Reklama

Vyšetření řasinek - zpráva z vyšetření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

annamat9
Závislačka 3241 příspěvků 07.02.18 14:43
Vyšetření řasinek - zpráva z vyšetření

Ahoj všem maminkám. Hledám někoho kdo podstoupil vyšetření řasinek a byla mu zaslána zpráva poštou. Úplně nerozumím jejímu znění a vzhledem k vzácnosti nemoci se nemohu dopídit žádných informací. Potřebovala bych vědět co měly v nálezu děti, které byly nachlazené. My tam totiž máme napsanou tu diagnozu, ale sekundární. Do Motola jedeme až 19.2 a to čekání je strašný. Předem děkuji za pomoc, pokud se tu někdo takový najde

Reklama

Reakce:

rasinka
Nováček 1 příspěvek 09.02.18 09:02

Dobrý den,
porucha řasinek může být buď vrozená nebo sekundární (tedy získaná - z nachlazení, alergie, reflux). Problém je v tom, že pokud má dítě nachlazení nebo jinou sekundární poruchu, nelze spolehlivě vyloučit vrozenou poruchu. Vnější poškození zakryje tu vrozenou poruchu.

edit admin - odstraněn odkaz

Zuzanak508
Nováček 1 příspěvek 27.03.18 18:17

@annamat9, jak jste nakonec dopadli? Ja mam syna s poruchou rasinek, diagnostikovano uz pred temer 11lety. :)

annamat9
Závislačka 3241 příspěvků 04.04.18 20:12

@Zuzanak508 čekáme na další vyšetření. Naše výsledky byly sekundární, ale p. dr. Fischerová z Motola nám řekla, že rozhodně není standardní tzn.: že děti, které mají sekundární poruchu z nachlazení nemají takový výsledek. Tak uvidíme. Omezuje Vás nějak tato nemoc? Já jsem se docela uklidnila, už nic nezjišťuju (ono stejně není co) a prostě uvidíme.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >