Vysekávání moudráků a následný stav

120
26.10.20 14:49

Vysekávání moudráků a následný stav

Dobrý den, v sobotu ráno jsem byla na vysekání 3 moudráků a trhání jedné stoličky, kde byl chronický zánět. Dostala jsem ATB Ospamox a proti bolesti nimesil po 12 hodinách. To, že budu oteklá a bude to následně bolet jsem počítala, ale druhá noc byla hrozná, bolestí jsem nespala a to opravdu hodně vydržím. Odpočítávala jsem hodiny, abych si mohla vzít nimesil. Ta jedna strana už splaskává, ale ta druhá nehorázně bolí, otok mi jde téměř do oka až po krk. Na dotek hodně bolestivé. Nejsem schopná říct co přesně mě bolí, jak to jde do celé té strany. Oba večery jsem měla zvýšenou teplotu. Poradí někdo, jestli je toto normální? či mám navštívit zubaře?

A ještě jeden dotaz, na té méně bolavé straně mi trhali nahoře tu 6tku, byli kořeny až do dutiny nosní, mám pocit, že mám v puse průvan. Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73579
26.10.20 14:57

@Ejmiiinka Myslím, že to správně není, taky mi sekali 3 najednou, vše bylo šité a nijak extra to nebolelo (tedy ten nimesil jsem brala poctivě, jak řekli) a i mě překvapilo, že to nebylo ani extra oteklé, jen mi tedy nešlo otvírat pusu. Cílila jsem se unavená ale bolest jako takovou jsem nepociťovala. ATB jsem domů nedostala, ty jsem měla jen v kapačce při zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.10.20 15:16

@j.a.n.i1 je tedy pravda, že mi doktor říkal, že jsem je měla komplikovaně zaklíněné, ale přijde mi divné že jedna strana už se lepší a ta druhá horší a horší. Dnes je to 3.den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
26.10.20 15:23

No pro jistotu bych šla na kontrolu na zubní pohotovost. Mě brali vždy 2 na jedné straně (nechtěla jsem mít obě strany najednou na padrť) a pak na druhé za měsíc. Vždy to bylo OK. Lehce natelké, modřiny, blbě se otevírala pusa kvůli otoku. Zvýšenou teplotu jsem neměla a bolesti, že bych v noci z toho nepsala, taky ne. Taky mi je vysekávali, Jedna stolička zcela v dásni, dvě narostlé našikmo a pouze jedna narostlá narovno. Kořeny jsem taky měla kdesi k nosu, ale že bych pociťovala průvan, to ne.

Jinak záleží na šikovnosti chirurga - manželovi to zubní chirurg ze soukromé ordinace zprznil, dva týdny pusu nateklou jak vrata, smrad z pusy, a stejně to zcela nevytáhla, zašila baba na půl vytržený zub, doma bolestmi trpěl. Pak šel do fakultky a tam si poradili raz dva. Další zub už nechal vytáhnout taky tam. Já taky byla ve fakultce.

Jinak ledovat mraženou zeleninou ty otoky, stačí jen 5 minut a pak znovu třeba zase za hodinu - já tehdy vůl to držela na puse i půl hodiny a byla jsem z toho tak trochu nachlazená… léky na bolest jsem měla jen u prvního zákroku, ATB vždy v tabletkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18549
26.10.20 15:25

Me vysekavali jeden moudrak, prvni dva dny bolesti sileny, az nesnesitelny, pak uz se to mirnilo. Pokud se ti zda, ze bolesti jsou horsi, nez prvni dva dny, uhanej k zubari. Ja zacala brat ATB den pred zakrokem.
Tri zuby najednou, to je sileny, chudaku. Hodne to leduj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
26.10.20 15:28

Určitě volej zubaři, já mám za sebou vytrhnutí jedné osmičky a bylo to pro mě horší než oba porody. Nevytvořil se mi tam ta sraženina co má a měla jsme odhalené lůžko, trpěla jsem doma s brufenem a když to ani čtvrtý den nebylo lepší, tak jsme volala. Zubař mě okamžitě vzal, ošetřil ránu řasou a ta úleva, dal i mi i silnější léky a pak už vše bylo ok. Nechápal, že jsme nevolala hned. Držím ti palce a soucítím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
26.10.20 17:23

Určitě je na místě navštívit zubaře, být klidně pohotovost. Průvan v nose může být otevřená čelistni dutina, Pokud kořeny zasahovaly až tam, poznáš to tak, ucpes si obe nosní dírky a fouknes, pokud cítíš proud vzduchu neprodleně se to musi uzavřít, zasit ( žádný velký výkon) vysekavani všech 3 moudraku považuji za zubarskou prasarnu, ale někteří pacienti to chtějí sami, nevím jak to bylo u tebe, ale pokud bolest je větší než první a druhý den, je na čase navštívit zubaře, asi nebo nehraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.10.20 17:45

@Tejule asi proto nemám 2 týdny smrkat, tak to nechci pokoušet. To mi navrhli oni, že mi to udělají najednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.10.20 17:47

Děkuji všem za příspěvky, jsem tedy domluvená, že se tam zítra zastavím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.10.20 16:23

Tak se to prý hojí dobře. Jen u té jedné vsekávané osmičky, že to mám podrážděné mi dal k tomu prášek. Cítím na té straně pořád trochu krev, je to normální? Mám něčím proplachování? Asi jak mi tam cpal ten prášek.
Jinak bolest je už menší,,ťuk ťuk,, a otok opadá, jen zase cítím nějaké boule 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14366
28.10.20 17:02

Nemáte někdo zkušenost, za jak dlouho vam vypadly ty stehy po trhani 8? Už je to 2 týdny a pořád ho tam mám :nevim: tak jestli mam zitra volat nebo to ještě nechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14366
28.10.20 17:02

@Ejmiiinka po 2 dnech jsem vyplachovala ústní vodou na střídačku s salvejovym cajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73579
28.10.20 17:12

@debra.morgan Mě tedy nevypadly, asi po 10 dnech jsem jela na jejich vyndání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14366
28.10.20 17:21

@j.a.n.i1 ja mam ty vypadavaci, samovstrebaci nebo jaky jen mi 2 týdny už prijde dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.10.20 17:21

@debra.morgan také mám samovypávací, tak jsem sama zvědavá. Ale myslela jsem si, že vydrží tak týden :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama