Výsledky krve - prvotrimestrální screening

28
8.12.19 20:27

Výsledky krve - prvotrimestrální screening.

Ahoj, podstoupila jsem cca v 11+2 odběr krve kvůli prvotrimestrálnímu screeningu. Vyšlo mi PAPP-A 1,50 U/l a FrreBeta HCG 55,0 ng/ml. Můj doktor mi k tomu nic neřekl, že se uvidí podle ultrazvuku (tam jdu ve středu). Mám za sebou jeden pozitivní screening a choriocentézu s prvním synem a mám hrozný strach, že se to bude opakovat. ???? Navíc jsem neměla pravidelnou ms, takže nevím, jestli je délka těhotenství přesná. Doktor se mi sekl posledně skoro o týden a podle toho jsem i objednaná na ultrazvuk, půjdu tam ve 13+4 nebo dokonce ve 14+1. Určitě se to promítne do výsledků, i můj věk (30) a váha (87). Děsně se bojím, že to vyjde zase pozitivně.
Mám dva dotazy.

1. Jaké jste měli hodnoty krve a jak vám dopadl screening?
  2. Nevíte, jak se přepočítávají hodnoty na MoM?

Moc děkuji za každé uklidnění. ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
685
8.12.19 20:38

Ahoj, moje rada je tyhle výsledky neřešit a jít opět na odběr choriovych klků nebo plodovku, bez nich stejně nebudeš nic konkrétního vedet. Pokud to chápu dobře, tak minulý odběr choriovych klků dopadl dobře :) mě jedno těhotenství dopadlo bohužel špatně (DS) a to dalsi jsem se vykašlala na všechny odběry a screeningy do 12tt abych se nenervovala a neřešila jsem hodnoty a šla jsem rovnou na odběr klků - ten samý den jsem vedela predbezny výsledky a měla jsem klid :) hodně stesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
8.12.19 20:41

@uživatel2 To u nás bohužel nejde, na odběr se u nás posílá jen při pozitivním screeningu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
8.12.19 21:02
@Lola07 píše:
@uživatel2 To u nás bohužel nejde, na odběr se u nás posílá jen při pozitivním screeningu. :nevim:

Tak to je mi líto. Vím co to je za nervy, ale všechny ty screeningy jsou jenom o pravděpodobnosti, takže Ti může vyjít děsně blbý číslo a přitom bude mimco vporadku. Věk 30 let je naprosto v pohodě, to je riziko jen velmi mírně zvýšené, 35+ je problem
Jinak 14+1 může být pozdě hlavně pro DS - v tu dobu už nemusí být měření šíjového projasnění přesný, bude naopak menší, než by byvalo bylo, takže Ti může vyjít lepší výsledek než by vyšel. A hlavně - pokud půjdeš až takto pozdě, tak už nestihnes odběr choriovych klků :( na ně se chodí mezi 10-13 týdnem. A ve 14 týdnů nemůžeš jít ještě ani na plodovku a budeš muset čekat cca do 16 týdne. Mně se to stalo - ne kvůli pozdnímu screeningu, ale protože krava doktorka mi neřekla dřív výsledky.
Zkus se zeptat, zda by Tě doktor neposlal přímo na odběry, když jsi měla minule spatne vysledky, nějak by to mohlo jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
8.12.19 21:09

Krev 11+neco tt PAPP-A 1,170 IU/l volny beta 25,10 IU/I utz jsem mela 13+5tt a vse ok. Vek 32, vaha 45. Bod cislo 2 nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 22:30

Ja mam volny beta 28,5 IU/I a nPAPP-A 0,41 IU/I po odberu 10+1 a jdu v 16tt na echo plodu. Take mam strach, mam za sebou u druheho amnio. Screening ale dopadl dobre. Jen musim jeste pockat, az mimco povyroste a bude lepe videt srdce a pater. Verim, ze se jedna jen o nizkou hodnotu a ne zadnou vadu (navic nezjistitelnou z plodovky).

• Citovat
  • Nahlásit
169
30.12.19 10:57

První screening..

Ahoj, chci se zeptat…ne na hodnoty krve ale spíš jestli se někomu stalo, že na prvním screeningu ho lékař vyděsil s tím, že má mimi vadu a nakonec vše dobře dopadlo? Hrozně se bojím :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
30.12.19 11:09

@kristynkaa Nám se to stalo u prvního s Downovým syndromem. Hodně špatné výsledky, rovnou posílali na potrat (stejně bych nešla)…nakonec po choriocentéze byl prcek naprosto v pořádku. ;) Jaké máte riziko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
30.12.19 11:24

Vůbec se v tom nevyznám, jsem hrozně vystresovaná… doktor mi řekl, že na ultrazvuku vidí OMFATOKELU… nevěřím mu. 2.1 jedu do Hradce kde určí verdikt jestli mi miminko vezmou nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
30.12.19 12:35

@kristynkaa Vůbec si ho nemusíte nechat vzít, je to jen vaše rozhodnutí. Omfatokela se řeší operativně po porodu a nemusí mít žádné následky, znám jednu holčičku, co jí měla a je to zdravé dítě. Důležité je, aby nebyly přidružené další poruchy. Krev se mi zdá v pohodě, rychlejší tep mimča může způsobit milion věcí, syn to měl taky. ;) Hlavu vzhůru, může to dopadnout dobře. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
30.12.19 13:30

@Lola07 moc děkuji za povzbuzení.
Právě jsem se dočetla, že k omfatokele se přidružují i další vady.. vůbec nevím.. doktor mě postavil před hotovou věc - ukončit těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat