Výška ve 3 letech aneb nežravec.

157
23.3.07 22:54

VYSKA ve 3 letech aneb nezravec..

Ahoj holky.
Tak nase mala nezravkyne mela minuly mesic 3 roky. Vazi NECELYCH 11 kg. Meri 90.5 cm. To, ze je vic nez hubena, vim.. At delam, co delam, tlustocha se mi zni udelat nedari…
Zajimalo by me ale jak jsme na tom s tou vyskou. Nase mala se narodila, mela 47cm a 2,2 kg. V roce vazila 7,1 kg, vyska 68cm. No a ted na tech 3 letech necelych 11kg, 90.5 cm.
Zijeme v cizine a doktor nas posila na rentgen rucicky (zapesti). Nemate s tim nahodou nekdo zkusenost?
Myslite si, ze je na svuj vek krome hubenosti i strasne malinka??
Dekuju vsem za odpovedi, Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3790
23.3.07 23:06

ja si teda nemyslim, ze by byla nejak hodne malinka. navic, kdyz se narodila malicka. a holcicky vetsinou byvaji drobnejsi.

syn mel ve 3 letech 96cm, vazil 13kg. zijeme taky v cizine a nas dr. se vzdycky smeje, ze je syn hubenej a vysokej. mne zase az tak vysokej neprijde, spis prumer, vsichni jeho kamaradi jsou na tom tak podobne. je ale fakt, ze na sobe nema ani gram tuku :-)
a po pravde.. pri stylu zivota v usa jsem rada, ze je na te hubenejsi strane ;-)

myslim, ze jste v pohode. :-)

nepochopila jsem, jestli ten rentgen ma souvislost s rustem .. nicmene s tim zkusenost nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
23.3.07 23:14

Naše malá ještě nemá 3 roky, ale měří 103 cm a váží 16.5 kg! Tak z tvé holčičky nebude modelka, ale baletka!
Podle mě je určitě drobná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
23.3.07 23:16

Naše Sára měla ve 3 letech 17,5 kg 8O a měřila 102 cm,ale ona je a byla macíček,takže Tvá holčina bude jen drobná,jak píšou holky,žádnou „vadu“ bych v tom nehledala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
23.3.07 23:37

Holky, ten rentgen zapesti souvisi s rustem. Pozna se pry podle toho „vek a stavba“ kosti. Ja to chapu tak, ze ji zrengtenujou rucicku a zjisti podle toho, jestli jeji kostra odpovida jejimu veku ci nikoliv. Ale neznam podrobnosti, doktor mi k tomu nic vic nerekl.
Jinak me osobne taky neprijde extremne malinka. Mensi jo, to byla uz od narozeni, ale podle me zas ne nejak extremne.. No nevim, kazdopadne tam s ni zajdu a uvidim, co bude dal.. Byla jsem s ni u noveho doktora nez k jakemu jsme driv chodila a ten nas tam prave posila. Zda se mu hodne droboucka a mala a vzhledem k tomu, ze ja i manzel mame kolem 180 cm je mu to divny. Tak proto, no.. :(
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
24.3.07 09:18

Naše Hanka má 13kg a asi 95cm. Je drobnější, ale neřeším to. Jí spíš nadprůměrně, sní cokoliv a ráda si přidává. Já taky můžu sníst cokoliv a nepřiberu. Při porodu měla 3,07kg a 49cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
24.3.07 09:57

Ahoj,tak jsem si schválně našla průkaz naší Verunky.Měla ve třech letech 90 cm a 12,5 kilo.Teď má skoro sedm a měří 113 cm a má 21kilo.Je prťavec,ale u nás se není ani čemu divit.Já měřím 158 cm a tatínek má nějakých 170.A vím,že on byl na tom stejně.Když šel do školy měl 20kilo a za aktovkou nebyl pomalu vidět.Tak snad ti to trochu pomůže,i když jste vyšší,ale může to dohnat později né?
Matty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
24.3.07 13:24

Ahoj. Tak mě ty rozměry přijdou akorát… Schválně jsem teď změřila a zvážila Elis, měří 94 cm (za půl roku se vytáhla o 4 cm) a váží 12 kilo. Ale žádná hubeňoura není, ani tlusťoušek. Krásně rostlá holčička s buclatou holčičí prdýlkou (po mamince:)))

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
24.3.07 16:46

Holky diky, trochu jste me uklidnily. Uz jsem si zacinala myslet, ze jsme snad nejhubenejsi a nejmensi na svete.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
24.3.07 21:13

No já Tě asi neuklidním. Moje dcera taky byla malinká, v těch 3 letech 90 cm a nakonec jsme ve 4 letech prokázali nedostatek produkce růstového hormonu, takže od 5 let pícháme každý den večer injekci hormonu, aby rostla. Chodíme na kontroly do Motola.
Je lepší vše vyloučit, je to poměrně vzácné, ale je to. Ty injekce nejsou prý bolestivé, já nevím, dcera si tolik nestěžuje, ale je to omezení, vždy večer musí být někdo, kdo ji píchne.
Raději se nechte prověřit, myslím, že to tak bude lepší pro klid všech. Nechci strašit, ale ze mě většina doktorů dělala hysterku, krerá nechápe, že některé děti jsou prostě malé. Otravovala jsem tak dlouho, až se tím začali zabývat, i proto, že já měřím 170, manžel 186 a dcera byla geneticky určena být spíš větší než menší, což absolutně neodpovídalo.
Držím palce. Snad to dopadne lépe než u nás.

Evis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
24.3.07 21:33

11 kg? To má moje dcera v 18 měsících, a to měla porodní váhu 1,36 kg! Přitom měří 81 cm. Se mi to zdá opravdu málo, napiš, jak to dopadlo s tím rentgenem, prosím, snad bude opravdu jen menšího vzrůstu. Držíme pěstičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
24.3.07 21:37

Tak to já tě určitě uklidním
Moje dcera byla na třéleté prohlídce a měří 92cm a váží 11,3kg (narodila se se 48cm a 2500g). Doktorka to shrnula tak že nemá být po kom obr (já měřím 168cm a jsem celkově drobnější, manžel má 190 takže průměr) a že v roce měla kolem 8kg takže je to v pořádku… tečka žádné další vyšetření ohledně růstu se nekoná a ani mne nenapadlo to nějak víc zkoumat.
Určitě to bude i u vás v pořádku.
Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
24.3.07 21:52

Já mám 4.letá dvojčátka,holčička má 99.cm a 14.5 kg (při porodu měla 2.030 a 45.cm) a kluk má 109.cm a 23.kg (při porodu měl 2.40 a 50.cm).Každé dítě je jiné,já myslím že je to v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
24.3.07 22:20

Evis a muzu se zeptat jak u vas zjistili, ze ma vase mala nedostatek rustoveho hormonu? Z jakeho vysetreni? Kolik meri ted a co by se stalo, kdyby se na to neprislo a zadny hormony byste ji nepichali? To by prestala rust uplne? .. omlouvam se, tolik otazek…
Ja to beru tak, ze pokud ma byt nase Kacka mala a hubena, tak ja nemam nic proti tomu. Je mi uplne jedno, ze ja mam 180 cm. At si moje holka klidne meri metr sedesat. …Hlavne at je zdrava. Jednoduse mi jde o to, jestli je a bude „jenom“ mala, coz me absolutne netrapi nebo jestli v tom je i neco jineho, nejaka porucha apod., coz se samozrejme lecit musi..
Mimichodem, ja i manzel jsme byli v detstvi oba sileni hubenouri. Ja jsem sla do prvni tridy a vazila jsem i s posteli 14 kg, manzel byl na tom podobne. Byla jsem treti nejmensi ze tridy a kdyz jsem v osmicce odchazela, byla jsem druha nejvetsi.. Tak treba to bude i jeji pripad. No, uvidime jak dopadnem, pak dam urcite vedet.
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
25.3.07 08:32

I vysocí rodiče můžou mít malé dítě … geneticky můžete mít v rodině někoho menšího (třeba i o 3 generace dopředu) a po něm může dítě být. Rodiče jedné mojí spolužačky jsou taky vysocí (cca 180-190 cm) a moje spolužačka měří 162 cm (její prababička byla malá, jinak všichni další členové rodiny - její otec, matka, sestra, babička i dědeček jsou vysocí).

Ale zase znám případy, že malí rodiče mají vysoké dítě (matka 160 cm, otec 170 cm, syn 185 cm)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama