Vyšetření krve v těhotenství - toxoplazmóza

42
26.10.19 12:22

Vysetreni krve v tehu - toxoplazmóza

Dobry den,
mam ted asi „prehormovane“ obdobi a chtela bych se zeptat, jsem ve 32 tt. Mame doma pulrocni stene a obcas olizne venku ho*no.ja jsem začala v posledni dobe plasit, zda neni mozny, abych chytla toxoplazmózu, kdyz me treba olizne. Myji, si ruce, snazim se, aby me neolizovala, ale obcas to nevychytam a tim pádem by me zajimalo, zda se v krevni testech, co se odebiraji těhotným testy na tyto nemoce delaji nebo si je musim nechat udělat jako samoplatce? Dekuji, hezky den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3271
26.10.19 12:28

Samoplatce. Ve tretim trimestru mi uz vysadili atb, uz to pry na plod nema vliv jako v prvnim a druhem. Myslim, ze jsem je brala do 34tt. Neplaste se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
26.10.19 12:36
@lolink píše:
Samoplatce. Ve tretim trimestru mi uz vysadili atb, uz to pry na plod nema vliv jako v prvnim a druhem. Myslim, ze jsem je brala do 34tt. Neplaste se.

A vy jste ji teda mela? A vse v poradku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
26.10.19 12:53
@Bachorka88 píše:
A vy jste ji teda mela? A vse v poradku?

Jo. Zjistenou v 10tt. Vse ok. Plodovku jsem odmitla. Vetsi frekvence utz. Atb asi 40 baleni. A stejne se cekalo do porodu, zda to bylo uz pred tehu. To nikdo nikdy nerekne, da se to odhadnout, ne ale na mesic presne. Ve finale se tedy domnivali, ze nakaza byla rok pred tehu. To ale rozsekl az poporodni test. A to mne zkoumali od 10tt. Maly mel pouze protilatky ode mne. Vam ted uz taky nezbyva nez cekat. Tak se nestresujte. Klidne se o tom pobavte s dr, ale myslim, ze to resit nebude. Vse bude v poradku. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
3.12.19 17:35

Dobry den. prosim, vysetreni na toxoplazmozu v tehotenstvi si musi clovek vyzadat na gynde nebo u obvodaka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
3.12.19 17:58
@90Lena píše:
Dobry den. prosim, vysetreni na toxoplazmozu v tehotenstvi si musi clovek vyzadat na gynde nebo u obvodaka?

Na gynde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
3.12.19 18:01

@lolink a vysetreni se muze delat v kteremkoli tydnu? kolik stoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
3.12.19 18:06
@90Lena píše:
@lolink a vysetreni se muze delat v kteremkoli tydnu? kolik stoji?

to se prece dela automaticky s nejakym z tech krevnich testu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
3.12.19 18:10
@warita píše:
to se prece dela automaticky s nejakym z tech krevnich testu, ne?

Ne. To je na vyzadani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
3.12.19 18:13
@90Lena píše:
@lolink a vysetreni se muze delat v kteremkoli tydnu? kolik stoji?

Nestalo me to nic. Uprimne ja osobne bych si nechala udelat testy pred planovanym tehu nebo kdyz uz, tak v prvnim trimestru. Vyse je popsano ode mne, jak probiha lecba a jak to je s urcenim trvani toxy. Proc si to chces nechat delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6720
3.12.19 18:15

Mě dělali v těhotenství test z krve na protilátky na toxoplazmózu, jestli jsem ji někdy prodělala a tudíž, jsem imunní. Neměla jsem je, musela jsem chodit každý měsíc na krevní testy, jestli jsem ji nechytla..a nechytla, i když jsme měli venkovní kočku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3160
3.12.19 21:01

Dcera má 6 let, tehdy pan Dr automaticky s odběry krve dělal aj na toxo ( negativní ), teď jsem podruhé těhotná a též automaticky dělali s odběry aj kontrolu toxo, výsledky zatím nemám :lol: snad bude negativní. Máme dvě domácí kočky, ven vůbec nechodí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.12.19 12:12

Tak teď nějak nevím, jakou odpověď si vybrat, když jsou rozdílné zkušenosti :lol: optám se při další kontrole na gynekologii. Díky všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat