Vyšetření na gastru u dětí

550
3.5.17 12:13

Vyšetření na gastru u dětí

Ahoj holky, dcera 3 roky opět trpí na zácpu. Zacalo to minulý rok v létě, kdy vykadila s bolestí obří tvrdý bobek a na několik měsíců se úplně blokla a s kaděním byly velké problémy. Kadila třeba co 3-5 dní. Uz je to tu zase asi měsíc a půl a přijde mi že už ani nemá takovou potřebu. Po 6 ti dnech už ji dám to šetrné projímadlo Easylax, ale posledně ho udržela až do druhého dne, kdy už jsem dala i čípek. Co u toho vyvádí ani nekomentuji:(…Včera večer dostala po 4 dnech nekakani další easyLax a do teď nic. Chtelo se jí v jednu chvíli, ale zadržela to…Ovoce mi jíst nechce, občas sní Svestkovou přesnídávku, jíme laktobacily, dávám Lactulozu… Nevím jestli to už není na vyšetření na tom gastru, ale hrozně mě to děsí, když má záchvaty jen z čípku :(..Jak to tam probíhá?.. Myslíte že už je tohle případ na vyšetření?..Bojím se že by měla akorát trauma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1034
3.5.17 12:53

@Marky983 mě přijde, že trauma už má. Poradila bych se na vašem místě s pediatrem, ale chtěla bych nějaké řešení, když evidentně nepomáhá ani projímadlo. Jinak syn mělo potíže také, ale v mnohem menší míře. Nám stačila ta laktulóza. Určitě bude lepší nechat vyšetřit, než se takhle trápit další měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1162
3.5.17 13:02

Syna chtěl poslat pediatr na gastro, myslel, že má reflux. U nás to měla být sonda do břicha (před krk) na 24 hodin - to jsme odmítli. Jinak běžně, co jsem se dočetla, se dává sonda přes krk, nebo přes nos, ale na chvíli, 10 min, nebo sono břicha. U tvé dcery bych si tipla, že je to spíše psychické. Každopádně řešit s pediatrem. Nejen že se trápí, má z toho trauma, ale rozhodně to není nic zdravého, takhle málo se vyprazdňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.17 13:10

To ze pujdete na gastro neznamena, ze vam hned pri prvni navsteve nacpou do zadku hadici. :lol: Lekar si s vami nejdriv promluvi, pocitam ze predepise holcicce nejake leky nebo tak, poradi vam co a jak. :think: Na hadici se chodi az pri nejake komplikaci - ja tam treba sla kvuli krvi ve stolici a castym prujmum. U deti se to dela zasadne v narkoze, takze myslim, ze by z toho dcerka trauma mit nemusela. :nevim: Cpat sondu do zaludku nema u zacpy smysl - ta se dava u zaludecnich problemu. Zaroven bych ale zasla za detskym psychologem, zda se, ze holcicka ma velke trapeni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.17 13:17

Jo a jeste - na tom gastru vam udelaji i podrobne vysetreni krve na nemoci tykajici se strev a zaludku. Na crohna, kolitidu, ale i na potravinove alergie. Me tam zjistili nesnasenlivost kravskeho mleka - a projevem muzou byt prave i zacpy nebo prujmy. 

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat