Výše výživného při střídavé péči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.03.18 14:33
výše výživného při střídavé péči

Ahoj, naše manželství asi dospěje k rozvodu, manžel si přeje střídavou péči. chtěla jsem se zeptat, s jakým výživným na děti mohu počítat? vím, že sei manželé vzájemně platí podle výše platu. budeme mít děti co týden. našla jsem si nějaké výpočty, ale přišly mi celkem vysoké, tak nevím, jestli je to reálné. Jak to máte vy a z jakých platů se to počítalo? díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

ViolaGrunge
Kecalka 319 příspěvků 04.03.18 14:48

Když budete mít střídavou péči, tak asi alimnety nebudou ne? ALimenty se platí jen když má jeden z rodičů v péči dítě… :think: Pokud se nepletu.

Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 04.03.18 14:51
@ViolaGrunge píše:
Když budete mít střídavou péči, tak asi alimnety nebudou ne? ALimenty se platí jen když má jeden z rodičů v péči dítě… :think: Pokud se nepletu.

Pletes

Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 04.03.18 14:53

Zalezi jak velky rozdil je mezi vasimi prijmy. Kdyz si je neuvedla, tak nemuze nikdo odhadnout. Kamaradka ma 3.000 alose na 1 dite pri stridavce. On plat cca 27.000 cisteho ona 17.000

Netopýr1
Kecalka 482 příspěvků 04.03.18 15:00

No asi nějaké výživné dostaneš, třeba mi někdo vysvětlí proč. Když budou týden u otce a týdne u matky, nechápu, proč by měl jeden druhému platit výživné. Tedy v případě, že jsou rozděleny všechny náklady včetně placení školky a kroužků. Zajímá mě to, bude se to nejspíš týkat známého, kde si manželka taky nárokuje výživné a mně nějak rozum nebere, proč by ji měl něco platit, když už bydlí zvlášť, má zařízený pokoj pro dítě včetně oblečení. Školku řekl, že budou platit každý ob měsíc, kroužky každý jednou za půl roku. Proč chce žena ještě výživné, mi někdo vysvětlí??? To, že on si vydělá třikrát tolik než ona, přeci nenárokuje to, aby vyrovnával životní úroveň bývalé manželky, když ona v tom týdnu, kdy nemá děti, může pracovat od rána do večera třeba, aby si potřebnou úroveň zajistila taky. No, kdo k tomu má co říct, budu ráda za nějaké vysvětlení.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 04.03.18 15:05

@Netopýr1 Deti maji mit zajistenu stejnou zivotni uroven u matky i u otce. Takze pokud otec vydela 50 mesicne a matka maka za 20, pak je ta uroven rozdilna. Tak proto.

Anonymní  04.03.18 15:07
Tak u nás máme péči společnou, výživné platí on mně.
Jde o to, že máme představu o určitém standardu, na který on chce přispívat.
Já pracuji každodenně (můj příjem je pod celorepublikovým průměrem) plus ještě po večerech, on pracuje jen :lol:, když chce, přesto má podstatně více finančních prostředků.
Prosím anonymní X
@Netopýr1
@Netopýr1 píše:
No asi nějaké výživné dostaneš, třeba mi někdo vysvětlí proč. Když budou týden u otce a týdne u matky, nechápu, proč by měl jeden druhému platit výživné. Tedy v případě, že jsou rozděleny všechny náklady včetně placení školky a kroužků. Zajímá mě to, bude se to nejspíš týkat známého, kde si manželka taky nárokuje výživné a mně nějak rozum nebere, proč by ji měl něco platit, když už bydlí zvlášť, má zařízený pokoj pro dítě včetně oblečení. Školku řekl, že budou platit každý ob měsíc, kroužky každý jednou za půl roku. Proč chce žena ještě výživné, mi někdo vysvětlí??? To, že on si vydělá třikrát tolik než ona, přeci nenárokuje to, aby vyrovnával životní úroveň bývalé manželky, když ona v tom týdnu, kdy nemá děti, může pracovat od rána do večera třeba, aby si potřebnou úroveň zajistila taky. No, kdo k tomu má co říct, budu ráda za nějaké vysvětlení.

Netopýr1
Kecalka 482 příspěvků 04.03.18 15:11

@cecetka hmm, takže když bude matka schválně pět let na pracáku nebo si udělá časem dítě s někým jiným a bude na rodičáku, tak ji to má chlap doplácet? Mi to přijde postavený na hlavu. Být v pozici bývalé a chlap platit půlku všech nákladů na děti (co by za to mimochodem ženské s 3000 alimentů na dvě děti daly, že??), by mě ani nenapadlo po chlapovi něco chtít.
Edit - a když bude mít větší plat žena, taky bude chlapovi platit alimenty?

Anonymní  04.03.18 15:15

To máš těžké, to může být různé, třeba u nás je to o tom, že si tím tatínek hojí svědomí, s financema určitě nedělá problém, sám od sebe navíc i dražší věc v řádu tisíců. Plat on průměr.
Anonymní X

@Netopýr1
@Netopýr1 píše:
@cecetka hmm, takže když bude matka schválně pět let na pracáku nebo si udělá časem dítě s někým jiným a bude na rodičáku, tak ji to má chlap doplácet? Mi to přijde postavený na hlavu. Být v pozici bývalé a chlap platit půlku všech nákladů na děti (co by za to mimochodem ženské s 3000 alimentů na dvě děti daly, že??), by mě ani nenapadlo po chlapovi něco chtít.

Netopýr1
Kecalka 482 příspěvků 04.03.18 15:19
@Anonymní píše:
To máš těžké, to může být různé, třeba u nás je to o tom, že si tím tatínek hojí svědomí, s financema určitě nedělá problém, sám od sebe navíc i dražší věc v řádu tisíců. Plat on průměr.
Anonymní X@Netopýr1

Ale jo, tak když chce. To je dobře pro vás, že třeba máte lepší vztah. Tím líp i pro dítě. Já to jen nějak nedokážu pochopit proč to tak je no. :mrgreen: sama bych to asi bývalému platit nechtěla. Dětem samozřejmě ano, ale proč někomu, s kým už nežiju a mám třeba novou rodinu.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 04.03.18 15:19

@Netopýr1 No tak byla to svobodna vule chlapa s kym si ty deti udelal. Zajistit deti musi i po rozvodu :nevim:

VitHan
Kecalka 413 příspěvků 04.03.18 15:22

@Netopýr1
To si představuješ, že při velkém rozdílu platů budou jeden týden bydlet děti ve vile, jezdit BMW a jíst plněné holuby a druhý týden budou na ubytovně, chodit pěšky a jíst suché rohlíky?

Netopýr1
Kecalka 482 příspěvků 04.03.18 15:23

@cecetka no ale tak on je zajistí, u sebe. Je i věc ženský, s kým si udělala děti, tak se holt taky musí otáčet. Nebo se uskromnit. Ale díky za vysvětlení, proč to tak je. I když mi to prostě pořád přijde postavený na hlavu. :mavam:

Anonymní  04.03.18 15:26
My, jak máme tu společnou péči (ale i kdyby to byla střídavka, nám je to jedno, jak se to jmenuje :mrgreen: ), tak se domluvit chceme. A to včetně financí. Takže, když je potřeba něčeho dražšího či dítka mají nějaké další :lol: přání a plány s ohledem nejen na finance, ale i čas a naplánování, domluva prostě nutná a bereme to tak, že si nevycházíme vstříc sobě, ale dětem. Ale my jsme roky tak nějak v pohodě (zaťukám). Anonymní X @Netopýr1
@Netopýr1 píše:
Ale jo, tak když chce. To je dobře pro vás, že třeba máte lepší vztah. Tím líp i pro dítě. Já to jen nějak nedokážu pochopit proč to tak je no. :mrgreen: sama bych to asi bývalému platit nechtěla. Dětem samozřejmě ano, ale proč někomu, s kým už nežiju a mám třeba novou rodinu.

silvie1978
Kecalka 294 příspěvků 04.03.18 15:27

Taky to moc nechápu, máme střídavou péči a vzájemně si neplatíme nic, i když mám vyšší plat než můj bývalý manžel. Jako určitou kompenzaci platím synovi 1600,– měsíčně za doučování angličtiny a po byvalem nic na to nechci. Platit navíc by se mi nechtělo a přišlo by mi to nefér. Oba dva máme děti stejnou dobu a co znamená ta stejna úroveň? Jako že kdyz se mnou pojedou k moři, tak to musim zaplatit i bývalému? Snad pokud mají děti co jíst, kde spát, mohou chodit do kroužků, tak co víc je nutné…?

Příspěvek upraven 04.03.18 v 15:32

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama