Vyšetření po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:16
Vyšetření po porodu

Ahoj holky. Jsem pár týdnů po porodu, už jsem fyzicky celkem v pohodě, miminko zdravoučké… Porod jsem měla bolestivý, ale byla jsem příjemně překvapená přístupem personálu, dodržení porodního plánu do puntíku, super péče na šestinedělí…
Nemůžu ale zpracovat jednu věc, a to vaginální vyšetření druhý a třetí den po porodu. Bohužel jsem měla rupturu 3. stupně, takže si dokážete představit první dny PO. Celou dobu jsem žila s bláhovou představou, že se po šestinedělí objednám ke svojí gynDr a do té doby nic. První šok přišel den po porodu, kdy jsem měla dojít na ultrazvuk - a já blbec myslela že ultrazvuk břicha :roll: čtyři doktoři mě kontrolovali VNITŘNÍM ultrazvukem, což jsem prořvala bolestí a asi i tím šokem. Den nato následovalo klasické vaginální vyšetření s kovovými zrcadly. Horší než porod. V obou případech jsem se snažila odmítnout, ale přesvědčování, že se dopouštíte téměř sebevraždy udělají své. Doteď nad tím přemýšlím a pořád je mi do breku, nevím jestli z ponížení, bolesti, vzteku… Mám kvůli tomu nevysvětlitelný vztek i na přítele, k sexu se už nepřekonám snad nikdy.
Měl někdo podobné pocity, řešily jste to s psychologem?
Hormony to nebude, jsem naprosto klidná celé těhotenství i šestinedělí, tohle je jediná věc, kterou nemůžu vytěsnit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Modesta
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 06.04.19 08:21

No mě po porodu vnitřním ultrazvukem nikdo nekontroloval. Jenom vždycky sundat spoďáry a roztáhnout nohy.

Napadá mě jen že u tebe mohli mít lékaři pochybnost, jestli odešla celá placenta. To by ti ale měli před tím vysvětlit… Pokud ne a rovnou to do tebe narvali, normálně bych napsala stížnost na ředitelství nemocnice.

pristelepe
Kecalka 118 příspěvků 06.04.19 08:24

To je divné. Musel k tomu být nějaký důvod. Já vždy jen klasicky na posteli, sundat spodary a sestra poodhrnula vlozku. Měla jsi se zeptat.

Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 06.04.19 08:26

Já měla taky rupturou třetího stupně a vyšetřovali mě pátý den ultrazvukem všechny tri svěrače. Já myslím že si nebyli u tebe jisti šitím. Asi se potřebovali kouknout na stav čípku a zkontrolovat že vše je zašité správně. Věřím že to nebylo zrovna příjemné, ale nemyslím si že to dělali protože se zrovna nudili v práci a lepší zábava je nenapadla.
A co se sexu týče tak po šestinedělí až ti tvůj gynekolog řekne že jsi zahojená jdi na to. Párkrát to je nepříjemný, ale s gelem a citlivým přístupem partnera to je už popáté daleko lepší. Pak už to je jen a jen lepší a nakonec můžeš mít lepší sex než před porodem. Já teda takovou zkušenost mám. Sex pred porodem byl příjemný ale že bych z toho byla na větvi to se říct nedá. Zato teď je to úplně fantastický.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13636 příspěvků 06.04.19 08:27

Měla jsem dvakrát rupturu třetího stupně a pokaždé jsem byla kontrolována vnitřně. Myslíš si, ze to dělají pro vlastní potěšeni nebo aby slyšeli jak hystercis? Proste to bylo třeba. Nechapu, co je na tom ponizujiciho. Bolest ano, ale to přešlo. Pokud z toho mas až takové trauma a nedokazeš se nad to povznést, tak jdi k psychologovi

KaZeAd
Povídálka 50 příspěvků 06.04.19 08:28

.

Příspěvek upraven 06.04.19 v 08:28

Rashaa
Kecalka 128 příspěvků 06.04.19 08:28

Taky mě kontrolovali vnitřním ultrazvukem a použili zrcadla, dokonce pár hodin po porodu, ale jak píší holky výše-byl k tomu důvod. Tohle jinak určitě není běžný postup, který by postupovala každá rodička preventivně.

Heivka
Závislačka 3878 příspěvků 06.04.19 08:30

Tak pokud vás takhle vyšetřovali tak jste měla asi rizikový porod protože běžně se po porodu vnitřní kontrola nedělá, dělá se jen zevní kontrola šití a pohmatem zjišťuje zavinování dělohy a při tom si i zkontrolují jestli nekrvácíte víc než je obvyklé. Jinak že si připadáte klidná, takto je jenom ten pocit, já si taky přišla klidná než mě můj muž (je chytrý takže až po tom co jsem se pár nocí vyspala) vyvedl z omylu a kdyby ho neuklidňovala jeho sestra že po porodu je každá ženská magor dávno by se sbalil a na pár dní se od nás odstěhoval. Jinak pokud máte opravdu trauma toho psychologa bych asi nezavrhovala. Ale zkuste se na to podívat i z jiné strany, takovéhle vyšetření určitě doktoři nedělají jen tak z legrace aby rodičce ublížili ale protože nález je tak neobvyklý nebo závažný že vás musí zkontrolovat aby se nic nezanedbalo. Zkuste si zažádat výpis zdravotních úkonů (máte na něj právo) a tam se dozvíte věci. Já třeba až z výpisu zjistila že můj první porod byl vysoce rizikových i když já ho tak vůbec nevnímala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:30

Nedivím se Tvým pocitům, byla bych na tom stejně. Já byla dost šitá na hrázi, dva týdny jsem musela poctivě chladit ledem a sedět na kruhu. Porodní asistentka mě nastřihla až ke konečníku aniž musela. Asi se mi mstila za to, že jsem řvala jako kr.áva při kontrakcích v 1. době porodní. Ona na monitoru žádné kontrakce neviděla, tak jsem přece žádný neměla.

Jsem proti domácím porodům, ale po té zkušenosti s absolutně neempatickým zdr. personálem se už nedivím, že ženský hledají alternativní možnosti porodů.

Děvče, drž se, bude to ještě pravděpodobně hodně dlouho bolet na duši. :hug: :hug:

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15102 příspěvků 06.04.19 08:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jsem pár týdnů po porodu, už jsem fyzicky celkem v pohodě, miminko zdravoučké… Porod jsem měla bolestivý, ale byla jsem příjemně překvapená přístupem personálu, dodržení porodního plánu do puntíku, super péče na šestinedělí…
Nemůžu ale zpracovat jednu věc, a to vaginální vyšetření druhý a třetí den po porodu. Bohužel jsem měla rupturu 3. stupně, takže si dokážete představit první dny PO. Celou dobu jsem žila s bláhovou představou, že se po šestinedělí objednám ke svojí gynDr a do té doby nic. První šok přišel den po porodu, kdy jsem měla dojít na ultrazvuk - a já blbec myslela že ultrazvuk břicha :roll: čtyři doktoři mě kontrolovali VNITŘNÍM ultrazvukem, což jsem prořvala bolestí a asi i tím šokem. Den nato následovalo klasické vaginální vyšetření s kovovými zrcadly. Horší než porod. V obou případech jsem se snažila odmítnout, ale přesvědčování, že se dopouštíte téměř sebevraždy udělají své. Doteď nad tím přemýšlím a pořád je mi do breku, nevím jestli z ponížení, bolesti, vzteku… Mám kvůli tomu nevysvětlitelný vztek i na přítele, k sexu se už nepřekonám snad nikdy.
Měl někdo podobné pocity, řešily jste to s psychologem?
Hormony to nebude, jsem naprosto klidná celé těhotenství i šestinedělí, tohle je jediná věc, kterou nemůžu vytěsnit.

Poprvé mi dovnitř sáhla doktorka až po šestinedělí, měla jsem akutní CS. Ultrazvuk mi v porodnici dělali jen venkovní a bála jsem se, že mě bude bolet jizva. Šlo to. Jinak se jen ptali, jestli se cítím dobře.
Podle mě jsi měla nárok na informaci, proč to dělají. Asi to bylo nutné. On zánět dělohy po zbytcích placenty není žádná výhra.
Vztek na přítele bys měla řešit, nejspíš svůj hněv potřebuješ na někoho svést. On je nejblíž. Dítě jste si přáli oba, doufám. Někdy je člověk „rozbitý“ po porodu víc a potřebuje víc času. On by měl být chápavý, ale roky to trvat nemůže. Já jsem taky úderem posledního dne šestinedělí nelezla po stropě touhou, ale postupně jsme se do toho vrátili. Dost dělá i únava a nevyspání. Jestli to cítíš jako velký problém, pomoc vyhledej, ale lékařem by měl být i čas a odstup od těch nepříjemných zážitků.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:33

Já holky vím, že k tomu byl důvod a teď už vím, že se to tak dělá. Ultrazvukem kontrolovali šití a močák. Jsem kvůli tomu všemu naštvaná na celý svět a i na sebe, že na to nedokážu přestat myslet.

mau-mau
Závislačka 3656 příspěvků 06.04.19 08:36

No, zřejmě jsi v tom porodním plánu dodrženém do puntíku měla, že nechceš nástřih. Takže s ohledem na tu rozsáhlou rupturu je to potřeba zkontrolovat, zda je šití v pořádku, jelikož samozřejmě prosté krvácení nebo bolest to neukáže. Vzhledem ke všem okolnostem to byl standardní postup. Si myslíš, že to dělali, aby tě potejrali? 8o

elena.78
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 06.04.19 08:37

Věřím, že následná kontrola byla nutná, ale taky je důležitý, jak se ta prohlídka provede. Stačí pár uklidňujících a soucitných slov a i bolest se snáší lépe. Nejsme všechny superženy, každá vnímáme bolest jinak.

7.straka
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 1 inzerát 06.04.19 08:37

Potřebuješ to zpracovat (mmch.kecy o hysterce faaaakt nepomůžou), když jsi to zatím nezvládla sama, najdi si terapeuta, není to ostuda. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:43

@mau-mau máš pravdu, vážně jsem to tam měla a ještě to připomněla. Ale hojí se to dobře, týden po porodu už jsem seděla, chodila, řídila auto… jsem vděčná, že to dodrželi a nestřihli, protože jinak bych pořád přemýšlela, jestli bych to bez nástřihu nezvládla líp. Za to se vůbec necítím ukřivděně, že měli zasáhnout, naopak.
Já vím, že mě nikdo nechtěl asi schválně jen potrápit, ale nevím, přijde mi, že spousta věcí doktoři dělají zbytečně a preventivně, vždyť je to nebolí, tak co.. ale to možná pramení z mojí nedůvěry v ně :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama