Vyšetření na spánkové apnoe u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 19.08.11 11:20
Vyšetření na spánkové apnoe u kojence

Ahojky, můj syn od půl roku trpí v noci při spánku na zástavy dechu (spánkové apnoe) a nepravidelné dýchání. Doktorka nás poslala na vyšetření a hospitalizaci do nemocnice na dětskou neurologii s tím, že si nás tam pár dní nechají na pozorování..
Je tady nějaká maminka, co má zkušenosti s vyšetřením a mohla by mi popsat co nás přibližně čeká? Chtěla bych se na to psychicky připravit :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elllla
Echt Kelišová 9205 příspěvků 19.08.11 12:07

uz je to sice 6 rokov dozadu, ale tiez sme boli hospitalizovani tyzden kvoli apnoickym pauzam u dcerky..
robili jej komplet vysetrenia - eeg, ekg, vytery, sono, odbery krvi a tak.. nakoniec bol zaver - tichy reflux, lebo nic ine nezistili…
drzim palce!

tterka
Kelišová 5423 příspěvků 19.08.11 12:14

Lišáčku, já na tom byla s dcerou cca před měsícem, ale je tedy už čtyřletá. Předpokládám, že vyšetření na neurologii už máte za sebou…
Ráno jsme nastoupily do nemocnice (upřímně si myslím, že by stačilo, kdybychom nastoupily až večer před spinkáním :roll: ). Vyplnila jsem nějaké papíry, malou tuším změřili a zvážili (ale to si nejsem jistá, běháme teďka pořád někam :think: ). Večer nás sanitkou převezli na jinou kliniku (v té, co nás přijali to vyšetření nedělají). Tam malé sestřička nalepila několik elektrod na hlavičku, obličej, hrudníček a stehna. Potom už jen stačilo, aby usnula (všude samé kabely - cizí prostředí, ona zvyklá spinkat na boku - nesměla… Byla to fakt chuťovka…) Ale nebolí to, jen jí prostě vadilo, že se nesměla hýbat. Celou dobu jsem byla u ní. Ráno jí elektrody sestřička zase sundala (lepidlo jsem z ní drhla ještě 14 dní po zákroku a dodnes má ve vláskách červené tečky od lihové fixy :lol: ). Pak nás sanitka odvezla zpátky na přijímací kliniku, tam nám na vizitě jen doktor řekl, že výsledky dostaneme později (ještě pořád na ně čekám, protože ošetřující lékařka i její kolega, se kterým to chce konzultovat mají dovolenou). A po vizitě šup domů.

Suma sumárum - vyšetření není bolestivé, když se dítěti dávají elektrody, musí se nalepit přesně, takže je trošku těžší udržet dítě v klidu, aby se nevrtělo a nechtělo sledovat, co mu to ta paní dělá… A potom je docela náročné tu usínání, protože ty elektrody tlačí - hlavně vzadu do hlavičky, a překáží všude ty kabely, no, a pak ještě to sundavání elektrod a lepidla. Malá má dlouhé vlásky, tak to šlo fakt blbě :-(
Držím palce, ať to ty i drobeček zvládnete co nejlépe :kytka:

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 19.08.11 23:14

Děkuju za příspěvky :hug: , nejraději bych se na to vyprdla, ale zase si říkám, co když ten monitor dechu není rozbitý a zodpovědnost za jeho život mám já a nedej bože by se fakt něco stalo… :think:
Na neurologii jsme nebyli, náš neurolog má dovolenou a poslední týden monitor hlásil poplach každý druhý den :nevim: tak nás doktorka rovnou posílá do nemocnice.. :roll:
Jinak trávicí potíže a reflux máme taky :think:

No vůbec se mi tam tedy nechce :roll:

Melisssa
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 11.10.11 21:29

Zdravím, mohu zeptat, jak jste nakonec dopadli??
Mám s dcerou podobný problém, posledních 14 dní, nám 3× do týdne monitor taky spíná, dcera má 8 měsíců. Monitor ji vždy probudí, ona se otočí na druhou stranu a spinká dál. Jsme objednaní na neurologii, tak jsem zvědavá.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 13.10.11 12:47
Ahoj taky máme pořád problémy s monitorem, hlásí alarm každý den ale dr malou poslala na kompletní kardio vyšetření k primářovi k nám do nemocnice tam byla na ekg ultrazvuku srdíčka a tak a všechno má dobrý, prý alarm když houká tak vždy je to pak ve spojistosti se srdíčkem, nám nic nenašli, dr se bála aby malá neměla nějakou případně skrytou srdeční vadu a vše je ok a monitor houká dál, dcera je vždy normální nic ji není akorát ji ten alarm vždy vyděsí ale je pravda že hodně malá cestuje po postýlce tak nám normálně bylo doporučeno už fungovat bez monitoru, ale to já mám zase strach tak ho tam raděj máme a posloucháme alarmy denně, obden ale já jsem klidnější, že malá nic vážného není. Tobě přeji to samé :)
Melisssa píše:
Zdravím, mohu zeptat, jak jste nakonec dopadli??
Mám s dcerou podobný problém, posledních 14 dní, nám 3× do týdne monitor taky spíná, dcera má 8 měsíců. Monitor ji vždy probudí, ona se otočí na druhou stranu a spinká dál. Jsme objednaní na neurologii, tak jsem zvědavá.
katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 17.02.14 15:29

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se, zda má někdo zkušenost s tím, že by okolo jednoho roku u kojence apnoe samovolně zmizela. Máme chlapečka a mělce dýchal a vynechával dýchání hned od prvních dní. Postupně se alarm (máme monitor dechu Nanny od Jablotronu) začal ozývat „jen“ přibližně jednou za čtrnáct dní, a to vždy v noci nebo ráno. Myslela jsem si, že se to časem bude zlepšovat, ale poslední týden alarm hlásí každou noc - 1×, vždy po půlnoci. Malému je nyní 9,5 měsíce, pokaždé má normální barvu a po jeho probuzení spíme zase dál. Naštěstí jsem nikdy nemusela resuscitovat. Vždy, když to při preventivkách říkám pediatričce, tak odvětí, že se s tím nedá nic dělat a buď to do jednoho roku přejde, nebo ať v roce vyhodím monitor, abychom měli klid. A tak čekáme. Jen mě teď znepokojuje ta zvyšující se frekvence, protože jsem myslela, že to bude naopak. A psát o tom, že mám vždy při alarmu skoro infarkt, by bylo asi zbytečné. Proto se chci zeptat, zda se vám stalo, že by se to s postupujícím věkem zlepšilo a pokud ne, jak jste postupovali. Mám případně trvat na nějakém kardio/neuro/ORL vyšetření?

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 10.04.14 12:43

Nemáte někdo zkušenost nebo názor? Malému je 11,5 měsíce a stále alarmy denně nebo obden:(. Už jsem pomalu alergická na všechny zvuky připomínající alarm. Mám obavu dát v roce monitor pryč, protože stále nevím, zda by se nadechl, i kdyby monitor nezačal pípat.

jananovakova2
Kecalka 316 příspěvků 10.04.14 13:16

Ahoj nam piska porad. Vysetreni ktera jsme podstoupili - reflux, alergie na bilkovinu kravskeho mleka, neurologie, eeg, kardiologie, sono hlavy, srdce, krevni testy…melo by byt samozrejmy komplexni v :think: ysetreni v nemocnici-…

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 10.04.14 13:24

@jananovakova2 ahoj, díky za reakci. A můžu se zeptat, s jakým výsledkam ta vyšetření byla? Náš prťousek měl ABKM (vyloučeno testem v 7. měsíci), ale nikdo to s tím nespojuje. Na žádném vyšetření kvůli vynechávání dechu jsme zatím nebyli, jak jsem psala v příspěvku v únoru. Mám strach následovat radu doktorky, abych si toho nevšímala, že se s tím nedá nic dělat. Třeba je to „jen“ zvětšenou mandlí. Když monitor píská, vždy malý spí na zádech.

jananovakova2
Kecalka 316 příspěvků 10.04.14 13:34

@katscha to je teda blbost abyste si toho nevsimali, bez vysetreni, to snad neni pravda…nase pedistricka nas chtela poslat na vysetreni do nemoc, ale pak jsem rozdychavala volala rychlou a v nemocnici poradne vysetrovali. Rychlou jsem volala vickrat i jen kdyz jsem musela proklepat a nadechla se. Neni to sranda. U nas snad reflux. Kdyz te neposle dokgorka bud ji vymen, nebo jednou zavolej rychlou…

jananovakova2
Kecalka 316 příspěvků 10.04.14 13:36

Omluva za preklepy tukam do mobilu

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 10.04.14 13:47

@jananovakova2 MUDr. se vždy zeptá, zda byl růžový a dýchal, když jsem do něj šťouchli. Což ano. Tak řekne, že se s tím nedá nic dělat, a tím je to odbyto. Nemusela jsem naštěstí rozdýchávat, na rychlou to není, když mu jako by nic není, ale normální mi to nepřijde.
Tak já zkusím na roční prolídce opět nadhotit, zda by neměl jít na nějaké speciální vyšetření a uvidíme. Ale to dýchání nedýchání mě moc děsí.
Spíš jsem doufala, že by mi mohl někdo odpovědět, že měli podobný případ a pak to samo odeznělo. Protože jak jsem tady četla různé diskuze na toto téma, tak vesměs všichni psali, že když byli na vyšetření, nic nebylo zjištěno. Tak by mě zajímalo, zda to pak dětem přestalo, nebo je už nesledovali, prostě jak se to vyvinulo.

mooch
Extra třída :D 13817 příspěvků 10.04.14 13:53

Mam triletou a apnoe ma dodneska. ale ona to podedila, svagr obcas nedycha i ve 40 letech. na specialnich vysetrenich jsme nebyli, stacilo ji vzdycky vzbudit a nadechla se. na monitoru byla striktne do roka. mladsi dite to nema, ale pro jistotu monitor do roka mit bude taky.

katscha
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 10.04.14 13:58

@mooch díky. A to jste tedy monitor v roce zrušili a věřili, že se nadechne sama i bez vzbuzení vámi nebo tím alarmem?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >