vysetreni 33tt, dle UZV 31tt - jak ma byt mimco velke??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  10.12.03 18:56

Ahoj, dneska jsem byla na vysetreni. Dle PM a prvniho UZV jsem v 33tt. Ale mimco odpovida velikosti miminka v 31tt. Vahou mi ale prijde spravne - ma 1700g. Vubec tomu nerozumim a gynekolozka mi akorat pohrozila hospitalizaci,kdyz se to do 30.12. nesrovna, to jdu na kontrolni UZV. Nemate nekdo podobnou zkusenost ?? Predem dekuji za odpovedi a vsem preji zdrava miminka

Reklama

Reklama

Reakce:

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 10.12.03 19:13

Ahoj, už jsem tu jednou k tomu psala - to jsem ještě byla těhulka a byla jsem podobně vyplašená. Můj gynekolog mi vysvětlil (a slyšela jsem to od víc doktorů), že u toho ultrazvuku stačí malinký posun kurzoru o milimetr a je z toho rozdíl týdne.. Taky mi to předvedl a pokaždé mi ultrazvuk „naměřil“ přesně podle menses. Když jsem byla na kontrole srdíčka, tak tam se paní doktorka lišila o dva týdny a na 3D to bylo o 17 dnů. Určitě si z toho nedělej hlavu, navíc v tomto stádiu už jsou miminka různě veliká a paní doktorka má v tabulkách ten střed. Mně taky řekli při odhadu velikosti, že budu mít obříka (pan doktor „žertoval“, že pětikilové miminko se nikomu nerodí snadno) a malá měla nakonec celkem standardní váhu: 3,45kg. Takže buď hlavně v klidu, ten malej mimoušek si to určitě zaslouží a paní doktorku pošli do háje. Držím palečky a přeju hodný a zdravý mimčo Blanka

Anonymni  10.12.03 21:10

Plně souhlasím s Blankou, na genetickém ultrzvuku mi posunuli termín porodu dokonce o 3 týdny a protože jsem musela do 34. týdne ležet, vybrala moje gynekoložka termín mezi genetickým vyš. a termínu podle menzes - skutečně nevím jak a počítala to podle toho. V nemocnici se doktorka zhrozila, že není možné posunovat termín porodu o téměř 3 týdny(podle velikosti miminka), že ke konci těhotenstí jsou děti opravdu růzeně velké. Význam na určení stáří plodu má měření okolo desátého týdne, potom se to již velmi liší. Takže klid, rozdíl 2 týdny nic není, obzvlášť v tak pokročilém stupni těhotenství. Přeji zdravé miminko Lenka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.12.03 23:06

Ahoj!

Nezbývá mi než souhlasit s holkama,stáří plodu se v pozdním stadiu těhotenství podle UZ nedá určit.

Pokud si pamatuji,moje holčička měla v 31.týdnu 1592 g a pan doktor byl spokojený,dokonce mi snad posunul termín porodu o 2 dny dopředu.

Vůbec se nenervuj a hlavně se paní doktorky na všechno zeptej,měla by Ti to přece vysvětlit nejlépe.

Hodně štěstí

Hanka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama