Vyšetření krve a zjištění preeklampsie

Anonymní
19.3.21 12:23

Vyšetření krve a zjištění preeklampsie

Zdravím, měla bych dotaz, byla jsem na prvotrimestrálním screeningu, ultrazvuk úplně v pořádku, vyšetření z krve na DS také, ale vyšlo mi riziko na preeklampsii a růstovou restrikci plodu. Je to moje první těhotenství, tak asi chápete, jaký z toho mám strach. Na výsledky hodnot se můžete podívat v přiloženém obrázku. Vůbec nevím co to znamená. Byl mi předepsán Stacyl, ale ten nejspíš nemohu brát kvůli mému astma. Takže mi asi nasadí léčbu LMWH, injekce do nohy. Máte někdo podobné zkušenosti? Je jisté, že se preeklampsie rozvine? Jsou mé hodnoty hodně špatné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.3.21 12:37

Jisté to není, je to jen riziko, které hrozí. Určitě ti nasadí léčbu vhodnou pro tebe a bude vše v pořádku. Já mám riziko preeklampsie 1:12, beru od toho 13.tt Stacyl a věřím, že vše bude v pořádku. U první dcerky mi vyvolávali porod o měsíc dříve kvůli středně těžké preeklampsii, takže teď jsem ráda, že jsem pod kontrolou a beru léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:09

@Karolina0311 a u mě jsou ta rizika vysoká? Já tomu moc nerozumím, mám hlavně strach aby se mi pak miminko nepřestalo vyvíjet, když mám i tu růstovou restrikci… a na další konzultaci jdu až za týden, mám strach, že za tu dobu už se může něco stát když nezačnu léčbu…

• Citovat
  • Nahlásit
19.3.21 13:40

Já mám před tím 34.tt riziko 1/12, ty máš oproti mě riziko cca 2,5× nižší. Čím nižší je číslo za lomítkem, tím vyšší je riziko.
Například u tebe to znamená, že z 28 žen se stejnými hodnotami jako máš ty, má jedna jediná před 34.týdnem opravdu tu preeklampsii. Snad jsem to napsala srozumitelně. Tak mi to vysvětlovala genetička na klinice.
Za týden se určitě nic nestane. Paní genetička mi vysvětlovala, že Stacyl je potřeba nasadit do 16.tt. V pozdějším stádiu těhotenství ti budou miminko více hlídat, přeměřovat, neboj se. Důležité je brát ty léky, nebo v tvém případě ty injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:45

@Karolina0311 moc děkuji, vážně mě to hrozně vyděsilo, mám strašný strach o miminko, moc děkuji za informace a milou odpověď :srdce: doufám, že u nás obou proběhne těhotenství bez potíží a porodíme zdravá miminka 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:53

@Karolina0311 a ještě jsem se chtěla zeptat, ty máš také i tu růstovou restrikci plodu?

• Citovat
  • Nahlásit
19.3.21 14:03

Neboj se, určitě porodíme :* Buďme rády, že jsme těhotné v dnešní době.
Myslím, že ta preeklampsie s tou restrikcí jdou ruku v ruce, protože obojí souvisí s činností placenty. Ale na to právě dostaneš ty léky, aby ta placenta hezky propouštěla všechny živiny pro miminko. :srdce:
Mě ta restrikce asi nehrozí, nikdo mi o tom nic neříkal a ve zprávě z genetiky mám tučně napsanou „jen“ tu preeklampsii. Nám zase po screeningu hrozilo vysoké riziko downova syndromu. Ale vše je nakonec v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 14:12

@Karolina0311 moc děkuji za odpověď :srdce: budu už jen doufat a věřit tomu, že bude vše v pořádku, mě i přítele to moc vyděsilo, já z toho až nespím, jaký mám strach, takže moc děkuji za zprávy a uklidnění 😊

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat