Vyšetření plodnosti jenom u jednoho z páru?

2
12.4.21 07:50

Vyšetření plodnosti jenom u jednoho z páru?

Ahoj děvčata,

potřebovala bych poradit, jak naložit s touto situací, resp. zda jste neřešily situaci podobnou. S manželem se již tři roky snažíme o miminko. Ty tři roky jsme trochu přerušovali obdobím, kdy jsme to,,nějak neřešili", resp. nemohli řešit, a to kvůli mým zdravotním problémům. Teď, téměř po roce snažení jsem doma nadnesla téma kliniky asistované reprodukce a manžel byl hodně zaskočený. Cítím, že miminko chce, ale do vyšetření se nemá a pořád říká, že máme čas, že se musím uklidnit…ale toto mě ještě víc rozhodí, jelikož mám pocit, že jsem na to sama…Nechci ho tam tahat, když vidím, jak je mu to nepříjemný.
Na klinice mi před půl rokem řekli, že bychom měli, v případě zájmu, přijít oba dva. Napadlo mě, že bych se nechala vyšetřit jen já, alespoň ultrazvuk, hormonální profil, případně průchodnost vejcovodů…ale už jsem z toho všeho zmatená :-( a nevím, jak s tím naložit.
V době, kdy je v rodině tolik miminek na cestě, jsem opravdu hodně smutná a nechce se mi poslouchat o dupačkách a postýlkách a výbavičce, jistě chápete, že každá návštěva u tohoto rozhovoru končí. Já se pak straním, všichni se ptají, co to se mnou je. Navíc, v práci je to to samý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7862
12.4.21 07:54

Určitě můžeš jít sama. Jen hrozí, že budeš lítat po vyšetřeních od čerta k ďáblu a pak zjistíš, že stačilo aby manžel jednou caknul do kelímku a zjistili mu velmi špatný spermiogram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5778
12.4.21 07:59

Mně by se teda nelíbilo, kdyby chlap chtěl dítě, ale vadilo by mu caknout do kelímku :roll:. Nevím kolik vam je, ale ty nebudeš plodná navždy :nevim:. Jako po 3 letech a rok intenzivního :) snažení bych už do CARu šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31106
12.4.21 08:07
@Nerdie píše:
Ahoj děvčata,potřebovala bych poradit, jak naložit s touto situací, resp. zda jste neřešily situaci podobnou. S manželem se již tři roky snažíme o miminko. Ty tři roky jsme trochu přerušovali obdobím, kdy jsme to,,nějak neřešili", resp. nemohli řešit, a to kvůli mým zdravotním problémům. Teď, téměř po roce snažení jsem doma nadnesla téma kliniky asistované reprodukce a manžel byl hodně zaskočený. Cítím, že miminko chce, ale do vyšetření se nemá a pořád říká, že máme čas, že se musím uklidnit…ale toto mě ještě víc rozhodí, jelikož mám pocit, že jsem na to sama…Nechci ho tam tahat, když vidím, jak je mu to nepříjemný.
Na klinice mi před půl rokem řekli, že bychom měli, v případě zájmu, přijít oba dva. Napadlo mě, že bych se nechala vyšetřit jen já, alespoň ultrazvuk, hormonální profil, případně průchodnost vejcovodů…ale už jsem z toho všeho zmatená :-( a nevím, jak s tím naložit.
V době, kdy je v rodině tolik miminek na cestě, jsem opravdu hodně smutná a nechce se mi poslouchat o dupačkách a postýlkách a výbavičce, jistě chápete, že každá návštěva u tohoto rozhovoru končí. Já se pak straním, všichni se ptají, co to se mnou je. Navíc, v práci je to to samý.

Na nepříjemne otázky si zvykni. Dokud neporodíš aspoň 3 děti, nenechají tě „tetky“ na pokoji. Jeho vyšetření je neinvazivní a relativně snadné. Měl by to pro tebe a miminko udělat. Ty budeš mít mnohem víc nepříjemných procedur, pokud se nebude dařit dál. Byl aspoň u praktického? Je zdravý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
12.4.21 08:10

Samozrejme nektere veci muzes podstoupit sama, spis pro svoji informaci, jake mas amh, hormonalni profil, jestli nemas treba endometriozu, myom, polypy, cysty, jestli mas ovulaci a stitnou zlazu v poradku…,ale rikam, podstoupila bych si to pro sebe…jak moc manzel chce miminko, kdyz nechce jit do centra? Rekl ti, proc tam vlastne nechce jit? Krome toho, ze „mate cas“, to fakt argument neni…muzes mu rict, ze ti na gynde rekli, ze proste nemate cas :nevim: teda nevim, kolik vam je…,ale tri roky jsou hodne…rekni mu, ze v car to neni jak u normalniho doktora (jestli nepujdete do fakultky).. maj tam kresla, da si kaficko, pokeca s doktorem, 1 x vezmou krev a 1× sperma a pak uz stejne zbytek budou delat tobe…kdo chce dite, tuhle celkem nenarocnou proceduru rozhodne podstoupi..vzdyt nejdete hned na umely oplodneni…joo, mozna se boji vysledku, ale vyhybanim se testu problem nevyresi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
12.4.21 08:13

Nelítala bych po vyšetřeních sama jen proto, že manžel nechce. Na druhou bych se ani nenechala tlačit do CARu kdybych nechtěla. Toto musíte prodiskutovat spolu, ptát se druhého, netlačit, nevyčítat, snažit se pochopit se navzájem a hledat kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67515
12.4.21 08:14

@Nerdie proc byl zaskoceny. Po 3 letech se to dalo cekat. Ja bych zapracovala na tom, aby tam sel, nez abys litala po doktorech sama. Pricina muze byt u neho a ztratis/ztratite dalsi cas. Nebo dite ani nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
12.4.21 08:33

@Nerdie proč nejdřív neudělat nejjednodušší vyšetření, tedy spermiogram? Proč ti chlapi takto přemýšlí? Nechápu.. Nemá smysl, abys postupovala šílenou anabazi testu sama. Chlap má jít jako první

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13825
12.4.21 08:50

Jak bylo řečeno, muži se vyšetřují první, je to nejrychlejší a nejjednodušší. Nechala bych mu čas, aby to vstřebal a pak to nadnesla znovu. Tohle je systémova chyba - chlapi nejsou zvyklí chodit na vyšetření a pak odpadnou pri myšlence, ze se s nekym maj bavit o spodku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 08:54

Hormonální profil klidně, ale další vyšetření až po spermiogramu. Určitě bych nešla na průchodnost vejcovodů, dokud bych nevěděla, že problem není u chlapa.

• Citovat
  • Nahlásit
20983
12.4.21 09:02

Nejdřív bych poslala chlapa na spermiogram. Pak řešila sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3813
12.4.21 09:58

Spermiogram je základ. Aby ho neubylo, chudáčka :,(
Ať si přečte, co při IVF postupují ženy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
12.4.21 13:42

Děkuji Vám za rady. No asi se sama do toho hrnout nebudu. Byla jsem překvapená, že mi nic takové doktorka nenabízela, asi to opravdu nemá moc cenu, resp. je to pro ženu proces, který je zdlouhavější, a mělo by se to řešit komplexněji. Třeba se za měsíc-dva k tomu odhodláme oba.
Je pravda, že to chlapi berou jinak, my jsme zvyklé chodit každý rok na prohlídku a kolikrát i víc za rok, pro chlapi je to asi příliš intimní záležitost a ne každý to bere tak v pohodě.
8o :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
16.4.21 08:00

Ahoj, ono se to nezda, ale chlapi si to nekdy take potrebuji ujasnit v hlave a znam vic chlapu, ktere slovo CAR proste vydesilo :) Uz i ta predstava, ze mu mohou rict, ze ma spatne spermie, ho muze brzdit. Take nevim, jak moc to s tebou resila gynekolozka, ale mne treba udelala ona hormonalni profil a zkontrolovala, jestli spravne ovuluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat