Vyšetření průchodnosti vejcovodů HSG

2
20.1.05 14:55

Vyšetření průchodnosti vejcovodů HSG, prosím o radu.

Ahoj holky,
prosím o radu. V příštím týdnu mám podstoupit vyšetření průchodnosti vejcovodů tzv. HSG a mám docela velký strach. V minulosti jsem nikdy nebyla v nemocnici, mám averzi k lékařům (chlapům) a teď mě potkalo toto. Jsem z Ostravy, jsou zde 3 nemocnice. Obvolala jsem všechny. V jedné mi bylo zděleno, že sestaví speciální tým, ve druhé, že po zákroku si mě nechají den v nemocnici a tak přichází na řadu ta poslední třetí. A tak se chci zeptat, jestli jste některá prodělala toto vyšetření a jaké to bylo. Je mi špatně, když si jen na to vzpomenu. A nevím jak to přežiju. Jakékoliv informace mi budou vhod a moc děkuji za jakýkoli příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.1.05 18:57

Ahoj Jano,

ja jsem HSG prodelala, ale ne v Cechach, ale ve Francii, ale predpokladam, ze postup bude v jakekoliv zemi stejny. Absolvovala jsem to jedno dopoledne, zakrok trval asi tak dvacet minut. Jeste nez jsem tam sla tak jsem si vzala cipek proti bolesti a je pravda, ze to bolestive nebylo. Jen neprijemne. Ale dalo se to vydrzet. Hned po vysetreni jsem sla pesky domu a odpoledne jsem uz byla v praci (delam v obchode, takze cely den na nohou), ale vse v pohode. Jeste v nemocnici mi rekli, ze jestli me to nejak bude bolet, ze si mam vzit jeste jeden cipek, ale ani jsem ho nepotrebovala. Bylo fajn, ze mi pred zakrokem vsechno pekne vysvetlili a pri samotnem zakroku se me pani doktorka stale ptala, jestli me to neboli.
Takze se nemas ceho obavat. Drzim palecky
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.1.05 19:30

Ahoj Jani,
mám čerstvou zkušenost, byla jsem na HSG před dvěma týdny, v Praze Podolí. Byla jsem taky vystrašená a chtěla si vzít alespoň prášek na bolest před tím. Samozřejmě jsem na něj zapomněla :-)). Mně to dělala mladá paní doktorka, která se to na mně učila (!!!), vedl ji druhý doktor, třetí byl opodál a přednosta retgenologie sledoval obrazovku a hlásil dýchat-nedýchat. Pak tam ještě byla sestra, celkem tedy 5 lidí. Trochu nepříjemné je to zavádění nástrojů a utahování nějakých šroubků, aby ta kontrastní látka, kterou tě potom napouštějí nevytékala. To ale bylo dohromady 5 minut. Pak dalších asi 5 minut do tebe napouštějí kontrastní látku a rentgenují. Celé je to bolestivé asi jako při silné ms. Máš pocit, že máš ms -takový ten tlak. Ale žádná velká bolest to vážně není, jen trochu nepříjemný. Nedali mi ani injekci proti bolesti (a fakt nebyla potřeba). Pak chvilku ležíš, občas se prý někomu potom zamotá hlava. Já jsem spěchala, tak jsem ležet odmítla :-)). Asi po 2-3 hodinách jsem břicho přestala cítit (opravdu jenom jako při ms) a všechno v pohodě. Jeď s klidem, budeš ráda, že jsi to absolvovala pro mimčo, vážně je to brnkačka, taky jsem se bála úplně zbytečně :-)).
Pajdule od Matýsků

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.1.05 19:35

Zapomněla jsem dodat, že jsem tam měla odvoz. Ale jedna holka, co tam byla se mnou, odfrčela ihned autem sama :-)). A já bych to bývala zvládla 5 minut po tom výkonu taky.
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.1.05 19:55

Mě si po zákroku nechali v nemocnici do druhého dne (v Hranicích n/M.).
Vanda

• Nahlásit
  • Citovat
206
20.1.05 20:27

Ahoj holky
moje kamarádka má před sebou tři inseminace, když se to prý na podruhé nepovede půjde na vyšetření průchodnosti vejcovodů. Řekli jí, že se to dělá laparoskopicky takže má strach z jehly do břicha :( .Můžete mi někdo napsat jestli je to pravda?Děkuju Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
20.1.05 20:30

Jo je to nějaká spec. klinika na léčbu neplodnosti. Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.05 20:49

Ahoj Hanyno,

vysetreni ohledne pruchodnosti vajecniku se provadi prave tim HSG, viz vyse popsane zkusenosti a laparoskopie je hlavne vysetreni, pri kterem zjistuji, jestli nejsou nejake srusty v brise, ktere by branily dostat se spermijkam tam, kam maji. Snad se nemylim.
A laparoskopie se opravdu provadi jehlou pres pupik. Je to ale v celkove narkoze, takze nic necitis. A jestli je to bolestive potom, to opravdu netusim. Me to teprve ceka. Ja to budu abslovovat ve Francii a ma gyndarka mi rekla, ze jestli zakrok provedou rano, tak bych uz odpoledne mohla jit domu a kdyby neco, tak bych tam zustala jednu noc. Jak to ale chodi v Cechach, to fakt nevim.
Tak jsem ti snad trochu pomohla
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
206
20.1.05 21:30

Ahoj Andrejko moc děkuju hned žhavím drát abych tu vystrašenou šmudlu uklidnila. Jsi moc hodná :lol: pa Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.05 07:23

Já jsem byla na laparoskopii loni na podzim. Pobolívalo mě v odbřišku a po vyloučení slepáku a urologických problémů mě poslali na tu lapku. Zároveň mi dělali i průchodnost vejcovodů. Laparoskopií se hlavně zjišťuje to, co popisovala Andrea - je při ní vidět všechno, co třeba není vidět při UTZ. Je to velmi šetrné vyšetření na to, kolik se toho při něm dá zjistit. Já jsem potom měla 2 stehy v břiše - jeden pod pupíkem a jeden vlevo v podbřišku. Nejnepříjemnější na laparce je asi narkóza - ten spánek ne, spíš to všechno kolem a pak řezání v podbřišku, na noc mi dali čípek a pak už to bylo v pohodě. Druhý den už jsem byla fit a mohla jsem jít domů. Ale neschopenka by se měla ukončit až za týden, kdy vytáhnou stehy. Já šla do práce ale dřív.
Mimochodem, taky jsem měla strach i přes to, že mi v nemocnici několikrát vysvětlili, co se mnou budou provádět. Ale opravdu to není hrozné.
Hasmandka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.1.05 19:06

Ahoj holky, děkuji za příspěvky. Trochu mě to uklidnilo, ale musím uznat, že ne příliš. Ale stále věřím, že toto trápení a mučení k něčemu bude a snad se mimi brzy ukáže. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.1.05 20:08

Žádný nervy, nebo dostaneš na prdel :-))
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.05 10:18

Ahoj holky,
tak a je to tady, objednali me na HSG na 1.února. Myslela jsem, že to bude už zítra a budu to mít za sebou, ale mají plno, tak až v úterý. Nemám hrůzu ani tak z toho zákroku, ale větší hrůzu mám z výsledku. A taky z doktorů. Mám špatné zkušenosti s lékaři (muži), a tak raději hledám lékařky (ženy). A na ambulanci jsou samí doktoři. Takže se snažím si to nepřipouštět, nemyslet a hlavně být v pohodě. :D
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Nunun
23.3.11 13:36

antbiotika?

Má někdo zkušenost, zda se lze obejít při HSG bez antibiotik? Četla jsem,že někteří lékařu zajišťují výkon antibiotiky a těch já se bojím (vyvolaly mi sedm let trvající vleklé gynekologické záněty), ráda bych se antibiotikům vyhla.
Děkuju za podělení se o zkušenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
424
23.3.11 13:47

Já jsem na hsg byla vloni 5.3., je to opravdu bolest jako při silné ms, nic strašného. Za 2 hodiny mě pustili domů, žádná ATB jsem nebrala a to nejlepší nakonec. Buď je to náhoda nebo se vyšetřením zprůchodnily cesty a ms už jsem doteď nedostala :-). V dubnu se objevily 2 čárky a o Vánocích se nám narodila naše beruška. Upozorňoval mě na to gynekolog, že mohou být ty cesty jakoby slepené a někdy se podaří hned ten měsíc otěhotnět. Takže já bych se na to vyšetření příště skoro těšila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama