Vyšetření na konci 1. trimestru

15
9.6.20 17:08

Vyšetření na konci 1. trimestru

Ahoj holky,
jsem zde úplně nová a hledám rady, zkušenosti atd… Dnes jsem byla na prvotrimestrálním screeningu ( 13tt + 2 ) a dle paní doktorky prcek vůbec nespolupracoval - celou dobu byl otočený zády k nám a polohu nehodlal ani za nic změnit… A tak závěr tohoto vyšetření byl, že SNAD vše, co paní doktorka viděla, se ZDÁ být normální.
Upřímně řečeno mě tento závěr zrovna moc neuklidnil, spíše vůbec. Ve zprávě ani zmínka o tom, zda je nosní kůstka ( prý asi ano ). Šíjové projasnění vyšlo 1,9mm.
Riziko Downova syndromu 1:7008.
Vůbec netuším, zda jsou tyto údaje úplně v pořádku, nebo se mám bát. Nic mi k tomu nebylo řečeno, pro moje dotazy nebyl prostor. Přitom v rodině manžela byl Downův syndrom, rozštěpy apod. Se svým gynekologem se mám prý raději ještě domluvit, zda nezvážit nějaké vyšetření genetiky…
Jste na tom nějaká podobně???
Můžete mi, prosím, poradit???
Moc děkuji!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16885
9.6.20 17:12

Odbery ti delali ne? Z toho se da taky lecos zjistit. Jinak starsi syn taky na screeningu nespolupracoval, tak sme sli za par dni znovu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
9.6.20 17:22

Tak to by te snad nepustili kdyby neslo neco videt ne, aspon by ses sla projít nebo by ti rekli, at prijdes jindy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
9.6.20 17:23

U mě bylo špatně vidět mimčo na 2.screeningu a doktor si mě pozval za týden. Závěr že „asi dobrý“ by mě teda štval, obzvlášť u prvního screeningu když si to platíš :roll: Ale je fakt že pokud máte něco takového v rodině tak bych šla raději na genetiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
9.6.20 17:25

@Kriss Tina
Ano, dělali, tam prý bylo vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
9.6.20 17:29

@Kaileee
Projít mě poslala 3×, pak jsem zkoušela i dřepy a skákání… S mimčem to ale ani nehlo… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
9.6.20 17:33
@Jaaanča píše:
U mě bylo špatně vidět mimčo na 2.screeningu a doktor si mě pozval za týden. Závěr že „asi dobrý“ by mě teda štval, obzvlášť u prvního screeningu když si to platíš :roll: Ale je fakt že pokud máte něco takového v rodině tak bych šla raději na genetiku

No, já doufám, že můj gynekolog bude rozumný a na tu genetiku mě pošle… Jdu to k němu řešit v pátek, tak uvidím…
Poprvé jsem na tomto vyšetření byla minulý týden, ale mimčo se zdálo paní doktorce na screening ještě moc malé, tak nás objednala na dnešek a to zase nespolupracovalo :think: Do třetice už se jí to zdálo asi moc :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14267
9.6.20 17:40

@Mia N Tak tě měla pozvat na druhý den, těch 10 minut by si na tebe někde našla. Je to neprofesionální. Holky prostě nechoďte na screening ke svému gynekologovi a objednávejte se do nemocnic nebo IVF center – nikdy to nebude na úrovni těch, co mají certifikát, pokud ho ten váš nemá a nemá nakoukané stovky dětí! :?

Jo ale přehlídla jsem, že jsi u své nebyla. Kde jsi byla? Že na tebe ani neměli čas ti něco vysvětlovat, to není dobře, zrovna z těhle vyšetření by se mělo odcházet informovaný. :think:

Příspěvek upraven 09.06.20 v 17:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
9.6.20 17:40
@Mia N píše:
@Kaileee
Projít mě poslala 3×, pak jsem zkoušela i dřepy a skákání… S mimčem to ale ani nehlo… :zed:

Měla jsem to samé… Byla jsem tam přes dvě hodiny. Paní doktorka se trápila půl hodiny, mimčo vůbec nechtělo spolupracovat, pak mi poslala, ať vypiju sladké kafe nebo colu, nalila jsem do sebe litr za hodinu, pak mi paní doktorka pozvala znova, další půl hodina, ale povedlo se. Říkala, že jestli se nepovede, musela bych přijít druhý den. Také bych se s takovým výsledkem nespokojila a co nejdříve se poradila se svým gynekologem. Držím pěsti pro štěstí, ať je vše v pořádku :heart:️ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6780
9.6.20 17:43

Když je miminko blbě natočené, tak tam prostě doktor neuvidí a nemůže tě uklidnit víc, než že je to SNAD v pořádku. :nevim: Riziko vyšlo nízké, možná proto tě nepozvali na další vyšetření. Jestli máš přívětivého gynekologa s dobrým ultrazvukem, můžeš ho zkusit požádat, jestli by se zkusil podívat na tu nosní kůstku a jestli nemá rozštěp. Potom můžeš podstoupit (asi jako samoplátce) nějaké genetické testy, abys byla klidná. Já bych se teda poradila se svojí lékařkou, protože ta mi tenkrát taky poměřila miminko, když screening nedopadl moc dobře kvůli poloze mimča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
9.6.20 17:53

@Litta přesně tak!! Hromada obvodních gynekologu má. certifikat na screening a opravdu se to nedá srovnat s ultrazvukem který provedl genetik nebo gynekolog který dělá vyloženě jen screeningy. Kolegyně se na tohle školila rok a říkala že ani s papírem by si na to netroufla. Jde i o ten přístroj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14267
9.6.20 17:59

@Barbboraaa Nejvíc mi na tom ale vadí to, že si za to účtují nemalé peníze. To mi přijde vyloženě sprosté, když ta úroveň je často poměrně pochybná… Aby tohle vyšetření za něco stálo, nemělo by se dělat jen tak orientačně a nejen bez toho kvalitního ultrazvuku, ale ani bez toho softwaru, který výsledky vyhodnocuje. Vzít zvlášť čísla z krve a k tomu připsat „nosní kůstka přítomna“ není za mě prvotrimestrální screening.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
9.6.20 17:59

Hele ale jestli jsi 13tt a pudes k dr v pátek a nez se pak obejdnas na genetiku bude mozna stejne pozdě, ono se to resi jenom do nejaky doby. Jit tam pak treba 15tt je uz nanic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
9.6.20 18:02

@Litta
Byla jsem v nemocnici v Jablonci n. N. A to jsem přetím ještě na vyšetření 2 hodiny čekala, protože mimčo maminky, co tam byla přede mnou, prý také nespolupracovalo… :,( Dnes byl asi nějaký špatný den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6395
9.6.20 18:03

Podle me te holt mela pozvat znovu. Taky by me to moc neuklidnilo, kor pokud to v rodine mate. Zkus se svoji dr promluvot a pokud je rozumna, posle te na tu genetiku. Hlavne se nenervuj dopredu. Pokud krev vysla dobre, tak je to pravdepodobne dobry. Nikdo ti to nikdy stejne nerekne na 100%, ale tohle by bylo i pro me malo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama