Vyšetření na hustotu krve

228
18.8.15 21:38

Vyšetření na hustotu krve

Ahoj všem, mám dotaz. Moje gynekoložka mi nabízela vyšetření hustoty krve. Již jsem na tom vyšetření jednou byla (asi 10 let zpátky) a dopadlo to dobře, tak jsem jí řekla, že už jsem na tom jednou byla a že nemám zájem a více jsme se o tom nebavily. Doma, když jsem nad tím potom přemýšlela, jsem si uvědomila, že vlastně nevím, jestli se náhodou hustota krve nemůže změnit během života, jestli bych náhodou na to neměla jít raději znovu, za rok plánujeme další mimi, tak bych chtěla abych měla všechno v pořádku. K dr. půjdu zase až za půl roku, tak abych jí případně řekla, aby mě na to vyšetření objednala. A podotýkám, že antikoncepci neberu, ta mění hustotu krve, to vím. Děkuji za případné reakce. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
18.8.15 21:40
@korunkaa píše:
Ahoj všem, mám dotaz. Moje gynekoložka mi nabízela vyšetření hustoty krve. Již jsem na tom vyšetření jednou byla (asi 10 let zpátky) a dopadlo to dobře, tak jsem jí řekla, že už jsem na tom jednou byla a že nemám zájem a více jsme se o tom nebavily. Doma, když jsem nad tím potom přemýšlela, jsem si uvědomila, že vlastně nevím, jestli se náhodou hustota krve nemůže změnit během života, jestli bych náhodou na to neměla jít raději znovu, za rok plánujeme další mimi, tak bych chtěla abych měla všechno v pořádku. K dr. půjdu zase až za půl roku, tak abych jí případně řekla, aby mě na to vyšetření objednala. A podotýkám, že antikoncepci neberu, ta mění hustotu krve, to vím. Děkuji za případné reakce. K.

však to nic nestoji jen jedna zadanka a nabrani krve rekla bych si o to nikdy nevis ;) nevim zda se meni ale ja jsem diky tomu zjisila spatnou srazlivost krve a diky bohu za to zjisteni ;)

• Citovat
  • Upravit
56524
18.8.15 21:46

Zalezi co konoretne myslis.
obecne „hustota“ lreve, zrejme mysleno srazlivost, sesamozrejme meni.
ale…s nejvetsi pravdepodobnosti te chce doktorka poslat na vysetreni dedicnych trombofilii, tedy dedicnym poruch srazlivosti krve, a to se samozejme nemeni. bud ue mas nebo nemas. a pak zavisi na dalsich faktorech, okolnostech kestli se ta dedicna porucha projevi nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
18.8.15 21:47

Jedná se v podstatě o koagulaci, paní doktorka to myslí dobře - zjištění rizika embolie apod…jde o prevenci a odmítnout takové vyšetření je naprosto scestné!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
18.8.15 21:52

A já myslela, že hustota krve závisí na počtu a velikosti krvinek, koncentraci hemoglobinu a plazmatických proteinů.
Srážlivost bych brala spíš jako jaterní funkci… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56524
18.8.15 21:55
@Malaga píše:
A já myslela, že hustota krve závisí na počtu a velikosti krvinek, koncentraci hemoglobinu a plazmatických proteinů.
Srážlivost bych brala spíš jako jaterní funkci… :nevim:

odborne vuato to je spis tak jak pises. ale lajci obvykle hustotou mysli srazlivost.
srazlivost bych ale jako jaterni funkci nebrala.nebo spis ze he castecne ovlivnena jatry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
18.8.15 21:57

@Voltiček je to vyšetření dědičných poruch srážlivosti krve a já už na tom jednou byla, nevím proč myslíš, že je to scestné?? A proto se na to ptám, nepotřebuji aby mě za to někdo odsuzoval, jen jsem chtěla vědět, jak je to s těmi změnami krve :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
18.8.15 21:59
@korunkaa píše:
@Voltiček je to vyšetření dědičných poruch srážlivosti krve a já už na tom jednou byla, nevím proč myslíš, že je to scestné?? A proto se na to ptám, nepotřebuji aby mě za to někdo odsuzoval, jen jsem chtěla vědět, jak je těmi změnami krve :nevim:

Omlouvám se, až teď jsem dočetla, že neberete HA. Myslela jsem nutnost vyšetření při užívání HA :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
18.8.15 22:00

@Lama Lama tak asi to je jak píšeš… ;)
Třeba před braním HAK náš doktor dělá právě kvůli srážlivosti i jaterní testy (možná i proto, že ty koagulační faktory jsou syntetizované v játrech, např. zvýšená krvácivost u cirhotiků apod…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
18.8.15 22:49

@korunkaa Myslíš QUICK?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
20.8.15 21:05

@Jannnča Nevím co je quick :nevim: