Vyšetření prsů na gynekologii

13.1.21 19:30

Vyšetření prsů na gynekologii

Zdravím, ženy,
objednala jsem se dnes k nové gynekoložce a přemýšlím nad tím, jestli je součástí preventivní prohlídky na gyndě i vyšetření prsů? Pokud ne na každé, tak alespoň na vstupní?
Bývalá gynekoložka celkem všechno odbývala, tak vlastně nevím, jaká vyšetření se mají provádět.
Babička z matčiny strany zemřela na ca prsu, tak mám z těchto věcí dost respekt a nerada bych podcenila prevenci.
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2096
13.1.21 19:34

Ano, mě gynekolog při prevenci prohmatává i prsa, dřív to nedělal, ale posledních pár let už ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5589
13.1.21 19:36

Nikdy mi ho doktor nedělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
13.1.21 19:38

@WillyEdwardWonka mně gynekolog prsa nikdy nevyšetřoval. Ale každý rok chodím na ultrazvuk prsou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4324
13.1.21 19:39

Moje Mudr nedělá, tak chodím 1× ročně na sono za 350kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29669
13.1.21 19:44

Ne. Pojišťovna mu to nezaplatí. Nejlepší je jednou ročně si zaplatit sono. Je to pár stovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
13.1.21 19:51

Moje lékařka mi prsa a uzliny v podpaží vždy prohmatá a sama chodím každý rok na sono. Stojí to 400,–. Takovou prevenci by si měl hlídat každý sám. To mi přijde normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
13.1.21 19:55
@Bábrdl píše:
Ne. Pojišťovna mu to nezaplatí. Nejlepší je jednou ročně si zaplatit sono. Je to pár stovek.

To je pravda. Ale pojistníkům to proplácí pojišťovny v rámci prevence. ČPZP přispívá 500,–. Takže by fakt každá žena měla zodpovědně chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
13.1.21 19:58
@WillyEdwardWonka píše:
Zdravím, ženy,
objednala jsem se dnes k nové gynekoložce a přemýšlím nad tím, jestli je součástí preventivní prohlídky na gyndě i vyšetření prsů? Pokud ne na každé, tak alespoň na vstupní?
Bývalá gynekoložka celkem všechno odbývala, tak vlastně nevím, jaká vyšetření se mají provádět.
Babička z matčiny strany zemřela na ca prsu, tak mám z těchto věcí dost respekt a nerada bych podcenila prevenci.
Díky!

Mam velmi pecliveho gynekologa, ale toto nedela, hlida mi mamologii..a davam mu i zpravy od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
13.1.21 19:59

Ano prohmatává prsa i uzliny v podpaží. Na poslední prevenci mi i sdělila, že příste mě už pošle na sono prsou (to mi bude 35 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
13.1.21 20:02

Na gynde ne, ale teď co jsem byla na preventivní u klasické obvodacky tak v dotazníku jsem měla jestli se chci nechat vyšetřit i prsa. Jinak já si chodím. kazdy rok na sono

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
13.1.21 20:04

Mne to gynekolog prováděl Jendou, když jsem si stěžovala na bolest prsou. Také máme v rodině rakovinu prsu, takže chodím jako samoplatce jednou za rok na ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
13.1.21 20:07

Ahoj, ideální je se naučit, jak se dělá samovyšetření.
https://www.loono.cz/…amovysetreni?…

Kontrola jednou za půl roku nebo jednou ročně je málo. Ideální je prohmatat se sama každý měsíc a být v klidu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12914
13.1.21 20:10
@Parninas píše:
Ahoj, ideální je se naučit, jak se dělá samovyšetření.
https://www.loono.cz/…amovysetreni?…Kontrola jednou za půl roku nebo jednou ročně je málo. Ideální je prohmatat se sama každý měsíc a být v klidu. :palec:

Nebo zapojit partnera :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
13.1.21 20:15
@cecetka píše:
Nebo zapojit partnera :mrgreen:

30% případů prý odhalí partner. To by bylo aby se nenabídl. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit