Vyšetření po porodu mrtvého miminka

23
24.9.20 23:52

Vyšetření po porodu mrtvého miminka

Zdravím maminky, před 2 měsíci se nám narodila mrtvá holčička ve 36. týdnu. Při příjezdu do porodnice po odtoku plodové vody byla malá bez ozev. Výsledek z pitvy zatím nemáme, dle porodnice zjevná příčina znát nebyla. Momentálně řešíme vyšetření u mě i u manžela, mě je 32, manželovi 46, bylo to naše první miminko. Na gynde se doktorka netvářila, že by mě nikam poslala na vyšetření, říkala, ze je to zbytečné a není důvod něco řešit. Jak jste to prosím měly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1412
25.9.20 04:39

Moc mě mrzí, co tě potkalo a žes přišla o dcerku. Je to těžké, znám to.
Po úmrtí miminka se doporučuje vyšetření na hematologii (trombofilni mutace), genetika páru, popřípadě reprodukční imunologie, vyšetření na toxoplasmózu atd.
Můj gynekolog také vyšetření odmítal, vyběhala jsem si to jinde. Většině nic nenajdou, ale třeba u mě problém našli.
Kdybys chtěla, je tu uzavřena skupina Prázdná náruč. Jsme tam všechny na jedné lodi :( na začátku mi holky moc pomohly. Můžeš se tam vypsat ze své bolesti, vždy tě někdo vyslechne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
25.9.20 07:56

Upřímnou soustrast!!! Musí to být hrozné… Počkej na výsledek pitvy. Jinak ty vyšetření uvedené výše… Držte se!!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.9.20 08:11

@evakot Děkuji, vyšetření jsi si vyběhávala v nějakém centru? Napadlo mě se obrátit na IVF centra, ty toto provádí. Krev bych se domluvila s obvodní, chci měnit doktorku a u nové by problém nebyl, má jiný přístup. Každopádně počkám na výsledek a začnu vše řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
25.9.20 21:37

Je mi moc lito co Vas potkalo :,( drzte se a doufam, ze je Vam partner nalezitou oporou v teto nelehke situaci. Urcite pockejte co zjisti na pitve, i kdyz je to strasne. A potom reste co dal. Ja bohuzel mela „jen“ nestastnou nahodu, kdy se maly udusil na pupecniku. Nekdy nam zivot pripravi opravdu nelehke situace :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
7.10.20 09:06

Me po abortu v 21tt taky nikam neposlali. Ono se asi mozna ukaze i z te pitvy… Nevim… Jenti mohu poslat mnoho sil!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.10.20 16:13

Dneska jsem obdržela výsledek z pitvy a tam bez zjevné příčiny. Vydupala jsem si hematologii, ale zbytek mi odmítá doktorka napsat či mě nikam poslat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
9.10.20 16:25
@Zuzka 007 píše:
Dneska jsem obdržela výsledek z pitvy a tam bez zjevné příčiny. Vydupala jsem si hematologii, ale zbytek mi odmítá doktorka napsat či mě nikam poslat…

A co zkusit zavolat na hematologii a zeptat se, zda muzes bez zadanky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.10.20 16:28
@Romanka40 píše:
A co zkusit zavolat na hematologii a zeptat se, zda muzes bez zadanky?

Tam mi napsala zadanku, ale imunologii a genetiku nechce. Mala byla hypotroficka, takže tam asi nikde něco proběhlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
9.10.20 16:42
@Zuzka 007 píše:
Tam mi napsala zadanku, ale imunologii a genetiku nechce. Mala byla hypotroficka, takže tam asi nikde něco proběhlo…

Ja na tohle nastesti nemusela, tak nevim. Ja mela abort nastesti „pekny“ a pricina se vedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
9.10.20 18:15

Moc mě mrzi co Te potkalo. S tímto osobní zkusenost nemam, ale řešila jsem své zdravotní problémy bez zadanky, zavolala jsem zmíněným MUDr co jsem potřebovala a žádný mě neodmitl. Myslela bych si ze to bude podobne. Hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
26.10.20 20:50

Ozývam se s odstupem. Každopádně jsem změnila lékařku a měla jsem to udělat už dávno… Udelala mi stery a odběry krve na imunologicke vyšetření, poslala mě na genetiku a hematologii. Každopádně jsme se už s mužem pokoušeli o dalšího prcka, jelikož jsem měla požehnání od předchozí lékařky. Teď toho trochu lituji, protože jsem netušila, ze se probujuji k jiné doktorce a ze mě pozene po vyšetřeních. Každopádně mám zvětšenou děložní sliznici, ms bych měla mít v nedeli. Nezbývá nez čekat a snad mě nezastreli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama