Výsledek 1 screeningu pozitivní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
24.9.21 14:17

Výsledek 1 screeningu pozitivní

Dobrý den, je tu někdo kdo byl na screeningu a pak mu přišel pozitivní výsledek? Jinak podle ultrazvuku prej miminko vypadalo zdravé. Jsem z toho vystresovaná, protože žádný výsledky, jen že je screening pozitivní a 19.10. musím na genetiku a odběr plodovky. Měl to někdo stejně a nakonec to bylo v pořádku? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3888
24.9.21 14:23

To ti jako jen napsali termín, kdy se máš dostavit na plodovku? Máš ještě možnost jít na test z krve, který vývojové vady zachytí. Také jsem měla screening pozitivní a nakonec všechno v pořádku :srdce: Drž se, hodně štěstí a sil. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
24.9.21 14:39
@Lucky38 píše:
Dobrý den, je tu někdo kdo byl na screeningu a pak mu přišel pozitivní výsledek? Jinak podle ultrazvuku prej miminko vypadalo zdravé. Jsem z toho vystresovaná, protože žádný výsledky, jen že je screening pozitivní a 19.10. musím na genetiku a odběr plodovky. Měl to někdo stejně a nakonec to bylo v pořádku? Děkuji za odpověď

Ne nemusíš vůbec nic, všechna vyšetření (nejen) v těhotenství jsou dobrovolná a ty se je můžeš rozhodnout využít nebo odmítnout. Rozhodně bych na tvém místě zašla za svým gynekologem, aby mi vysvětlil, co přesně je na tom výsledku „pozitivní“, aby mi vysvětlil možné přínosy a rizika amniocentézy, případně poradil, jestli nejsou nějaké neinvazivní varianty tohohle vyšetření. A na základě toho bych se pak rozhodla, jestli to vyšetření podstoupím.
Každopádně držím palce, ať je miminko v pořádku.

Příspěvek upraven 24.09.21 v 14:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
24.9.21 14:40
@Lucky38 píše:

A co vyslo spatne? A jake riziko. To je takove to 1: cislo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.9.21 14:59

No mám jen zprávu z ultrazvuku, která je dobrá a výsledky mi poslali jako zprávu, kde se píše pouze pozitivní, žádné čísla nic a ještě tam je pozitivní na preklampsii, takže nasazený prášky. Moje gynekoložka mi volala že musím na genetiku a tam mi budou odebírat i plodovku s čím jsem souhlasila a že se nemám hned stresovat a že se uvidí až podle výsledků z plodovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
24.9.21 15:03
@Tarena píše:
A co vyslo spatne? A jake riziko. To je takove to 1: cislo.

Jsou gynekologie, kde nedají žádné výsledky do ruky, jenom napíšou, že screening byl negativní/pozitivní. Moje kámoška to tak přímo měla. Nevěděla vůbec nic co je vlastně pozitivní. Když pak šla do nemocnice, tak jí to vysvětlila až lékařka tam a nakonec šla na odběr krve místo plodovky a pak změnila gynekologa.

@Lucky38 Kámoška měla riziko na downa. Šla na plodovku a všechno bylo v pohodě. Je možnost si místo odběru plodové vody zaplatit test z krve, ukáže to samé co plodovka, ale stojí cca 10 tisíc. Ale vyhneš se všem rizikům odběru plodovky.
Ono hrozně záleží co ti vyšlo a jak. Takže bych si být tebou vyžádala kompletní výsledky od gynekologa a pořádně si s ním promluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.9.21 15:09

No na ten test sem mohla jít taky ale říkal něco kolem 16000 což bych nedala. Jinak počkám hold na tu plodovku stejně mi nezbejva nic jinýho, akorát to vydržet do toho 19.10. Děkuju snad to dopadne dobře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
24.9.21 15:55
@Lucky38 píše:
No na ten test sem mohla jít taky ale říkal něco kolem 16000 což bych nedala. Jinak počkám hold na tu plodovku stejně mi nezbejva nic jinýho, akorát to vydržet do toho 19.10. Děkuju snad to dopadne dobře :)

No spis plodovka má nějaký rizika, dokonce i riziko potratu (malé, ale je tam). Tak si rozmysli tu krev, pokud je těch 16000 výdaj, který si nemůžete dovolit, tak je to jasné. Pokud k tomu máš nějaký takový důvod, že radši pojedes na dovolenou nebo si přece platíš zdravotní a tak nebudeš nic platit, tak bych se nad tím ještě zamyslela. Jako za mě, pokud vám těch 16000 nebude zásadně chybět v rozpočtu nebo omezite zbytné věci, tak bych šla na krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
25.9.21 09:31

U nás ultrazvuk v pořádku, ale výsledky krve takové, že jsme měli riziko 1:8 na Siena. Byla jsem na genetice a nechala udělat krevní testy a máme zdravou holčičku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat