Výška životného a úrazového pojištění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
18.5.22 12:22

Výška životného a úrazového pojištění

Ahoj. Chtěli by jsme si založit životní pojistku. Jsme rodina 2 plus jedno dítě. Zatím jsme si dali vypočítat v Unique a vyšlo by nás to 2500 - co mi přijde dost platit měsíčně. Je to podle vás normální suma nebo se dá někde i výhodněji? Budu ráda za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26710
18.5.22 12:28

To je spíš nižší cena. Záleží, jak máte nastavená rizika, cena o pojistce moc nevypovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
18.5.22 12:31
@Lella27 píše:
Ahoj. Chtěli by jsme si založit životní pojistku. Jsme rodina 2 plus jedno dítě. Zatím jsme si dali vypočítat v Unique a vyšlo by nás to 2500 - co mi přijde dost platit měsíčně. Je to podle vás normální suma nebo se dá někde i výhodněji? Budu ráda za rady.

Moc tomu nerozumím, ale to někdo platí dobrovolně měsíčně takové částky? Přijde mi to jak vyhozené peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
18.5.22 12:31

Ty jo, my platíme teď nově 4 300,– Taky 2 + 1. Museli jsme si to dát nově kvůli hypotéce, kterou jsme teď nově dostali. Máme kvůli hypo vysoko dané úmrtí. Navíc beru denně léky na cholesterol a manžel kouří. Myslela jsem, že mé je. bbne, když jsem sumu videa. Tož tak no. Neporadím, ale háčkuji se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
18.5.22 12:33
@Kelliee píše:
Ty jo, my platíme teď nově 4 300,– Taky 2 + 1. Museli jsme si to dát nově kvůli hypotéce, kterou jsme teď nově dostali. Máme kvůli hypo vysoko dané úmrtí. Navíc beru denně léky na cholesterol a manžel kouří. Myslela jsem, že mé je. bbne, když jsem sumu videa. Tož tak no. Neporadím, ale háčkuji se.

To se pak teda hypotéka pěkně navýší, to by bylo lepší mít vyšší splátku hypotéky než tohle. Moc tomu u hypotéky nerozumím, copak oni v případě úmrtí nebo úrazu či delší pracovní neschopnosti převezmou splátky, že se musí platit takové nesmyslné sumy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
18.5.22 12:39
@Josefuna píše:
Moc tomu nerozumím, ale to někdo platí dobrovolně měsíčně takové částky? Přijde mi to jak vyhozené peníze.

To chápu, že tomu nerozumíš… :mrgreen: Ber to tak, že někomu platíš, aby ti v případě úrazu, vážné nemoci nebo invalidity dal pár milionů. Za ty si pak postavíš bezbariérový dům, zaplatíš lepší léčbu nebo z toho dorovnáš rozdíl mezi invalidním důchodem a platem a budeš moct slušně žít. Z invalidního důchodu těžko zaplatíš hypotéku nebo pošleš děti na vysokou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
18.5.22 12:40
@Josefuna píše:

Jo, u vinkulované hypotéky ti tu hypo třeba doplatí celou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
18.5.22 12:41
@Josefuna píše:
To se pak teda hypotéka pěkně navýší, to by bylo lepší mít vyšší splátku hypotéky než tohle. Moc tomu u hypotéky nerozumím, copak oni v případě úmrtí nebo úrazu či delší pracovní neschopnosti převezmou splátky, že se musí platit takové nesmyslné sumy?

No, počítám s tím, že si to necháme cca po 5 letech přepočítat, jak bude i výška hypo klesat. Máme ji na 20 let. Mazec no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
18.5.22 12:47
@Janli píše:
To chápu, že tomu nerozumíš… :mrgreen: Ber to tak, že někomu platíš, aby ti v případě úrazu, vážné nemoci nebo invalidity dal pár milionů. Za ty si pak postavíš bezbariérový dům, zaplatíš lepší léčbu nebo z toho dorovnáš rozdíl mezi invalidním důchodem a platem a budeš moct slušně žít. Z invalidního důchodu těžko zaplatíš hypotéku nebo pošleš děti na vysokou…

Otázka je, kolik těch milionů skutečně bude. Přece pro vážné úrazy a nemoci jsou levnější pojištění a ne tohle. Ještě, že žádnou hypotéku nemám, když vidím ty sumy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
18.5.22 12:48
@Janli píše:
Jo, u vinkulované hypotéky ti tu hypo třeba doplatí celou.
@Kelliee píše:
Ty jo, my platíme teď nově 4 300,– Taky 2 + 1. Museli jsme si to dát nově kvůli hypotéce, kterou jsme teď nově dostali. Máme kvůli hypo vysoko dané úmrtí. Navíc beru denně léky na cholesterol a manžel kouří. Myslela jsem, že mé je. bbne, když jsem sumu videa. Tož tak no. Neporadím, ale háčkuji se.

A na jakou měsíční splátku hypotéky se tohle platí? Mně to zní hrozně, ale v této oblasti se opravdu neorientuji. Jen mne zaujalo, kolik peněž člověk musí v případě hypotéky ještě vyhodit bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.5.22 12:53

No taky mi to příjde hodně. Ale jsme již starší takže i věkem to tak naběhlo a manžel pracuje taky manuálně takže je možnost úrazu. No štve mně to protože nějaký to pojištění chci ale prostě tolik peněz mi je líto měsíčně platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
18.5.22 12:56
@Josefuna píše:
Otázka je, kolik těch milionů skutečně bude. Přece pro vážné úrazy a nemoci jsou levnější pojištění a ne tohle. Ještě, že žádnou hypotéku nemám, když vidím ty sumy.

Bude jich tolik, kolik si sjednáš. Ne, nejsou levnější pojištění. Opravdu si nezaplatíš pětistovku měsíčně a pak nedostaneš milionový plnění. A pojištění nepotřebuješ jen k hypotéce. I když platíš nájem, tak potřebuješ mít zajištění, aby jsi na ten nájem měla, pokud skončíš jako invalida bez možnosti přívýdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
18.5.22 13:07
@Josefuna píše:
A na jakou měsíční splátku hypotéky se tohle platí? Mně to zní hrozně, ale v této oblasti se opravdu neorientuji. Jen mne zaujalo, kolik peněž člověk musí v případě hypotéky ještě vyhodit bokem.

23000,– Já jsem byla z toho též v šoku, ale je to tak. My tam máme pojistenou i dceru, též nejsme nejmladší, manžel práci s nějakými riziky. Ono se to fakt nastřada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13321
18.5.22 13:08
@Josefuna píše:
Otázka je, kolik těch milionů skutečně bude. Přece pro vážné úrazy a nemoci jsou levnější pojištění a ne tohle. Ještě, že žádnou hypotéku nemám, když vidím ty sumy.

Cena je přímo odvozená od výše zajištění. Tj při levnějších dostaneš míň peněz při škodní události. Jednoduchý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
18.5.22 13:09
@Janli píše:
Bude jich tolik, kolik si sjednáš. Ne, nejsou levnější pojištění. Opravdu si nezaplatíš pětistovku měsíčně a pak nedostaneš milionový plnění. A pojištění nepotřebuješ jen k hypotéce. I když platíš nájem, tak potřebuješ mít zajištění, aby jsi na ten nájem měla, pokud skončíš jako invalida bez možnosti přívýdělku.

Já chápu smysl toho všeho a Ty jsi myslím psala, že manžel nebo i Ty v tom pracujete. Život je riziko, a pokud chce mít někdy ty jistoty, které stejně jsou nejisté, tak ať platí. Představa, že splácím hypotéku a k tomu ještě navíc 4 tisíce pro případ invalidity nebo tohle platím dobrovolně i bez hypotéky, je pro mě strašná, když si představím, co za ty peníze mohlo být.

Dívám se třeba zde https://www.maximapojistovna.cz/…isteni/zivot a za 860 Kč měsíčně nabízejí pojištění úmrtí a invalidity s plněním milion Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat