Vyšetření zamrazenych embrii

211
2.6.20 19:38

Vyšetření zamrazenych embrii

Ahoj chci se zeptat.. po prvním pokusu a potratu v 5 měsíci pořád přemýšlím jestli necháme vyšetřit zamrazeny embria…prý to jde…ale genetička nám řekla že to je riskantní…že by to nemuseli přežít… Máte někdo zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
604
2.6.20 19:42

Take jsem chtela vysetrit, ale bylo mi receno to same. Nehlede na to, ze se nemusi ani povest odebrat dost vzorku na vysetreni. A jaky byl u vas problem, jestli se muzu zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
2.6.20 19:47

@Issabell28 no já jeden vejcovod nemám, druhý plný srůstů a do toho endometrióza… IVF se povedlo na poprvé…ale v 7tt krvácení, pak vše v pohodě a v 19tt mi najednou praskla voda :( nic nezjistili…vůbec nevíme proč se to stalo… Máme za sebou genetiku ta je ok a teď ještě čekáme na výsledky imunologie… Bohužel udělali pouze hystologii placenty a mimca ne…takže nevíme jestli bylo zdravé…podle prvního screeningu a genetiky to byl zdravý chlapeček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 20:14

Ahoj,
především mě mrzí Tvá ztráta, zažila jsem to samé v 18TT, také to byl zdravý chlapeček :zed: :zed: U nás to způsobila má imunita - odhalila to dr. Malíčková v Praze. Nevím, kde jste si nechávali vyšetřit imunitu Vy, ale konkrétně můj problém (komplementopatie) by při standardních imuno testech nebyl odhalen, tak bych Ti v první řadě chtěla právě doporučit dr. Malíčkovou.
A k PGS již zmrazených embryí: je to HODNĚ riskantní. Asi bych do toho nešla a spíš bych - po výsledcích imuno vyšetření - se buď rozhodla pro nový cyklus IVF rovnou plánovaný s PGS/ PGD, nebo využila embrya, která máte ještě zamražena.
Vím, je to těžké :hug: Ale třeba se opravdu najde příčina v imunitě, “poladí” se to a dočkáte se vytouženého miminka 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
211
2.6.20 20:28
@Anonymní píše:
Ahoj,
především mě mrzí Tvá ztráta, zažila jsem to samé v 18TT, také to byl zdravý chlapeček :zed: :zed: U nás to způsobila má imunita - odhalila to dr. Malíčková v Praze. Nevím, kde jste si nechávali vyšetřit imunitu Vy, ale konkrétně můj problém (komplementopatie) by při standardních imuno testech nebyl odhalen, tak bych Ti v první řadě chtěla právě doporučit dr. Malíčkovou.
A k PGS již zmrazených embryí: je to HODNĚ riskantní. Asi bych do toho nešla a spíš bych - po výsledcích imuno vyšetření - se buď rozhodla pro nový cyklus IVF rovnou plánovaný s PGS/ PGD, nebo využila embrya, která máte ještě zamražena.
Vím, je to těžké :hug: Ale třeba se opravdu najde příčina v imunitě, “poladí” se to a dočkáte se vytouženého miminka 🙂

Ahoj… děkuju…my jsme byli v Imunii v Praze… A za 14 dní jedeme pro výsledky tak uvidíme… Asi to hold budeme muset risknout… :( A buď to zvládneme nebo to dopadne stejně :( je to hrozný… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 21:09

Budu Ti držet pěsti, ať se najde příčina v imunitě. U mě to způsobila ta komplementopatie, u kolegyne z práce působily odtok plodové vody v 16TT protilátky proti obalu embrya. Když se najde příčina, je opravdu velká šance na happy end :hug:
Já neznám postupy v Imunii, třeba dělají podrobná vyšetření. Ale kdyby se Ti něco nezdálo, nebo se na nic nepřišlo…prosím zkus před dalším transferem dr. Malíčkovou (buď v IS Care nebo Gennet Archa). Vím o několika holkách, kterým i přes negativní imuno výsledek na jiném pracovišti, našla skrytou příčinu právě tahle doktorka…
Drž se a moc držím pěsti :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
211
2.6.20 21:30

Nejhorsi že pro nás je Praha prostě dost daleko…všechno jsme se zatím snažili řešit se sanusem v HK… Ale samozřejmě…když to jinak nepůjde… Nakonec ty dvě, tři hoďky v autě… Už jsou to nejmenší… Stejně nechápu jak dokáží z krve zjistit poruchu imunity na plodové obaly? :nevim: některy ty vyšetření jsou pomalu už mimo moje chápání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 22:27

My to máme do Prahy taky dvě hodiny cesty. Není to úplně příjemný, jezdit na kontroly případně i každé 2-3 týdny - vlastně “jen” kvůli pár zkumavkám krve - ale nakonec co by člověk pro mimi neudělal…
Ještě, kdybys to třeba měla blíž, je prý dobrá imunologie v Plzni, Prof. Ulčová nebo tak nějak, ale tam nemám osobní zkušenost.
Já byla z toho věčného dojíždění taky “rozvrkočená”, ale než absolvovat další těhotenským ztrátu…
Jinak i kdyby se nic nenašlo, tak bys měla mít v dalším těhotenství v každém případě miniheparin a vaginální progesteron každý den min. do 34TT - prý to dramaticky zvyšuje šanci na donošení 🙂 No, a kdyby se něco v imunitě našlo, tak k tomu imunoglobuliny, Intralipidy - nebo co by bylo potřeba.
Neboj, dá se to řešit :hug: Ale hlavní je, nechat se před dalším pokusem pořádně vyšetřit :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
211
3.6.20 05:59

Děkuji… No utrogestan jsem teď brala asi do 14tt…protože doktorovi se právě pořád nějak nezdála placenta…že ještě nebyla úplně dotvořena a vím že na poslední kontrole bylo i mimco o něco menší… Ale nějak to neřešil…prý bylo vidět že rostl… Nevím…gynekologa už mám jiného… Už sem mu nějak nevěřila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.6.20 06:41

Tak trochu doufám že to bude v tý imunitě. Vysvětlilo by to asi dost věcí. Vlastně i to že se mi cca 10 dní po vysazení prednisonu udělal takovy flek na zadku. Bylo to jak štípanec od komára ale dělali mi různý testy na boreliózu, záněty, infekce a nic nezjistili… Nakonec zas tak nějak zmizel sám ale zůstala mi tam taková tmavá mapa… Do tohoi dělali jaterní testy protože jsem měla i svědění po těle…ale oboje trvalo tak měsíc… A zmizelo to…takže jsem myslela že je to ok… Potratila jsem teda asi dva měsíce potom… Nevím jestli to může mít takovou souvislost… Na to mi nikdo nedal odpověď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat