Výsledky 1. screeningu, mám se bát?

19.12.19 09:51

Výsledky 1.screeningu mám se bát?

Dobrý den. Jsem docela vystrašená a mladá, takže tomu vůbec nerozumím, pan doktor mi dnes také moc nic neřekl. V gennetu mi řekli, že je vše v pořádku a že se nemám bát. Ale že mě díky nízkému Papp-A musí ještě jednou nebo dvakrát vidět. Dnes na gynekologii mi vyšla pozitivní bílkovina v moči. A já se zácla bát. Může mě někdo prosím pěkně uklidnit ať nemyslím na nejhorší? Přidávám fotky, ať sami vidíte výsledky. Jsem 14. Týden. Děkuji. :roll: nevhodný komenty si nechte, fakt se bojím, četla sem moc gugl xD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1840
19.12.19 09:54

Neboj se, bude to určite dobry :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
19.12.19 10:11

Asi tak, ultrazvuk je v pořádku, plod má všechno, co má mít. Hodnoty z krve někdy lítají, proto si tě chtějí pohlídat. Jinak k té moči, neprochladla jsi? Nemáš infekci? A jak máš tlak. Jo a google už nečti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
19.12.19 10:12

Ahoj, ja teda takovou zkusenost nemam, ale pokud vim, tak ty vysledky krve muze ovlivnit zanet atd…mozna by to mohlo mit spojitost s tema bilkovinama v moci :roll: a neboj, urcite to bude dobry! Me prijde, ze se snazi nic nepodcenit a kazdy netabulkovy vysledek se resi… ty mas vysledky pekny, dulezity je ten vysledek-ty pomery, ty jsou vypocitany pocitacove z tech hodnot, takze se fakt neboj 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
19.12.19 10:14

Riziko mas slusne, neni v sede zone. Nosni kustka pritomna… To je dobre. :kytka: Ale neni nic lepsiho, nez se primo zeptat sveho gynekologa, nebo si zavolat do Gennetu a normalne jim rict, ze tomu nerozumis a co z toho pro tebe plyne, ze mas napriklad nizkou hodnotu Papp-A/bilkovinu v moci atd. Nic na tom neni a usetris si bezesnou noc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.19 10:17

@Sue2008
Ahoj moc děkuji.
Tlak mám 135/70 a necitim se nějak nemocně ani nachlazeně, možná začínám být, cítím rýmu :) :D. :nevim: o infekcí také nevím, že by nějaká byla ale moc moc Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.19 10:21

@Lorry1 můj gynekolog mi dnes řekl, že nevi, čím to je a že mám být v klidu a přijít za týden znovu. :D takže asi dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13586
19.12.19 10:21

U screeningu je důležité kompletní posouzení. Jednotlivé hodnoty se nedají soudit izolovaně. Vyšel Ti screening negativní? Neboj se, podstup další vyšetření, pokud navrhnou, a uvidíš, že všechno bude v pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
19.12.19 11:02

@tonenipodstatne666 Hele to ti nikdo nerekne. Nejvic vi doktori. Ten vysledek screeningu je vzdy jen vycislene riziko - statistika. V pripade toho DS mas 1:4500. Tzn jedna zena z 4500 daldich zen se stejny vysledkem screeningu bude mit dite s DS. Ja mela riziko asi 1:300 a amniocenteza potvrdila DS. Tez sance prakticky minimalni. Dalsi 299 zen si po amnosce oddychlo, nektere na ni ani nesly. Jinak tez morfologicky nalez bych normalni. U nas byl pouze vysoky HcG. Pap byl v norme. Bat /nebat se? No ber to tak, ze screeningy se delaji proto, pokud dite se zavaznou genetickou vadou nechces, aby sea mohla rozhodbout, jestli ho privezt na svet ci ne. Coz je nejcastejsi nalez screeningu, potazmo amnosky. I tak je ale zachytnost nejakych 80%. Tudiz 20% pocatych deti s genetickou vadou se narodi - screening ji neodhali. Tez mohou odhalit nejakou operovatelnou vadu vcas a tim dat miminku vetsi sance to resit hned po po porodu. Treba u jednovajecnych dvojcat se nektere problemy daji resit i operaci v deloze. Ale to je pry minimum pripadu. Myslim, ze zeny, ktere vysledky screeningu relativizuji s tim, ze doktori strasi zbytecne utraceji penize, je to volitelna vec. Budto nazor lekare chci slyset ci ne ( to jen reakce na takove ty relativizace typu - vse bude urcite OK). Proste mas nizske PaP, muze to znamenat, ze neco neni v poradku, ale je daleko vetsi sance, ze to v poradku bide. Tudiz je dobre to ve 20tt radne zkontrolovat a pokud i tam bude vse OK je vysoka sance, ze miminko bude zdrave. Teotenstvi lze ukoncit az do 24tt, takze screening ve 20tt staci. Pokud se jim neco nebude zdat, doporuci ti amniocentezu. Zatim k tomu neni duvod. Ja myslim, ze v CR je medicina ohledne miminek na spickove urovni, verila bych jim, ze vedi, co delaji. Drzim pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7227
19.12.19 11:23

@KaroliS To mě moc mrzí, co se ti stalo :hug: U nás DS potvrzen při pravděpodobnosti 1:236, někdo si prostě toho černého Petra čas od času vytáhne :(

@tonenipodstatne666 Neboj se, výsledek screeningu máš pěkné, není důvod k panice. Stopy bílkoviny a krve v moči jsem u prvního těhotenství měla taky, nejdřív nemohli najít příčinu, nakonec na urologii po nějakém spešl testu z moči objevili jakési bakterie, dostala jsem antibiotika, co se smí i v těhotenství, po přeléčení vše ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
19.12.19 11:54

Ja mela vysledky z krve vzdycyky hrozne-dlouhe cykly, posunuta ovulace, vyssi vaha i vek-to vse to ovlivnuje. Ultrazuk je mnohem dulezitejsi a ten mas v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.12.19 19:34

@tonenipodstatne666 jsme na tom podobně. Test celkově negativní, ale doktorovi se nelíbila nižší hranice PAPP-A, tak mi vzal ještě krev na tripple test, což radost nemám..tak uvidíme co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat