Vyšetření virus zika

2331
3.4.16 13:10

Vyšetření virus zika

Prosím o informace, zda někdo - případně příbuzný již vyšetření podstoupil.
Věc se má tak, že jsem ve 30tém týdnu těhotenství, přítel ve čtvrtek přiletí z Chile. Tam se sice komár nevyskytuje, ale letěl tam i zpět přes Brazílii a komáry viděl i v letadle. Jestli ho něco štíplo, si samozřejmě jistý není.
No volala jsem těm nejkompetentnějším - zdravotní ústav v Ostravě. Doporučení je udělat stoprocentně protilátky, ještě se pak dělá PCR test, ale ten jen v akutní fázi. Takže budeme řešit zatím určitě protilátky, PCR podle toho, zda se projeví nějaké příznaky.
Jen ty protilátky, pokud si hradí pacient jako samoplátce, stojí 1 test 1200,–- - potřeba jsou testy 2. Jak jsem pochopila jsou 2 možnosti úhrady - bud jako samoplátce si hradí sám, nebo může hradit i pojištovna. Víte někdo, v jakém případě to může pojištovna uhradit? Přítel tam nejel jen tak, ale pracovně, a to že letí přes Brazílii, se dozvěděl 2 dny před odletem, když dostal do ruky letenku. :(

Děkuji za případné informace k tomu. Vrací se ve čtvrtek, tak v pátek hned musíme začít řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27104
3.4.16 13:33
@angor píše:
Prosím o informace, zda někdo - případně příbuzný již vyšetření podstoupil.
Věc se má tak, že jsem ve 30tém týdnu těhotenství, přítel ve čtvrtek přiletí z Chile. Tam se sice komár nevyskytuje, ale letěl tam i zpět přes Brazílii a komáry viděl i v letadle. Jestli ho něco štíplo, si samozřejmě jistý není.
No volala jsem těm nejkompetentnějším - zdravotní ústav v Ostravě. Doporučení je udělat stoprocentně protilátky, ještě se pak dělá PCR test, ale ten jen v akutní fázi. Takže budeme řešit zatím určitě protilátky, PCR podle toho, zda se projeví nějaké příznaky.
Jen ty protilátky, pokud si hradí pacient jako samoplátce, stojí 1 test 1200,–- - potřeba jsou testy 2. Jak jsem pochopila jsou 2 možnosti úhrady - bud jako samoplátce si hradí sám, nebo může hradit i pojištovna. Víte někdo, v jakém případě to může pojištovna uhradit? Přítel tam nejel jen tak, ale pracovně, a to že letí přes Brazílii, se dozvěděl 2 dny před odletem, když dostal do ruky letenku. :(Děkuji za případné informace k tomu. Vrací se ve čtvrtek, tak v pátek hned musíme začít řešit.

Pojišťovna je hradí jen těhulím, podle mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
3.4.16 13:39

Virus se prenasi jen stipnutim, ne? Ne z cloveka na cloveka. Snad meli podezreni na pohl. styk, ale nepotvrdili to. Tak moc nechapu, jak bys to mohla chytit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14052
3.4.16 13:45
@jessikka píše:
Virus se prenasi jen stipnutim, ne? Ne z cloveka na cloveka. Snad meli podezreni na pohl. styk, ale nepotvrdili to. Tak moc nechapu, jak bys to mohla chytit.

Právěže už to potvrdili. Rozhodně je potřeba na to dát pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27104
3.4.16 13:52
@jessikka píše:

Virus se přenáší pohlavním stykem, resp. spermatem. A nejspí i krví, ale tam vydrží aktivní jen okolo sedmi dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2331
3.4.16 14:00

Virus přetrvává v krvi a moči 7-14 dní, ve spermatu až 6 měsíců. Přenos spermatem a krví je prokázaný.
Co a jak, teorii apod. mám zjištěnou, volala jsem přímo do Ostravy. Jelikož komáry viděl i v letadle, tak bylo jasně doporučeno udělat protilátky. Ted ještě musíme zjistit, kde to u nás odeberou a dopraví do té Ostravy. Na tom ted pracuju.
No a tak mě právě ještě zajímá ta úhrada pojištovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
3.4.16 14:06

@angor ať mu to proplatí zaměstnavatel, když ho tam vyslal. Pojišťovna hradí v případě, že je podezření na nákazu. každpádně teď rozhodně používat kondom, ve spermatu se to může držet až půl roku (dle info od dr.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2331
3.4.16 17:47

@martina.se
To není tak jednoduchý - dělá na živnosták. Minulý rok letěli přes USA, takže počítal s tím, že poletí stejně - on si letenku nezařizuje, to zařizuje ještě úplně někdo jiný, je to takový prapodivný řetěžec, kterému nerozumím ani já. :roll:

Info z ostravy mám přesné, takže mi je jasný, co, a jak dlouho atd.

Ted mě čeká právě úkol zajištění odběru a jeho doprava do Ostravy - jestli to půjdu u nás ve FN nebo bude muset do Prahy, kde ty svozy dělají z Bulovky. No a zjištuji ty další možnosti jestli to jde udělat nějak na pojištovnu nebo bez šance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
3.4.16 17:52

@angor aha.. :think: tož nic, no.. tak si to holt zaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama