Vyšel někdo z dědictví jako hamižnej zmetek, ale nedostal nic?

Anonymní
12.4.21 22:10

Vyšel někdo z dědictví jako hamižnej zmetek, ale nedostal nic?

Ahoj v rodině se řeší dědictví, ještě za života rodičů (tak si to přáli). Domluva byla, realita je diametrálně odlišná. Když jsem upozornila na nespravedlnost, sestry že mě udělaly hamižnou, zlou, závistivou… Rozdíl je v milionech… V podstatě na mě vyšel drobek z obřího koláče. Máte někdo podobnou zkušenost? Vztahy ochladly, i s rodiči bohužel. :think:

Příspěvek upraven 12.04.21 v 22:28

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8181
12.4.21 22:15

Jóó prachy v rodině to je peklo. A domluva je sice fajn, ale pokud to není černý na bilym potvrzeny od notáře tak bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28522
12.4.21 22:22

Dnes je tu soutěž o největší zkomoleninu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
12.4.21 22:54

Po mých zkušenostech jsem došel k závěru, že nejspravedlivější dědictví by bylo, kdyby bylo ze zákona zrušeno a vše propadlo samoživitelům. Žádné nervy nestojí za ty peníze a prozření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 22:54

Ano, bohužel mám tuto zkušenost. Ale nestojí mi za to se dohadovat. Žiju si dobře, s čistým svědomím. Sourozenci majetek štěstí stejně nepřinesl. Do dnes tu nespravedlnost nechápu, ale vztahy se kvůli mým dětem snažím udržovat na neutrální úrovni. I když už to bohužel není jako dříve. Nejvíce mě právě asi zabolela ta reakce, když jsem se ozvala. Pak už jsem to nechala být. Někdo by asi řekl, že hloupá, když se nehádám a nesoudím o miliony, ale můj klidný život za to stojí.

• Citovat
  • Nahlásit
334
12.4.21 23:13

Bože, to je zase blábol :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
12.4.21 23:20

Otoc to proti nim, ze hamizny jsou oni, kdyz jim nevadi, ze vlastni sestre nenechaji nic a nepodeli se spravedlive. Bedejt by ony nebyly spokojene, ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
12.4.21 23:29
@JancaS84 píše:
Jóó prachy v rodině to je peklo. A domluva je sice fajn, ale pokud to není černý na bilym potvrzeny od notáře tak bohužel.
@Anonymní píše:
Ahoj v rodině se řeší dědictví, ještě za života rodičů (tak si to přáli). Domluva byla, realita je diametrálně odlišná. Když jsem upozornila na nespravedlnost, sestry že mě udělaly hamižnou, zlou, závistivou… Rozdíl je v milionech… V podstatě na mě vyšel drobek z obřího koláče. Máte někdo podobnou zkušenost? Vztahy ochladly, i s rodiči bohužel. :think:Příspěvek upraven 12.04.21 v 22:28

Aha, to je super když pak někdo upraví úvodní příspěvek, že najednou má úplně jinej význam. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
12.4.21 23:32

No, kdysi mi mamka nadhodila, že asi přepíše na bráchu byt. Říkám: Nebylo by fér, aby mě třeba vyplatil? Cože, ty jsi takový hamižná, že bys chtěla, aby si tvůj vlastní bratr vzal kvůli tobě hypotéku? Ano, přijde mi to normální, já ji mám taky, mohli bychom mít oba poměrně nižší. No to jsme si o tobě nemysleli, že jsi tak na prachy, zase ses ukázala.
Nakonec brácha sám uznal, že by to bylo nefér a na byt se jim vykašlal, koupil si taky svůj barák… Vcelku mi nešlo o těch pár set tisíc ale o celoživotní princip a postoj k nám dvěma…
Jak dopadne jednou dědictví už je mi celkem jedno, zařizuju se podle sebe a nepočítám od nikoho s ničím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
12.4.21 23:47
@JancaS84 píše:
Aha, to je super když pak někdo upraví úvodní příspěvek, že najednou má úplně jinej význam. :roll:

Nic takového nepozoruji. Význam je pořád stejný, jen úprava gramatiky. Také to dělám, když si toho všimnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
12.4.21 23:48

@Aquarius79 tak to by se ti asi vcelku libila anglicka inheritance tax :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
12.4.21 23:57
@bobulka88 píše:
@Aquarius79 tak to by se ti asi vcelku libila anglicka inheritance tax :lol:

Jestli to dobře čtu, tak tam jsou nástupci, sice zdanění, ale jsou. Já myslel absolutní propadnutí na dobročinné účely, aby všichni dědicové utřeli nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
13.4.21 00:01

@Aquarius79 jojo, ale 40% nad urcitou castku mi prijde vcelku masakr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
13.4.21 00:16
@Aquarius79 píše:
Nic takového nepozoruji. Význam je pořád stejný, jen úprava gramatiky. Také to dělám, když si toho všimnu.
@Anonymní píše:
Ahoj v rodině se řeší dědictví, ještě za života rodičů (tak si to přáli). Domluva byla, realita je diametrálně odlišná. Když jsem upozornila na nespravedlnost, sestry že mě udělaly hamižnou, zlou, závistivou… Rozdíl je v milionech… V podstatě na mě vyšel drobek z obřího koláče. Máte někdo podobnou zkušenost? Vztahy ochladly, i s rodiči bohužel. :think:Příspěvek upraven 12.04.21 v 22:28

Tohle tam původně nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
13.4.21 00:18
@bobulka88 píše:
@Aquarius79 jojo, ale 40% nad urcitou castku mi prijde vcelku masakr.

Pokud skutečně vyhrají Piráti, tak je velká šance, že se tomu dost přiblížíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat