Vyšetření štítné žlázy v 33. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

snažillka
Povídálka 29 příspěvků 08.01.18 10:51
vyšetření štítné žlázy v 33tt

Ahoj, v 15. týdnu mi byla zjištěná na gyndě slabá hyperfunkce štítné žlázy, pak jsem šla na endokrinologii a tam už vyšlo vše zase ok, měla jsem pro jistotu přijít ještě v 27. týdnu, ale byla jsem pořád nemocná, takj jem se tam dostala až ted ve 33tt sestřička i doktorka mi řekli, že už mi krev brát nebudou, že je pozdě (léky prý zabírají až po 6 týdnech a to už bude stejně po porodu), ale já bych chtěla zkontrolovat nepřijde mi to zbytečné co vy máte zkušenost? Mám si třeba zkusit zavolat jinam na edokrinologii? :( Jako nějak špatně se necítím ikdyž občas dost cítím uzliny, mám návaly horka a trochu ůnava, ale to už asi k pokročilýmu stavu patří :mavam:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 33. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.01.18 10:56

@snažillka Teď už je opravdu pozdě, léky ti to upraví nejdřív za měsíc a stejně si mimčo vyrábí svoje hormony už samo - takže pokud jsi to neměla nějak kritické, a to asi neměla, tak to nech být. Napiš kdyžtak hodnoty.

snažillka
Povídálka 29 příspěvků 08.01.18 11:08

@EmmaAnna na gyndě jsem měla hodnoty TSH 0,025 :roll: na endokrinologii potom nevím jen mi řekla, že už je to ok. Tak co myslíš?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.01.18 11:14

@snažillka a fTH4?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.01.18 11:22

@snažillka předpokládám, že fT4 jsi měla v normě, takže ta zvýšená funkce byla jen subklinická. Také v začátku těhotenství může být TSH nižší než je norma, naopak pokud je v normě, tak by mělo být spíše v té nižší hladině normy. V těhotenství jsou ty normy trošku jiné. A pokud na endokrinologii byly hodnoty TSH a FT4 a třeba i protilátky v normě, tak se nejspíš jednalo o fyziologický pokles TSH nebo o laboratorní chybu.
Já tedy úplně nesouhlasím s tím, že u zvýšené funkce trvá 6 týdnů než léky plně zaberou, tak je to u snížené funkce, ale u té zvýšené alespoň částečně zaberou dříve. Ale zase tam je problém s tím, že ne vše se může v těhotenství a při kojení. Při těžké poruše funkce bys měla potíže, nějaká fakt lehce zvýšená funkce bez obtíží by se nejspíš neléčila a stejně jen sledovala. Takže pokud na endokrinologii řekli že je to zbytečné kontrolovat, tak bych tomu věřila. Nicméně po porodu (kdy v prvních měsících je vyšší riziko rozvoje hyperfunkce) bych ty hormony klidně zkontrolovala. Může to nabrat praktický lékař.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.01.18 11:24

@snažillka měla jsi nabrané protilátky? antiTPO, případně antiTG, TRAK?

snažillka
Povídálka 29 příspěvků 08.01.18 11:32

FTH4 jsem bohužel zapsáno v průkazce neměla takže nevím :nevim: @EmmaAnna @Lucka1111 ano po šestinedělí mám volat, to mi řekli :palec: jinak další hodnoty opravdu nevím, ale předpokládám, že potom na endokrinologii mi udělali vše i ultrazvuk mi dělali :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 11:34

Ted je pro dítě pozdě ty si dojdi po porodu až se ti trošku usadí hormony jen pro kontrolu

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 08.01.18 11:38

@snažillka Bez fth4 se to nedá vůbec komentovat, nejsem endokrinolog, ale spousta těhotných má lehce rozhozenou štítnou žlázu a čistě hodnota TSH je nižší, ale nic dramatického.

Předpokládám, že tě jinak sledují, např. s tlakem.

Stejně léčit v těhotenství hyperfunkci je dost komplikované a když jsi to měla jen mírné a za chvíli rodíš, tak je chápu, že už to nechávají být. Škoda, že tě zbytečně vystresovali. Alespoň si to budeš hlídat, dojdi si na odběry po porodu - cca dva měsíce po.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.01.18 11:44

@snažillka tak v tom případě se nestresuj a počkej po tom šestinedělí.

elen-ka
Extra třída :D 11846 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 11:56

@snažillka určitě si to nech znovu vyšetřit. Já mám hormony štítné žlázy dlouhodobě na hraně, tj. pohybuji se těsně pod hranicí normy a jsem neustále sledována na endokrinologii. V těhotenství pravidelně, po porodu taky. Léky jsem sice nebrala, ale měla jsem předepsaný jod, který jsem brala. Nyní 5 let po posledním porodu jsem to dotáhla na návštěvu endokrinologa jednou ročně a dvakrát až třikrát testy krve.

snažillka
Povídálka 29 příspěvků 08.01.18 12:18

Ok, tak snad to bude ok no :nevim: Moc v klidu nejsem :,(

kyticka86
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 08.01.18 12:23

@snažillka Klid. Mne zjistili az ve 24tt hypofunkci. Tedy v dobe, kdy uz si dvojcata produkovaly hormony samy. Mela sem (a porad mam) strach z nasledku. Ale je jim 17 mesicu a zatim se zda vse v poradku.

Hned po porodu se mi stitka vratila do normálu a jsem bez leku. Bylo zo zpusobeno jen tim tehu..

snažillka
Povídálka 29 příspěvků 08.01.18 18:12

Takže mylý si tvoří hormony sám cca od 24. týdne, takže ho to nemůže už ted ohrozit chápu to správně? jen mě? @kyticka86

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 18:15

@snažillka hormony si tvoří sám od prvního trimestru cca 10 - 13 tt všude se to uvádí trošku jinak

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama