Reklama

Výsledky 1. screeningu, věk nad 35 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

loves
Závislačka 4148 příspěvků 28.03.18 14:53
Výsledky 1.screeningu, věk nad 35 let

Od včerejška musím přemýšlet jak to je s těmi screeningy. Zdá se mi, že jak má žena nad 35 let, vyjde to nějak moc často špatně, ten screening. Jak jste to měli vy? Já mám riziko ds 1:227, přitom ultrazvuk naprosto v pořádku. Jen krev vyšla horší. Paap A 0,35 a bt HCG 2,785. Měl jste někdo podobné výsledky?
Já zatím invazivní metody odmítla, věřím tomu, že to bude vše ok, i doktorka sama říkala, že ten výsledek není úplně špatný a navrhla kontrolní utz za měsíc… Tak se snažím dát do pohody a budu ráda za vaše zkušenosti. Díky

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pavla.souku
Stálice 93 příspěvků 28.03.18 14:57

Já bych teda investovala být tebou a nechala si udělat Prenescan. Chtěla bych mít jistotu.

Zdeni86
Kecalka 217 příspěvků 28.03.18 14:58

To mi nepeijde tak hrozny vysledek. Celkove je screening hodnocen jako negativni? Ja mela tusim 1:350. Taky me to trochu vydedilo kor kdyz kamaradky meli cislo nekde u 20000. Nam to udelalo vyssi NT. Tak jsem sla za necely mesic jeste na jeden podrobny ultrazvuk a vse ok. Malej je naprosto v pohode. A bylo mi v tu dobu 31.

loves
Závislačka 4148 příspěvků 28.03.18 15:02

@Zdeni86 celkově je výsledek pozitivní právě… Jakože taky to nevidím jako vyloženě špatné, ale jak tam člověk čte pozitivní, tak to příjemné není… Musím zmobilizovat nervy a hodit se do klidu…

P4ja
Kelišová 5428 příspěvků 28.03.18 15:04

@loves No ono to vyjde „hůř“, protože se tam promítá věk. Čím vyšší, tím je to horší. Protože riziko právě zvyšuje ten věk. Takže to může být tak, že kdyby ti bylo 20, tak naměřené hodnoty v kombinci s věkem budou naprosto OK. Ale ve tvém věku už je to horší a taky je i větší rozptyl zachytávaných hodnot.

Zdeni86
Kecalka 217 příspěvků 28.03.18 15:13

@loves aha. To bych asi o odberu plodovky uvazovala, ale porad je to jeste dost vysoky cislo, takze verim, ze to bude ok. A presne jak pise P4ja bude to cislo ovlivnovat prave vek.

loves
Závislačka 4148 příspěvků 28.03.18 15:19

@Zdeni86 no co jsem si vypočetla, tak riziko potratu po odběru plodovky je až 1% a moje riziko ds je 0,44% takže proto ten měsíc vydržím…
@P4ja ano, přesně tak to vidím, že už rovnou počítají s blbymi čísly… Škoda že netuším, jak mi to vyšlo u první dcery. No až budu u gyndare, zeptám se ho… Třeba to bude obdobné… Jen to jsem měla o 3 min a riziko tehdá nějak kolem 1:1100

Azallea
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 28.03.18 15:20

@loves Já to tak měla (v době screeningu mi bylo 34). Vyšlo mi 1:200 (dvě stě něco, už si to nepamatuju přesně) riziko Downa. Ultrazvuk byl jinak v pořádku, nic dalšího horší nevyšlo. Doktoři mi řekli, že v rozmezí 1:100 a 1:300 je to taková pravděpodobnost, že nejsou sto říct ani jednoznačně že to je dobrý, ani jednoznačně špatný výsledek a doporučovali další invazivní vyšetření.
Nakonec se mi narodilo zdravé miminko :)

Avele
Závislačka 2700 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 15:21

@loves Zaplatila bych si vyšetření z krve na tvém místě Bylo mi v době screeningu 34 let a DS vyšel 1:6011, hodnoty Paap A 1,845 MoM a bt HCG 0,408 MoM. Takže ti riziko vyšlo vyšší kvůli hodnotám krve, né jen kvůli věku.

P4ja
Kelišová 5428 příspěvků 28.03.18 15:24

@loves Hm, já tohle neřešila, protože jsem šla na integrovaného test. Takže žádné plašení s riziky.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 28.03.18 15:28

Holky nevím jato ale ani u sofi mě neposílala nikdo na ty testy :think: jen tripel test

Katus44
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 28.03.18 15:41

Me je též 35,a DS mi vyšel 1:317,ostatní hodnoty si nepamatuju. Poslali me ještě jednou na krev, někdy v 17.tt,to vyšlo vše ok, tak mi řekli ze na genetiku uz nemusím, jen kdybych chtěla, právě kvůli věku…ale ja myslím ze dnes je spooousta starších tehuli a v poho. Takže nikam nejdu.Ale je fakt, ze ja měla napsáno screening negativní, tak jsem v klidu. Teď jsem 21.tt a př týden jdu na velký utz.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19347 příspěvků 28.03.18 15:45

Mně bylo 34 při NT, výsledky vyšly perfektně, všechny pravděpodobnosti v tisících, desetitisících, a cca 3 týdny poté se zřejmě miminko přestalo vyvíjet. Zjistilo se to před velkým utz v 19 tt. Takže já už nějak ty vyšetření beru s rezervou. Na ty syndromy bych se zaměřila pokud by pravděpodobnost výšla vysoká, a ne jen z krve, ale i podle utz.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 28.03.18 15:59

Ahojda, když jsem čekala dceru, měla jsem riziko 1:223 na DS. Ultrazvuk úplně v poradku, krev vyšla špatně. Vek 24let. Dotlacili me na plodovku a ok. U syna v 27letech vše ok a riziko 1:15000, u dalšího syna 1:4 na DS. Podstoupila jsem odběr CVS.To mi bylo 30 let.Vek hodně srazi výsledek a krev taky.Ale věřím, že když UŽ byl ok a krev jen mírně mimo, čekáš zdravé miminko. Delaji potom v 16tt kontrolní genetický ultrazvuk

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 28.03.18 17:16

Co si tak pamatuji tak u dcery (mě 27let) bylo riziko 1:37000, u syna (mě 30let) už to bylo 16000 a teď u třetího (36 let) jsem měla výsledek 1:5763. Takže věk tam má velký vliv.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama