Vyšla vám hypotéka na druhý pokus?

145
24.10.20 14:54

Vyšla vám hypotéka na druhý pokus?

Holky ahoj píšu za bráchu. Žádal hypotéku, dělá ve stavebnictví, byt stojí 2600000 a žáda o 200000 (600000 má našetřeno) v jedné bance to nedostal protože dostává na výplatu 20000 a zbytek mu dává šef na ruku (jako nejake bonusy, diety atd cca 8000,– :? ) kazdopadně ty penize bokem ktere mel potvrzene od zamestnavatele ze bere 28000 mu jedna banka neuznala a ted záda v druhe bance ta bude resit to ze byl v solusu a podle nich rizikovy klient. Byl ale před 10lety byt v Solusu něco pozdě zaplatil jinak žádné dluhy. Je tady nekdo komu to vyšlo i tak ze byl,,rizikovy,,?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1529
24.10.20 15:20

Jen se chci zeptat a jak banka ví, že byl v Solusu..? Oni mažou po 3 letech, tak proč je rizikový? Ja totiž byla v Solusu taky - opožděná platba u T-Mobile, je to už dávno, chodila jsem ještě do školy, ale hypotéku jsme normálně dostali. Samozřejmě mnohem později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17514
24.10.20 16:06

@EvieK banky mají svoje systémy a to, že solus něco vymaže neznamená, že o tom banka neví.
@Ejdrinnka ať to bratr přestane řešit sám a najde si schopnýho finančního poradce. Kdyby to udělal hned, tak nejspíš tohle vůbec neřeší. Pokud mu na účet chodí dvacet a zaměstnavatel mu potvrdí víc, tak to banka neuzná, oni chtějí prokázaný příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
24.10.20 16:11

SOLUS na svém webu uvádí, že záznamy maže tři roky po splacení závazku… Takže bratr ti neřekl vše..
dělá se to tak, že než jde vůbec žádat o hypotéku, zaplatí si výpis ze solusu, je to snadné po netu za tři stovky a oproti dokladům si nechá záznamy vymazat,
nechápu lidi, kteří žádají o hypotéku bez toho, aby si zrovna SOLUS předem vyřešili, zvláště když vědí, že v minulosti měli nějaký škraloup..
dále je BRKI a NRKI, tam lze on-line také požádat o výpis, banky tam chodí..
dřív než si tohle vyřeší ať podruhé o hypo nežádá, jen by si dále snížil scoring..

Jinak s 28tis. příjmem si brát dva mega hypo. je celkem odvaha (kolik může měsíčně splácet? má to vůbec spočítané? není trochu fin. negramotný? ten Solus by tomu napovídal..). Děti? příjem partnerky? Lidi zapomínají, že nebudou hradit jen splátku hypotéky, ale i běžné energie, náklady kolem domu, dojíždění.. aby na to „nedojel“..ona ta banka věděla, proč ho zamítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
24.10.20 17:18

@Janli ma financniho poradce od zacatku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
24.10.20 17:24
@Lucy75 píše:
SOLUS na svém webu uvádí, že záznamy maže tři roky po splacení závazku… Takže bratr ti neřekl vše..
dělá se to tak, že než jde vůbec žádat o hypotéku, zaplatí si výpis ze solusu, je to snadné po netu za tři stovky a oproti dokladům si nechá záznamy vymazat,
nechápu lidi, kteří žádají o hypotéku bez toho, aby si zrovna SOLUS předem vyřešili, zvláště když vědí, že v minulosti měli nějaký škraloup..
dřív než si tohle vyřeší ať podruhé o hypo nežádá, jen by si dále snížil scoring..Jinak s 28tis. příjmem si brát dva mega hypo. je celkem odvaha (kolik může měsíčně splácet? má to vůbec spočítané? není trochu fin. negramotný? ten Solus by tomu napovídal..). Děti? příjem partnerky? Lidi zapomínají, že nebudou hradit jen splátku hypotéky, ale i běžné energie, náklady kolem domu, dojíždění.. aby na to „nedojel“..ona ta banka věděla, proč ho zamítla.

Ja myslim ze negramotnost je sedet nekde 30let v najmu a platit stejne tolik co hypoteku. :roll: najem prece taky platis cely zivot ať más 20tisic nebo 40 na vyplatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
24.10.20 18:10
@Janli píše:
@EvieK banky mají svoje systémy a to, že solus něco vymaže neznamená, že o tom banka neví.
@Ejdrinnka ať to bratr přestane řešit sám a najde si schopnýho finančního poradce. Kdyby to udělal hned, tak nejspíš tohle vůbec neřeší. Pokud mu na účet chodí dvacet a zaměstnavatel mu potvrdí víc, tak to banka neuzná, oni chtějí prokázaný příjem.

Neříkám, že ne. Jen jsem se ptala, protože já jsem si před žadáním hypo právě Solus řešila. A paní mi říkala, že po 9 letech cca tam fakt nejsem. Proto mě jen zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17514
24.10.20 18:21

@Lucy75 já to vidím jinak. Splátka bude kolem osmi tisíc, což je cena holého nájmu za dvoupokojový byt v okresním městě, takže ty peníze vydává za bydlení tak jako tak. A dvacet tisíc na živobytí není malá částka. Pokud je člověk zvyklý žít skromně a nepotřebuje v létě na dvě dovolený a v zimě na lyže do alp, může naprosto spokojeně žít. Chápu, že pokud je někdo zvyklý na podstatně vyšší příjmy, zdá se mu to málo, ale jinak je to běžný příjem za který lidé zvládnou žít a pořídit bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
24.10.20 19:46
@Ejdrinnka píše:
Ja myslim ze negramotnost je sedet nekde 30let v najmu a platit stejne tolik co hypoteku. :roll: najem prece taky platis cely zivot ať más 20tisic nebo 40 na vyplatu.
@Lucy75 píše:
dřív než si tohle vyřeší ať podruhé o hypo nežádá, jen by si dále snížil scoring..Jinak s 28tis. příjmem si brát dva mega hypo. je celkem odvaha (kolik může měsíčně splácet? má to vůbec spočítané? není trochu fin. negramotný? ten Solus by tomu napovídal..). Děti? příjem partnerky? Lidi zapomínají, že nebudou hradit jen splátku hypotéky, ale i běžné energie, náklady kolem domu, dojíždění.. aby na to „nedojel“..ona ta banka věděla, proč ho zamítla.

Btw…myslim že človek který si našetří 600000 za 7let neni uplny trouba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17514
24.10.20 20:14
@Ejdrinnka píše:
@Janli ma financniho poradce od zacatku

Pak je buď špatný poradce nebo je zásadní problém v registrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50971
24.10.20 20:53
@Janli píše:
@Lucy75 já to vidím jinak. Splátka bude kolem osmi tisíc, což je cena holého nájmu za dvoupokojový byt v okresním městě, takže ty peníze vydává za bydlení tak jako tak. A dvacet tisíc na živobytí není malá částka. Pokud je člověk zvyklý žít skromně a nepotřebuje v létě na dvě dovolený a v zimě na lyže do alp, může naprosto spokojeně žít. Chápu, že pokud je někdo zvyklý na podstatně vyšší příjmy, zdá se mu to málo, ale jinak je to běžný příjem za který lidé zvládnou žít a pořídit bydlení.

Presne.
Za najem muze dat i mnohem vic, nez za splatku sveho bytu. My mame teda uver uz pres 11r., ale nase splatka za 6+kk barak je mensi, nez plati dcera kolegyne za byt. Za 4+1 byt plati 16 tis. najem. To je duchod jejiho o dost starsiho manzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
24.10.20 21:03

Mám už několikátou hypotéku a vždy jsem ji dostal na první „pokus“. Je fakt, že nepatřím mezi white trash a v Solusu jsem nikdy nebyl, jsem zvyklý platit své závazky včas. Už jen to, že si nechává někdo vyplácet 8k bokem o čemsi vypovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
25.10.20 02:17

@Ejdrinnka má malý prijem na hypo 2 Mega.. Za mě rozhodně :think: jinak solus maže po 3 letech, takže je něco špatně i bráchy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
25.10.20 02:19
@Ejdrinnka píše:

Uvědomuje si on, že za byt bude platit hypo plus zálohy plus fondy oprav a další kraviny a tě jo to bude stát mnohem víc, než jen nájem? :think: myslím, že vubec netuší.. Hypo plus tyhle blbiny na byt mě vyšly na 15 tis, což bylo víc, než běžný nájem :think: z toho hypo byla jen 6 tis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
25.10.20 02:21
@Janli píše:

Njn, ale ke splatce pripocti dalsi položky od fondu oprav až přes zálohy.. Když dobře, bude na 15 tis, jen to hvizdne.. Pak už zase tolik nezbývá :think: u nás vyjdou nájmy levněji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama