Vyšetření zraku tříletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eleonora93
Kecalka 130 příspěvků 08.10.18 11:11
vyšetření zraku tříletého dítěte

Ahoj maminky prosím o vaši zkušenost. S dcerou jsme byli na tříleté prohlídce, kde měla při kontrole zraku číst obrázky. Na první prohlídce jí to nešlo, tak jsme dostali za úkol doma potrénovat. Doma jsme to zkoušeli a krásně mi viděla i malé obrázky. Šli jsme tedy k doktorce a když měla říkat co vidí, tak zase propadák. Byli jsme to u ní zkusit už potřetí, ale přečetla dva obrázky a konec. Poté se jí sestřička snažila vysvětlit že bude ukazovat E a kam to E bude otočené tak na tu stranu má natáhnout ruku. To jí nešlo, myslím že ani nechápala co se po ní chce. Doktorce jsem říkala že dcera vidí dobře, že mi doma i nejmenší obrázky řekne, že se v ordinaci na to nesoustředí tak jako doma nebo se stydí. Moje výpověď samozřejmě nestačila a sestra mi chtěla dát žádanku na oční. Tu jsem odmítla když vím že dcera vidí a jsme objednaní na další pokus čtení obrázků. Pokud to nevyjde tak už si tu žádanku na oční vezmu, jen by mě zajímalo, na tom očním bude zase muset číst nějaké obrázky a ukazovat kam je natočené E? Nebo je nějaké vyšetření, při kterém opravdu zjistí, jak dítě vidí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xammy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.10.18 11:17

Ano, i na očním budou ukazovat obrázky a E. Chodím s obema klukama a mladší má teď taky 3 roky a nechce spolupracovat. On se všude kde to nezná stydí, nemluvi, atd. Taky nevím co s tím.

smudlinky
Závislačka 2580 příspěvků 348 inzerátů 08.10.18 11:19

většinou mají oční lékaři pro děti jiné tabulky s obrázkem (domeček, srdce atd) dítě zkouší číst jako u lékařky, pak ho nechají kouknout do přístroje- přístrojů kde zase vidí obrázek. Někdo rozkapává oči. Není se čeho bát, dětem se většinou u očního lékaře líbí.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 08.10.18 11:26

Zkus si najit vysetreni pristrojem plusoptix. posviti diteti do oka a orientacne zmeri, zda je vse v poradku. v pripade pochybnosti se pak vysetruje vice vcetne rozkapavani, ktere je teda dost neprijemne. dcera po nem poradne nevidi jeste tak dve az tri hodiny.

Janli
Kelišová 6328 příspěvků 08.10.18 11:29

Běž s ní na oční! Taky jsem si myslela, že moje dítě vidí a na očním jí zjistili tupozrakost. Každé dítě by mělo být kolem jednoho roku vyšetřeno očním lékařem, protože náprava zrakových vad je možná pouze do šesti let. Tvoje lékařka má pravdu. Rodič opravdu není schopen dítě vyšetřit sám. Jedno obětovné dopoledne tě fakt nezabije.

blumen
Hvězda diskuse 42847 příspěvků 08.10.18 11:30

Na ocnim ji vysetri pristrojem a pak i cteni obrazku. Chodime odmalicka, driv i s rozkapanim, ted uz bez. Mala taky nespolupracuje. Ale pomuze, kdyz s ni vsechny obrazky projdu ja odzvrchu dolu a i to E jsme s ni tam minule natrenovaly a pak to slo. Doktorka byla v klidu a dala nam cas. Fakt pomuze projit ty obrazky s ni, aspon u nas. Pak to slo.

lusy.lus
Kecalka 290 příspěvků 08.10.18 11:31

Mají tabuli s obrázky. Ještě jsme je dostali dopředu na papíře, aby si nacvičila, co je jaký obrázek a uměla je pojmenovat. Žádný problém s tím pak nebyl. Navíc měří na přístrojích a někdy rozkapou oko. Jak doma simuluješ tu tabuli a dívá se pouze jedním okem? Malá mi doma taky vše přečte, ale jen když používá obě oči. Jedno má tupozraké. Já bych pro klid duše na oční šla, není ti nic hrozného.

blumen
Hvězda diskuse 42847 příspěvků 08.10.18 11:34

A vysetreni na ocnim bych se opravdu nebranila, to bych sla urcite.

Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 08.10.18 11:35

Můžu vědět proč nechceš jít a dcerou na oční? Já chodím s dětmi pravidelně jednou ročně od 3 let. E jsme trénovali doma i obrázky. Děti vždycky vyšetří přístrojem a já mám klid.

Eleonora93
Kecalka 130 příspěvků 08.10.18 12:21

Děkuji vám moc za odpovědi. Doma to zkoušíme, mám nakreslené obrázky na papíře stejné jako u doktorky a řeknu jí ať si zakryje oko a ukazuju. Vždycky vykřikne co vidí a má z toho hroznou radost. U doktorky jsme to zkoušeli taky, že si zakryje oko sama a já jsem ukazovala, akorát říkala hmmm hmmm a pak vykřikla nějakou blbost :roll: Na to oční jsem nechtěla, přijde mi to jako zbytečné stresování dítěte, když vím že vidí v pořádku. Taky se děsím toho že jí na očním předepíšou brýle, které bude nosit zbytečně, jen na základě toho že v ordinaci nepředvede že přečte obrázky. No každopádně tam s ní zajdu když zase neuspějeme a uvidím co tam s námi vymyslí.

blumen
Hvězda diskuse 42847 příspěvků 08.10.18 12:28

@Eleonora93 treba fakt nevidi :nevim: jsou predepsane vzdalenosti a velikost. Uvidite. Ze by predepsali bryle zbytecne, toho bych se fakt nebala. Vysetri ji navic tim pristrojem.

Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 08.10.18 12:46

@Eleonora93 takhle to dělala známá. A pak zjistili, že jak si holčička sama zakrývala oči, tak podváděla. Zjistili to až v jejich 5 a ti už měla na jednom oku 10dioptrii!
Zbytečně nikomu brýle nedají.

Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 08.10.18 13:04

V rámci zábavy jsem dcerce poskládala stejné písmeno E z lega kostek. Bravurně s ním ukazovala ve dvou letech (ona je i u lékařů hodně spolupracující). Při další kontrole okolo třetího roku E-čko ukazovala otáčením ruky.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 13:32

A zkoušela si dcerce to jedno oko zakrýt ty sama doma? Já bych tedy 3 letému dítěti moc nevěřila, že má to oko opravdu zavřené, že přes tu ruku nevidí. Syn také na tříleté prohlídce neuspěl. Viděl jen největší obrázky, ale byly jsme tam zrovna v dobu, kdy měl dávno spát, takže byl mrzutý, nespolupracoval. Na druhý pokus už řekl vše, i ty nejmenší obrázky a to jsme doma netrénovali ani jednou. Toho, že by dali zdravému dítěti brýle bych se fakt nebála, však by ji měřili, kolik těch dioptrii vůbec má, zda nevidí na blízko nebo dálku…nemůže být také jen unavená?

Janli
Kelišová 6328 příspěvků 08.10.18 14:03

Celkem se směju tomu, jak jsi jí sama stanovila diagnózu :mrgreen: . Vážně si myslíš, že pár obrázků přečtených doma nahradí lékařské vyšetření? Moje dcerka má na jednom oku 4dioptrie a nikoho by to ani ve snu nenapadlo. Nechávala jsem jí udělat kontrolní vyšetření, protože jsem byla přesvědčená, že se lékař spletl…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >