Vyšetření NT+ negativní, ale HCG vysoké :-(

Anonymní
1.6.13 19:59

Vyšetření NT+ negativní, ale HCG vysoké:-(

Ahoj, omlouvám se za anonymitu, mé okolí o těhotenství ještě neví..
Byla jsem na vyšetření NT+. Ultrazvuk dopadl dle paní doktorky velmi dobře (nosní kost přítomna, NT: 1,3 MM, morfologické anomálie nenalezeny atd.), screenint byl celkově negativní, kombinované riziko T21 je 1:4650, ale byla jsem po výsledcích z laboratoře upozorněna na vysoké FBhCG (94,29 ng/ml a 3,09 MoM).
Prosím, co může způsobovat vysoké HCG? K mé lékařce mám teprve jít příští týden, tak nevím co bude následovat. To mě čeká asi odběr plodové vody nebo nějaké jiné vyšetření (např. genetický ultazvuk atd.)? Je mně skoro 34 let, takže náhodě to nechat nechci, s postiženým dítětem bych se asi nevyrovnala :,(
Velmi Vám děkuji pokud máte některá stejné zkušenosti s podobným výsledkem atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8071
1.6.13 20:02

Ahoj, měla jsem to podobně, ultrazvuk perfektní, ale hCG vysoké, ještě vyšší než ty, tuším 3,64 MoM. A nechtěla jsem na plodovku, byla jsem na testu Prenascan. Vyšel negativně. A malý už je na světě, je zdravý.
Mohlo to způsobit prý: Braní Utrogestanu na zač. těhotenství, podle někoho i strava, taky to, že jsem byla hodně štíhlá, i když váha se počítá do toho vzorce, prostě nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
1.6.13 20:06

Je to jeden ze soft markerů, který může upozorňovat na Down, ale vzhledem k tomu, že se jedná pouze o vypíchnutou jednu hodnotu z negativního screeningu, vůbec bych se tím nezatěžovala, hodnotu jsem měla ještě vyšší :).

Nikdo příčetný ti odběr plodovky na základě tohoto neudělá :).

• Citovat
  • Nahlásit
24453
1.6.13 20:09

Nevím, co přesně může způsobovat vysoké HCG, nicméně i tato vysoká hodnota se propočítává do toho „poměru“, takže pokud i přesto vyšel konečný výsledek je 1:4650, tak bych se nenervila a brala to tak, že screening vyšel negativní a to je důležité.
Přeji ti klidné a zdárně ukončené těhotenství :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
1.6.13 20:09
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonymitu, mé okolí o těhotenství ještě neví..
Byla jsem na vyšetření NT+. Ultrazvuk dopadl dle paní doktorky velmi dobře (nosní kost přítomna, NT: 1,3 MM, morfologické anomálie nenalezeny atd.), screenint byl celkově negativní, kombinované riziko T21 je 1:4650, ale byla jsem po výsledcích z laboratoře upozorněna na vysoké FBhCG (94,29 ng/ml a 3,09 MoM).
Prosím, co může způsobovat vysoké HCG? K mé lékařce mám teprve jít příští týden, tak nevím co bude následovat. To mě čeká asi odběr plodové vody nebo nějaké jiné vyšetření (např. genetický ultazvuk atd.)? Je mně skoro 34 let, takže náhodě to nechat nechci, s postiženým dítětem bych se asi nevyrovnala :,(
Velmi Vám děkuji pokud máte některá stejné zkušenosti s podobným výsledkem atd.

Já měla hodnotu skoro 3. Čekala jsem 4 týdny na další UZ! Plodovku mi nikdo nenabízel, UZ dopadl dobře. Dr, říkal, že to mohlo být způsobeno tím, že krev se brala jinde, než se testovala (během transportu mohlo dojít k ochlazení/ohřátí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
1.6.13 20:13

Celkový výsledek máš pěkný. Já to měla taky vyšší 1,18 MoM, celkové riziko T21 1/360, tedy kazil mi to hlavně věk :mrgreen: Amnio jsem odmítla. Dost mě do toho tlačili, tak mi pak aspoň udělali minor markery v Motole a tam mě paní doktorka moc uklidnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
1.6.13 21:20

Screening se hodnotí jako celek. Vytrhnutí jedné hodnoty z kontextu je špatně :mavam:
Vysledek je negativni od toho se odvíjej. A ani tisíc testů Ti zdravé ditko nezaručí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 14:31

Ahoj, moc Vám všem děkuji za rady. Jste moc hodné a hodně jste mě uklidnily a pomohly :kytka: Je pravda, že jsem brala od začátku těhotenství Utrogestan v téměř nejvyšší dávce - 2×1×2 a do 12 týdne jsem špinila, takže i to mohlo hrát roli. Doufám, že tripple test dopadne dobře a následný integrovaný test taky. Uvidíme, zatím se budu modlit. Pokud bude u testů špatné zase jenom HCG, tak jsem rozhodnutá nejít na plodovku, ale zaplatit si Prenascan. Sice stojí 14 tisíc, ale to je nic oproti té nejistotě a strachu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 08:41

Prosim, muzu se jeste zeptat, zda CRL plodu 5,7 cm v 12+1 (dle utz 13+3) je normální velikost? Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 08:42

Preklep.. Dle utz 12+3

• Citovat
  • Nahlásit
16365
6.6.13 12:22
@Anonymní píše:
Prosim, muzu se jeste zeptat, zda CRL plodu 5,7 cm v 12+1 (dle utz 13+3) je normální velikost? Dekuji.
@Anonymní píše:
Preklep.. Dle utz 12+3

Naprosto to je vidět i z toho ze to dle UZ odpovídá prakticky na den ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 12:43

@quinny

Moc děkuji, už jsem ze všeho úplně psycho.. Díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1629
27.6.13 13:40
@Anonymní píše:

krásný prdík :-) my měli ve 12+0 CRL 5,4 a říkali že odpovídá :srdce: takže můžeš být v klidu.
Já ted byla na výsledcích tripletestů a vyšli negativní a také HCG zvýšené. Jdeme ve 20.tt na genetiku, tak uvidíme co nám poví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 13:57
@Tesička píše:
krásný prdík :-) my měli ve 12+0 CRL 5,4 a říkali že odpovídá :srdce: takže můžeš být v klidu.
Já ted byla na výsledcích tripletestů a vyšli negativní a také HCG zvýšené. Jdeme ve 20.tt na genetiku, tak uvidíme co nám poví.

Ja ted prave taky cekam na vysledky triple testu. Zatim jenom vim, ze jsou negativni, ale na genetice mne budou z NT+ a triplu delat integrovaný test. A zitra se dozvim jedtli HCG kleslo. Jdu na tu genetiku pristi tyden, tak uvidim.. Snad nam to oběma dopadne dobre!

• Citovat
  • Nahlásit
45
14.3.15 20:10

Není tu někdo s negativním NT+ a vyšším HCG v krvi? Mám strach a to čekání je hrozný :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat