Výška u teenagera

Anonymní
4.5.21 13:34

Výška u teenagera

• Dobrý den, už jsem tu jednou psal, ale chtěl bych se zeptat ještě jednou…

Je mi 17 let (v létě 18) mám cca 174/175cm, otec má 175 a matka 172, snažím se sportovat a jíst balancovanou stravu, nepiju ani nekouřím nějak aktivně, když už tak výjimečně..
Je ještě nějaká šance že ještě vyrostu? A je také řešení brát prášky aminokyseliny/arginin na podporu růstového hormonu, nebo tím naopak nic nezkazím? :think:

• [Jedna paní mi ti minule psala ať se podívám na midparent (=Střední hodnota je definována jako průměr hodnoty vlastnosti otce a zmenšené verze matky) a vyšlo mi 180cm, ale to samozřejmě nemusí tak být :/ chtěl bych ještě o něco vyrůst…]
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1089
4.5.21 13:39

Kluci rostou často až do 20 let, takže asi ještě poporosteš. Arginin a aminokyseliny pořeš spíš s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6389
4.5.21 14:33

Kluci rostou do cca 21 takže je možný že ještě vyrosteš ale nikdo ti nezaručí kolik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10173
4.5.21 14:52

Podle mně vyrosteš, ale musíš dobře jíst - maso, tvaroh, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
4.5.21 14:59

Ono ta hodnota, kterou jsi vypocital, ma desetiprocentni odchylku. Takze ono ti opravdu nikdo nerekne, jestli a kolik vyrostes. Muj partner ma velmi maleho otce (168 cm), vyssi matku (173 cm) a on meri 194 cm. Vymyka se vsem vypoctum, ale velky byl odmalicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
4.5.21 15:15

Podle mě máš velkou šanci, že budeš mít kolem 180cm, i když pro to nic dělat nebudeš. Alespoň soudě dle mých bývalých spolužáků. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.5.21 20:21

Kašli na to hele, žádný tyhle prášky neber, je to naprosté placebo. Výška je z velká části dána genetikou a pokud vůbec, tak dokážeš možná nějaký ten cm, možná ani to ne dát :palec: Spíš mě zajímá, proč chceš ještě vyrůst? Chápu, že to není ta šestka o který všechny ty poblázněný 150-160 cm holky mluví, ale tohle je docela standard.

Takhle, oba rodiče 180-180+, brácha 190 nejspíš, já 182 a další brácha, který má o 5 roků méně je už vyšší než já :lol: Nějak to nikdo neřeší, nikdy jsem to také neřešil a ani to neřešíme s kámošema.

Ale jak ostatní říkají, rosteme až do 21-22, ona „úplná“ vyspělost je proměnlivá a klidně se může protáhnout do 25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat