vyčerpání 220 000. Pokud nebudeš nastupovat do práce, můžeš se po vyčerpání dávky nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, třeba, nebo na pracák. Pokud někdo bere zaokrouhleně 7000 a chce mít rodičák na 3 roky, tak prostě bude ta poslední dávka o něco vyšší, nebo ji bude pobírat o měsíc déle, záleží, jak to vyjde. :nevim:

lindacka
Stálice 87 příspěvků 27.01.17 11:33

@Michaela65 - Tak to jste si s kamaradkou bud nerozumely, nebo se bude kamaradka divit, az ji nebudou cca pul roku chodit penize :(

Michaela65
Kecalka 287 příspěvků 27.01.17 11:38
@lindacka píše:
@Michaela65 - Tak to jste si s kamaradkou bud nerozumely, nebo se bude kamaradka divit, az ji nebudou cca pul roku chodit penize :(

Já si myslím že jsme si rozuměli dobře říkala že má rodičovský příspěvek na tři roky ještě mi říkala že jestli mala půjde ve třech do školky tak že bude s ní doma a bude ji moct aspoň že začátku vodit do školky atd takže určitě nemůže mít do tří let věku dítěte

Tunrida
Hvězda diskuse 47152 příspěvků 27.01.17 11:40
@Michaela65 píše:
Ano to vím ale známá ho má taky na tři roky ne do tří roku dítěte

Do té žádosti se nepíše, do kdy rodičák bude, ale pouze částka. Pokud má tvoje známá vyšší částku, tak si to možná jenom blbě spočítala a pak bude čumět, až jí přijde dopis o ukončení. Víc jak 220.000 jí prostě nepošlou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama