Reklama

Vyšetření na rakovinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 09:00
Vyšetření na rakovinu.

Omlouvám se za anonym. Dnes v noci jsem měla sen, ve kterém jsem se dověděla, že mám rakovinu. Normálně takové sny nemívám a proto na něj musím myslet. Nevím jestli jít pro jistotu za obvodním doktorem a zeptat se ho na vyšetření. Jak se vlastně zjistí rakovina? A druhá otázka jak byste reagovali na ten sen vy? Rozhodně nejsem typ člověka, který běhá jen po doktorech, ale… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Dominika2016
Kecalka 120 příspěvků 22.01.17 09:09

Je to jen sen. Kdyby jsi měla v rodině úmrtí rakoviny, tak bych šla na testy. My ji mame, proto jsem oslovila gynekolozku a ta mi udělala z krve testy. Do papíru se vypsaly všechny úmrtí na narakovinu a to testovali. Kdyby jsi měla něco tak doktor řekne, že je nález. Neboj rakoviny se bojí kazdy, proto i ty sny. Nesmíš si to tak připouštět.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 22.01.17 09:10

Jo jasný, běž za obvoďákem že jsi měla sen že máš rakovinu a chceš vyšetření. Se ti vysměje. Testy na onkologická onemocnění se dělají na základě nějakého podezření. Někdy se na onko nemoc přijde náhodně z běžných krevních testů, jindy naopak běžné krevní testy neukážou nic a musí se dělat testy s konkrétním zaměřením, prostě lékař musí vědět co asi hledá a kam a jak se dívat. Jindy žádné krevní testy neukážou nic a rakovinu ukáže až PET scan. Není to tak jednoduché jak si každý představuje, vezmou krev a budou vědět, takhle to nefunguje. Nemluvím oni o tom kolik tohle všechno stojí, nikdo to nebude dělat na základě snu. Tomu snu bych nevěnovala pozornost. Nekoukala jsi předtím na nějakej film s touto tématikou, či nečetla nějaký článek, sen se může odvíjet od toho.

radulaur
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 22.01.17 09:28

Ahoj, nevím odkud jsi, ale v Brně Masarykův onkllogicky ustav dělá vyšetření i zdravým lidem…podle věku, pohlaví, rodinné anamnezy te celkove " proklepnou". Ale je to za ccca 5000kč.

mau-mau
Závislačka 3141 příspěvků 22.01.17 09:28

Tak na prevenci si dojdi a nech si udělat krevní obraz. To by tě mohlo uklidnit a nárok na to máš jednou za dva roky, tuším. Na tu prevenci.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 22.01.17 09:48
@radulaur píše:
Ahoj, nevím odkud jsi, ale v Brně Masarykův onkllogicky ustav dělá vyšetření i zdravým lidem…podle věku, pohlaví, rodinné anamnezy te celkove " proklepnou". Ale je to za ccca 5000kč.

Tak to si může určitě dovolit každý druhý :P

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 22.01.17 10:28

Radši si nech potvrdit že jsi zdravá, když na to budeš pořád myslet můžeš si něco vsugerovat.. :?

radulaur
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 22.01.17 20:57

@LadyBrigit by ses divila kolik tam chodí lidi… objednavaci deník je plny…a nejsou to obecne pouze nijak extrémně bohatí lidé…cca jednou za dva roky dat do prevence 5000 neni nic, co by člověka zrujnovalo…a nikdo nikoho do toho nenuti…volba každého…někdo to dává do gelovych nehtů…nekdo do sportu a někdo se holt víc hlídá než je obvyklí průměr…

Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.01.17 21:16
@radulaur píše:
@LadyBrigit by ses divila kolik tam chodí lidi… objednavaci deník je plny…a nejsou to obecne pouze nijak extrémně bohatí lidé…cca jednou za dva roky dat do prevence 5000 neni nic, co by člověka zrujnovalo…a nikdo nikoho do toho nenuti…volba každého…někdo to dává do gelovych nehtů…nekdo do sportu a někdo se holt víc hlídá než je obvyklí průměr…

Taky jsem tam byla, za dvě hodiny tě prohlédnou kompletně, je to bez stresu na nějaké čekání. Já jsem byla hotová za hodinu. Všude u doktora máš velké čekací lhůty na objednání a pak čekáš na výsledky, každý vyšetření jiný doktor/oddělení, stojí to čas a nervy. V Brně přijdeš, zaplatíš za dvě hodiny ti udělají všechny vyšetření a hned víš, jak na tom jseš. Doporučuji, je to lepší než dovolená nebo oslava narozenin. A jsou to onkologové, když ti najde něco obvodák, tak tě stejně pošle na Žluták, zase čekáš.

Mě umřela matka na rakovinu, po její smrti jsem chtěla vědět, jak na tom sem, proto mi to vyhovovalo. Rok po tom sem si řekla, že ušetřím a půjdu jen jako samoplátce na ultrazvuk prsou. Objednaná jsem tam čekala čtyři hodiny, než jsme přišla na řadu, a doktorka byla ještě protivná. Ten Žluták, to nejsou vyhozený penize. :palec:

radulaur
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 22.01.17 21:23

Tak tak…taky mě tam léčí mamku…to pak přemýšlíš o tom jaké jsou priority…

Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.01.17 21:33
@radulaur píše:
Tak tak…taky mě tam léčí mamku…to pak přemýšlíš o tom jaké jsou priority…

Bud se bojíš a nebo se nebojíš. Všichni mají řečí, ale když jim někdo řekne, dej na dřevo 5.000 za dvě hodiny budeš vědět jestli umíráš na rakovinu, tak se to všem zdá moc peněz…

On kdyby si člověk spočítal kolik hodin prosetí u obvodáka kvůli žádánkám, a spočítal peníze za dojíždění do nemocnice, tak by to byla taky pěkná částka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 21:41
@Procházející píše:
Taky jsem tam byla, za dvě hodiny tě prohlédnou kompletně, je to bez stresu na nějaké čekání. Já jsem byla hotová za hodinu. Všude u doktora máš velké čekací lhůty na objednání a pak čekáš na výsledky, každý vyšetření jiný doktor/oddělení, stojí to čas a nervy. V Brně přijdeš, zaplatíš za dvě hodiny ti udělají všechny vyšetření a hned víš, jak na tom jseš. Doporučuji, je to lepší než dovolená nebo oslava narozenin. A jsou to onkologové, když ti najde něco obvodák, tak tě stejně pošle na Žluták, zase čekáš.Mě umřela matka na rakovinu, po její smrti jsem chtěla vědět, jak na tom sem, proto mi to vyhovovalo. Rok po tom sem si řekla, že ušetřím a půjdu jen jako samoplátce na ultrazvuk prsou. Objednaná jsem tam čekala čtyři hodiny, než jsme přišla na řadu, a doktorka byla ještě protivná. Ten Žluták, to nejsou vyhozený penize. :palec:

Nevíte o místě, které by totéž dělalo v Praze?
Sice si chodím každý rok zaplatit utz prsů, ale i tak… :think:

Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.01.17 21:55

Zkuste hledat Centrum preventivní onkologie, v Praze to musí být taky. Já jsem se nechala prohlédnout v Brně na Žlutém kopci za 5.000 a ted jsem se dívala, že tohle vyšetření provádí i v naší okresní nemocnici za 4.500. V Praze bude určitě výběr, najela bych na nějaké onkologické nemocnice, případně se tam zeptala na informacích, nemocnice mají všude reklamu. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 22:26

@Procházející
Tak nevím, co za službu nabízí v Brně, ale tady v Praze je to za „dvacku“… :think:
 http://individualnipece.vfn.cz/…ivni-program

I tak děkuji!

Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.01.17 22:37

Brno, Žlutý kopec onkologická nemocnice tady
Možná by stálo za to, tam napsat a nechat si doporučit nějaké pracoviště v Praze. :think:

Okresní nemocnice Blansko tady

Zkus hledat dál :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama